UudisedJõulukontsert ülikooli aulas 18. detsembril kell 19Olete oodatud!
Rahvusülikooli 90. aastapäeva kontsertetendused novembri viimasel nädalavahetusel

Novembri viimasel nädalavahetusel, 28. ja 29. novembril tähistab rahvusülikool oma 90. sünnipäeva kahe kontsertetendusega Tallinnas Estonias ning Tartu Vanemuise kontserdimajas.

Emakeelse ülikooli 90. aastapäevale pühendatud
kontsertetenduste lavastajaks on Margus Katerpalu ning selles osalevad lisaks meile TÜ Kammerkoor, Tartu Akadeemiline Meeskoor, noored näitlejad Viljandi Kultuuriakadeemiast, puhkpilliorkester Popsid, EMÜ kammerkoor Camerata, meeskoor Akadeemiline Emajõgi ja TÜ Rahvakunstiansambel. Lavastuses väljendame oma rahvusülikooliga seotud soove ja tundeid nii traditsiooniliselt akadeemilises kui ka väga lõbusas võtmes.


Kontserdid on kutsetega külalistele ja algavad mõlemas linnas kell 19.

Pühapäevast Vanemuises toimunud lavastust on võimalik jälgida siit.
-----

Üleskutse vilistlastele!

Head naiskoori vilistlased!

Tuleval kevadel ootab meid ees juubel - Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor saab 65. aastaseks. Piduliku numbri lähenemine on suurepäraseks põhjuseks, et  viimaks ometi võiks kõiki me vilistlasi koondav andmekogu tõelisuseks saada. Seepärast ootame kõiki vilistlasi lahkesti täitma ankeeti, mis asub aadressil
http://www.eformular.com/reede30/vilistlasednk.html.

Pärast andmete kokkukogumist on kavas luua vilistlaste postiloend ehk list, mille kaudu saaksite omavahel suhelda ning
end naiskoori käekäigu ja tegemistega kursis hoida.

Muide, kõigi endiste koorikaaslastega käesoleva info jagamine on ainult imetore!

Üliõpilaslauliku esitluskontsert 26. novembril kell 19Isadepäeva kontsert Estonia kontserdisaalis

Isadepäeval, 8. novembril palume kõiki isasid, vanaisasid, vaarisasid ja nende lähedasi keskpäevaks Estonia kontserdisaali:Isadepäeva kontsertaktust saate
kuulata Klassikaraadio kodulehel ja vaadata ETV vahendusel.Sügisene laululaager 3.-4. oktoobril

Traditsiooniline uut hooaega ettevalmistav sügisene laululaager toimus oktoobri esimesel nädalavahetusel, 3.-4. oktoobril Moostes. Mõisa kõrgete lagede all kõlas laul kaks päeva, lisaks lõpetasime selleaastase noorte vastuvõtu, vannutades TÜANi ridadesse 13 värsket lauljat!


Foto: Valmar Valdmann

Sel aastal naiskoor enam uute liikmete võrra ei täiendu. Kõik, kes siiski meie seas laulda igatsevad, kuid sel sügisel meieni teed ei leidnud, on järgmisel aastal loomulikult katsetama oodatud!

Sport! ehk TAM vs TTÜAM 26. septembril

26. septembril toimus viie koori sportlik kohtumine Eesti Maaülikooli uues spordihoones. Kui naiskoorid võtsid mõõtu pimevõrkpallis ning TÜ Akadeemilise Naiskoori, Emajõe Laulikute ja TTÜ Akadeemilise Naiskoori vahelise rebimise võitsid Tallinna sünnipäevalapsed, siis kahe kange meeskoori vahel leidis aset korvpallilahing.

Tartu Akadeemiline Meeskoor (TAM) ja Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemiline Meeskoor (TTÜAM) on korvpallilahinguid pidanud alates 1998. aastast, mil TAM’i algatusel esimene mäng peeti. Mängu võitja saab enda valdusesse rändkarika ning ohjeldamatult au ja kuulsust. Mängude üldseis oli enne eilset lahingut 5:6 Tallinna kasuks. Eelmine kohtumine 2008. aastal lõppes TAM’i võiduga 65:64 ning rändkarikas toodi Tartusse, sel aastal Tartu oma võimalust viigistada ei aga kasutanud ning TTÜAM võitis nelja punktiga.

