UudisedHeade mõtete jõulukontsert 19. detsembril Jaani kirikus kell 19Heade mõtete jõulukontserti on võimalik järelkuulata 29. detsembril algusega 16.05 Klassikaraadio vahendusel.
Gustav Ernesaks 100 kulminatsioon 13. ja 14. detsembril

Laupäeval, 13. detsembril kell 19 algab Gustav Ernesaksa 100. sünniaastapäevale pühendatud juubeliaasta kulmineerumine Tartu Ülikooli aulas.
Laulutaadi loomingule pühenduvad väärt Eesti koorid.

EESTI RAHVUSMEESKOOR
dirigendid Olev Oja ja Kuna Areng
solistid Aleksandr Mihhailov ja Aleksander Arder

TARTU AKADEEMILINE MEESKOOR
dirigent Alo Ritsing

TARTU ÜLIKOOLI AKADEEMILINE NAISKOOR
dirigent Triin Koch

TARTU ÜLIKOOLI KAMMERKOOR
dirigent Triin Koch

Klaveril Siim Selis

             Piletid Eesti Kontserdi kassadest:120.-/90.-

Kontserdi salvestusest on võimalik ETV vahendusel osa saada pühapäeval, 14. detsembril, kell 13.25 ja kordusena esmaspäeval, 15. detsembril, kell 23.30.


Pühapäeval, 14. detsembril algusega kell 19:00 esineb TÜ Akadeemiline Naiskoor "Gustav Ernesaks 100" galakontserdil Estonia kontserdisaalis.
Gustav Ernesaksa juubeligala esimeses osas kõlavad aariad ja ansamblid Ernesaksa ooperitest Rahvusooper Estonia sümfooniaorkestri ning koori esituses. Solistid on Heli Veskus, Helen Lokuta, Jassi Zahharov, Mart Madiste, Rene Soom, Mati Palm, Urmas Põldma, Priit Volmer. Dirigent Eri Klas. Kontserdi teises pooles laulavad 15 parimat eesti koori Ernesaksa koorilaule tema õpilaste ja kolleegide juhatusel.
Pilet 100.-/80.-. Lisainfo ja kontserdi kava:
http://www.kooriyhing.ee/est/gustav/gala.

ETV vahendab galakontserti 27. detsembril kell 10.30.
Eestikeelse ülikooli aktus 1. detsembril kell 12 TÜ aulas

TÜAN esineb 1. detsembril eestikeelse ülikooli 89. aastapäeva aktusel Tartu Ülikooli aulas algusega kell 12. Lisaks meie laulule on kavas akadeemiline loeng, ülikooli audoktorite ning doktorite promoveerimine, auliikmete nimetamine ja TÜ Rahvusmõtte auhinna üleandmine.

Aktust kantakse otse üle
video.ut.ee.

Tartu Ülikooli Akadeemline Naiskoor on Eesti parim!

Laupäeval, 15. novembril Tallinna Ülikooli aulas toimunud naiskooride võistulaulmisel saavutas esikoha Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor, koori dirigent Triin Koch pälvis parima dirigendi eripreemia. Edukalt esinesid ka teised Tartu naiskoorid.

Üle-eestiline naiskooride võistulaulmine oli pühendatud Gustav Ernesaksa 100. sünniaastapäevale ning sellest võtsid osa kõik Eesti parimad nais- ja neidudekoorid. Võisteldi viies erinevas kategoorias, kokku osales võistlusel 39 koori. Konkursi korraldaja oli Eesti Naislaulu Selts.

Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor saavutas esikoha A-kategoorias ning sai rahvusvaheliselt ˛üriilt naiskooridest kõrgeima punktisumma (94 punkti). TÜ Akadeemiline Naiskoor on aastaid kuulunud Eesti parimate naiskooride hulka ning koor võitis esikoha ka naiskooride eelmisel võistulaulmisel. Dirigent Triin Koch, kes on ülikooli naiskoori juhtinud alates 2005. aastast, pälvis parima koorijuhi eripreemia.  Saavutatud võit on suur tunnustus koori ja dirigendi heale koostööle.

Ka teistele Tartu naiskooridele oli konkurss edukas. Tiheda konkurentsiga A-kategoorias läks kolmas koht jagamisele ning selle pälvis koos Tallinna Ülikooli Naiskooriga naiskoor Emajõe Laulikud, mille dirigent on Vilve Maide.  

Suurepäraselt esinesid TÜ Akadeemilise Naiskoori vilistlaskoorid: Tartu vilistlaskoor saavutas esikoha B-kategoorias ning pälvis eripreemia kohustusliku laulu parima esituse eest, koori dirigent Vaike Uibopuu nimetati B-kategooria parimaks dirigendiks. TÜ Akadeemilise Naiskoori Tallinna vilistlaskoor, mida juhatab Triin Koch, saavutas B-kategoorias III koha.

Tartu Ülikooli Akadeemilist naiskoori saab kuulata 13. detsembril kl 19.00 Tartu Ülikooli aulas ning 14. detsembril kell 19.00 Estonia kontserdisaalis, kus koor astub ühe esinejana üles G. Ernesaksa 100. sünniaastapäevale pühendatud kontsertidel. 19. detsembril antakse Tartu Jaani kirikus koos Tartu Akadeemilise Meeskooriga traditsiooniline jõulukontsert.