Korvpallilahingut vürtsitasid meie tüdrukute võrratud tantsunumbrid - käisime laval nii barbide, luikede, "Matrixi" kangelannade kui jänesemõmmidena -, ning sportimisele järgnes mõnus koosviibimine hiliste öötundideni Veski villas.
TÜ Akadeemiline Naiskoor võitis konkursil kõrgeid kohti

3.-5. septembrini toimus Norras III Griegi-nimeline rahvusvaheline koorifestival, kus Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor ning dirigent Triin Koch võitsid kaks kolmandat kohta.

TÜ Akadeemiline Naiskoor osales konkursil kahes kategoorias ning nii vaimuliku kui ilmaliku muusika kategoorias saavutati kolmas preemia. Naiskoor valiti ka viie parima koori hulka, kes pääsesid esinema Grand Prix vooru. Konkursi Grand Prix pälvis vokaalansambel Sofia Rootsist. Festivalil osales kokku 26 koori.

Griegi-nimeline rahvusvaheline konkurss on kooride suure huvi pälvinud tänu sellele, et võisteldakse erinevates muusikaliikides, mitte erinevates koorikategooriates. Lisaks TÜ Akadeemilisele Naiskoorile võttis konkursist osa veel kaks Eesti koori: E-Stuudio lastekoor ning kammerkoor Solare Rakverest.

Lisainfo: Triin Koch, TÜ Akadeemilise Naiskoori dirigent, tel 5271105
Tulemused on väljas konkursi
kodulehel.
Uute lauljate vastuvõtt!Selgi aastal ootab naiskoor oma ridadesse värskeid lauluhääli - veel täitmata roosas ruudus võib peagi olla juba Sinu foto! Koorivanem Leelole saab küsimusi esitada ka meiliaadressil koorivanem[ät]naiskoor.ee.
Rahvusvaheline Griegi-nimeline koorifestival Bergenis, Norras

Beethoveni 9. sümfoonia 15. augustil Leigo järvel

15. augusti videvikutundidel kõlab Leigo järvel ja kallastel Ludwig van Beethoveni sümfoonia nr 9 d-moll. Üle-Eestilist Noorte sümfooniaorkestrit, koore ja soliste juhatab Neeme Järvi.

Solistidena astuvad laval üles Annely Peebo, Aile Asszonyi, Atlan Karp ja Oliver Kuusik, ühendkooris teevad kaasa Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor (dir. Triin Koch), ETV tütarlastekoor (dir. Aarne Saluveer) ja Revalia Kammermeeskoor (dir. Hirvo Surva).

Uhke ja majesteetlik 9. Sümfoonia valmis suurmeistri viimase täieliku teosena 1824. aastal. Juba 1818. aastal alustatud sümfoonia kanti esmakordselt ette 1824. aasta maikuus Viinis. Neljaosaline teos on kahtlemata üks Beethovni kuulsamaid, finaaliks Friedrich Schilleri tekstile kirjutatud „Ood rõõmule", mille veidi kohendatud versiooni teatakse tänapäeval kui Euroopa hümni.

Rohkem infot
siit.XXV laulupidu 4.-5. juulil

Loomisest alates on meie koor osalenud kõikidel Eesti laulupidudel, seetõttu võtame rõõmuga osa ka selleaastasest juubelimaigulisest XXV üldlaulupeost Tallinnas, mis leiab aset 4.-5. juulil. TÜAN laulab nii esimese kui teise päeva ÜhesHingamise kontserdil.
Laulupeomargi esitlus 18. juunil kell 17 Postimuuseumi ees

18. juunil kl 17 esitletakse ERMi Postimuuseumis (Rüütli 15, Tartu) postmarkiXXV laulupidu ning avatakse uus näitus „Laulupidu postmargil“. Nii postmark kui ka avatav näitus on pühendatud pikale laulupeo traditsioonile ning nende esitlemisel esineme ka meie, TÜ Akadeemiline Naiskoor.Laulupeo postmark antakse välja täpselt sel päeval kui 140. aastat tagasi algas esimene laulupidu. Eesti Posti poolt väljaantava margi kujundasid Ülle Marks ja Jüri Kass, see on neljas laulupeole pühendatud mark.Tartu laulupeo pidulik eelkontsert 12. juunil kell 19 Maarja kirikus ja Tartu laulupidu 13. juunil

Tartu Maarja kiriku hoones (Pepleri 1) leiab reedel, 12. juunil kell 19 aset
Tartu laulupeo pidulik eelkontsert
.