Võistulaulmise tulemused on aadressil http://www.kooriyhing.ee/est/subs/ENLS/konkurss

Lisainfo: TÜ Akadeemilise Naiskoori president Ingrid Maasi (president@naiskoor.ee, tel 5374 5051)
Konkurss Gustav Ernesaks 100 15. novembril TLÜ aulas kell 15.30

7. novembril korp! Ugala kontsert-jumalateenistus kell 12 Jaani kirikus

Sügiskontsert Viljandi Jaani kirikus 26. oktoobril kell 15

Viljandimaa muusikahuvilistel on võimalus meie lauluhäält juba pühapäeval, 26. oktoobril kell 15 Jaani kirikus kuulata. Kontserdi pealkirjaks on "Vahtralt valgõ pilve pääle" ning repertuaar sügiseselt värviküllane.Kontsert on tasuta.
Selle hooaja noorlauljate vastuvõtt on lõppenud


Septembrikuu viimasel nädalavahetusel, 27.28- septembril kogunes TÜAN Otepää gümnaasiumisse. Koolimaja klassides ja saalis kostus laulu peaaegu kaks pikka ja toredat päeva - käes oli sügisese laululaagri aeg.Neisse meeleolukatesse päevadesse mahtus peale repertuaari harjutamise ka noorlauljate vastuvõtt ja lauluemade vannutamine.
Rebasesaak osutus tänavu eriti rohkeks ning laulusuled said pähe lausa 15 uut lauluarmastajat!

Sel aastal naiskoor enam uute liikmete võrra ei täiendu.
Kõik, kes siiski hinges laulda igatsevad ja sel sügisel meieni teed ei leidnud, on järgmisel aastal loomulikult katsetama oodatud!
Avatud Ülikooli aktus 26. septembril kell 16

Reedel, 26. septembril kell 16 toimub Tartu Ülikooli aulas avatud ülikooli avaaktus, mille avab ülikooli õppeprorektor prof Birute Klaas. Aktusel esinevad lisaks meile ka Tartu abilinnapea Karin Jaanson tervitusega, ajakirja Akadeemia peatoimetaja Toomas Kiho ning avatud ülikooli õigusteaduse eriala magistriõppe üliõpilane Ivo Kappet.

Avatud ülikooli õppes õpib kokku ligi 70 õppekava alusel pea 6000 üliõpilast ehk iga kolmas Tartu Ülikooli üliõpilane.
Sel õppeaastal võeti avatud ülikooli erinevatele õppeastmetele vastu üle 1500 uue üliõpilase.

Avaaktust ja TÜANi esinemas on võimalik jälgida Interneti vahendusel:
http://video.ut.ee.
Uute lauljate vastuvõtt!Küsimustele vastab ka koorivanem Triin Sakermaa.
(
55519702 või koorivanem[ät]naiskoor.ee)
19. augustil öölaulupidu ''Märkamisaeg'' Tallinna lauluväljakul

Sel aastal möödub 20 aastat öölaulupidudest.
Just seetõttu algab 19. augusti hilisõhtul kell 21 Tallinna lauluväljakul lauluöö pealkirjaga ”Märkamisaeg”, mis on ka üheks Eesti Vabariigi 90. juubeliaasta suursündmuseks.
Lauljate seas astume loomulikult üles ka meie, TÜANi laulusuud.

Sündmuse kannab üle ja säilitab aegade otsani Rahvusringhääling.
Muidugimõista on tegu piletiteta kontserdiga ja sel ööl ei müüda lauluväljakul alkoholi.


Rohkem infot leiate nii
siit kui Postimehe erilehelt.Abruka saarekontsert 14. juunil kell 19

Triini laulukooride laulupäev Abrukal
14. juunil kell 19 toimub Triin Kochi juhatatava kolme koori:
TÜ Akadeemilise Naiskoori, TÜ Kammerkoori ja TÜANi Tallinna Vilistlaskoori
ühiskontsert Abruka saarel.
Kontserdile eelneb rongkäik algusega kell 18.45.

Naiskooride laulupäev 8. juunil Türil

On traditsiooniks, et aasta enne üldlaulupidu toimub üleeestiline naiskooride laulupäev.
Sel aastal leiab naislaulupäev aset 8. juunil Türil.
Rongkäik algab kell 15.30, kontsert kell 16 Türi lauluväljakul.
Orffi kantaat ''Carmina Burana'' 28. mail kell 20 Pärnus

28. mail kell 20 esitame Pärnu kontserdimajas taas koos TÜ Kammerkoori, Tartu Akadeemilise Meeskoori, TTÜ Akadeemilise Meeskoori, TTÜ Akadeemilise Naiskoori ja Pärnu Linnaorkestriga Jüri Alperteni juhatamisel C. Orffi lavakantaati "Carmina Burana". Solistid Aile Asszonyi (sopran) ja Mati Turi (tenor). Seekord on tegu Pärnu Rahvusvahelise Koorifestivali avakontserdiga.

Kevadkontsert 16. mail kell 19

16. mail kell 19 on meie kevadkontsert TÜ aulas.

1.-7. mail osaleb naiskoor rahvusvahelisel koorikonkursil Corkis, Iirimaal

Corki rahvusvaheline koorifestival ja konkurss toimub juba 54ndat korda. Rahvusvaheline ˛ürii valis Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori osalemiseks välja eelmise aasta sügisel, kõrgetasemeline konkurss leiab aset 3. mail.
Seetõttu pakib naiskoor kotid ning lendab ärevuses Iirimaa poole 1. mail.
Rohkem infot konkursi ajaloo, meie konkurentide ning festivali kohta leiate
SIIT.

XIV Tartu ja Tartumaa naiskooride laulupäev "Meelespea" 12. aprillil kell 17

Laupäeval kell 17 Tartu Ülikooli aulas algav Tartu ja Tartumaa Naiskooride Laulupäev toimub juba XIV korda ning seekordse laulupäevaga "Meelespea" tähistatakse Richard Ritsingu 105., Gustav Ernesaksa 100. ja Heino Kaljuste 80. sünniaastapäeva.


(foto: Urmas Tartes)
Naiskooride laulupäeval saab näha ja kuulda enamikke linnas ja maakonnas tegutsevaid nais- ja neidudekoore. Koorid esinevad nii üksikult kui ühendkoorina, kusjuures ühendkooris saavad laval kokku ligi 400 lauljat.

Laulupäeva kunstiline juht on Ülle Sakarias TÜ Õpetajate Seminarist.
Külalisena osaleb TÜ Rahvakunstiansambli vilistlasrühm.
Sissepääs prii.
10. aprillil 16.30 esineb naiskoor - üllatus, üllatus! - kaubamajas

Erakorralise sündmusena toob TÜAN neljapäeval, 10. aprillil kell 16.30
Tartu Kaubamaja osturalli hullusesse killukese koorimuusikat. Samuti luuakse laulusild Tallinna Kaubamajaga, kust sekundeerib meile otseühenduses TTÜ Akadeemiline Meeskoor.Richard Ritsingu 105. sünniaastapäeva kontsert 28. märtsil kell 19

28. märtsil kell 19 leiab Tartu Ülikooli aulas aset  kontsertõhtu tuntud koorijuhi, helilooja, üldlaulupidude üldjuhi,
Tartu aukodaniku ja õpetaja Richard Ritsingu
105. sünniaastapäeva auks.


Kontserdil esinevad Richard Ritsingu (sündinud 25. märtsil 1903. aastal Räpinas, lahkunud 8. juulil 1994 Tartus) käe all töötanud koorid: lisaks meile, Tartu Ülikooli Akadeemilisele Naiskoorile, lasevad laulul kõlada ka TÜ AK Naiskoori vilistlaskoor, Tartu Akadeemiline Meeskoor,
Eesti Meestelaulu Seltsi Tartu Meeskoor
ja

segakoor Vanemuine.

R. Ritsingut meenutavad tema õpilased, kolleegid ja lauljad.
Kontsertõhtu kunstiline juht on Alo Ritsing.
Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor saab 3. märtsil 63. aastaseks.

4. märtsil tähistab TÜAN oma 63. sünnipäeva. Pidupäeval lauldakse ühisproovis TÜANi Tartu vilistlaskooriga. Proovile järgneb väike koosviibimine.

Palju õnne ning jaksu, armas naiskoor!
Vaike Uibopuu valiti Tartu linna aukodanikuks.

Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori pikaaegne dirigent ja TÜAN-i Tartu vilistlaskoori juht Vaike Uibopuu valiti Tartu linna aukodanikuks.

Palju õnne, kallis Vaike!
Gaudeamus, 2006. a suvel
Pildil vasakult Peeter Perens, Triin Koch, Alo Ritsing ja Vaike Uibopuu.

Tartu linna pressiteate leiab
SIIT.
Tartu Suurtähe vastuvõtmisel tänas Vaike lauluga (LOE EDASI).
TÜAN laulab Eesti Vabariigi 90. aastapäeva kontsertaktusel 22. veebruaril kell 12 TÜ aulasAktus on järelvaadatav aadressil
http://www.ut.ee/364439Eesti Vabariigi 90. sünnipäeva kontsert Põltsamaal 15. veebruaril kell 19

15. veebruaril kl 19 esinevad Põltsamaa kultuurikeskuses Eesti Vabariigi
90. sünnipäevale pühendatud kontserdil "Sinu õnn on minu õnn"             
Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor ja Tartu Ülikooli Kammerkoor.

Dirigent Triin Koch
Sissepääs prii.
Naiskoor osaleb aprillis Corki rahvusvahelisel koorikonkursil

Rahvusvaheline ˛ürii valis Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori 2008. aasta aprilli lõpus Iirimaal toimuva
Corki rahvusvahelise koorikonkursi võistlejate hulka. Corki rahvusvaheline koorifestival ja konkurss toimub juba 54ndat korda.Uudiste arhiiv: 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018