Kontsert toimub laulupidude ajaloos olulises paigas – samas saalis toimus 1869. aastal I üldlaulupeo peaproov, kus oli osalemas 800 meest. Üheks õhtuks muutub pikki aastaid võimlana kasutuses olnud saal suurepärase akustika ning atmosfääriga kontserdipaigaks.Kontserdil astuvad üles Vanemuise Sümfooniaorkester ja Tartu valikkoorid:
Tartu Akadeemiline Meeskoor,
Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor,
Tartu Ülikooli Kammerkoor,
Tartu Noortekoor.

Hooaja 2009/10 president ja koorivanem on selgunud

4. juunil aset leidnud aruande-valimiskoosolekul valisime TÜ Akadeemilise Naiskoori 2009/10 hooaja presidendisõle kandjaks Ingrid Maasi. Koorivanema kohustustes on tuleval juubelihooajal Leelo Punak.Triin Kochi kooride II laulupäev 30. mail kell 17 Sulbi laululavalTulge kaema, mitu kooriliiki on võimalik moodustada kahest naiskoorist ja ühest kammerkoorist!
Kontserdile Sulbi laululaval eelneb Pöksi talust algav rongkäik.Tartu Ülikooli koorid olid koorifestivalil ''Tallinn 2009'' edukad

Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor ja Tartu Ülikooli Kammerkoor osalesid XI rahvusvahelisel koorifestivalil “Tallinn 2009” edukalt. Mõlema koori dirigent Triin Koch nimetati festivali parimaks dirigendiks.
Tartu Ülikooli koorid osalesid kumbki kahes kategoorias. Ülikooli naiskoor saavutas nii mees- ja naiskooride kui kaasaegse muusika kategoorias III koha, sealjuures kaasaegse muusika kategoorias I kohta välja ei antud. Ülikooli kammerkoor sai kammerkooride kategoorias II koha (I kohta välja
ei antud).
Tallinnas võistles kahe päeva jooksul 40 koori üheksast riigist kokku üle 1200 lauljaga, konkursitulemustega on võimalik tutvuda
siin.''Tallinn 2009'' koorikonkurss 16.-19. aprillil

3. aprillil kell 17 kajavad tervituslaulud Kaubamajas

Reedel, 3. aprillil võib naiskoori esindust kohata kella viie paiku Tartu Kaubamaja laval häälitsemas! Nimelt kutsus me hea toetaja meid Osturalli raames juba teist aastat järjest laulutervitust tooma.Aulakontsert 29. märtsil kell 18

Naiskoor kõlab Klassikaraadios 21.03 kell 11.30

"Küll mina laulan" - Klassikaraadio saade, kus laulavad Eesti parimad koorid läbi aegade. Muusikavaliku teevad Kersti Inno, Õnne-Ann Roosvee ja Marge-Ly Rookäär ning sel laupäeval, 21. märtsil, on eetris salvestus festivali "Gustav Ernesaks 100" raames toimunud vabariiklikult naiskooride võistulaulmiselt Tallinna Ülikooli aulas 6. novembril 2008.

Saade on järelkuulatav
siit.Naiskoor sõidab naistepäevaks Soome

6.-8. märtsil 2009, naistepäeva nädalavahetusel, kogunevad Helsingisse viis Põhjamaade naiskoori: Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor, Florakören vid Abo Akademi, KYN (Kauppakorkeakoulun yliopilaskunnan naislaulajat), Den Akademiska Damkören Linnea ja Akademiska Damkören Lyran. Koos esineme kahel kontserdil, teeme tööd erinevate kooride dirigentide käe all ning võtame osa ühistest õhtusöökidest ja pidudest.


Niisiis jätame me naistepäeval maha Eesti ja mehed lootuses kuulata meile sarnaseid naiskoore, tutvuda teiste kooride töömeetoditega ning loomulikult luua ka uusi ja kasulikke kontakte, nautides samal ajal heeringavõileibu.
Triin Koch on aasta dirigent

31. jaanuaril 2009 kuulutati Estonia kontserdisaalis Eesti Kooriühingu aastakontserdil välja koori- ja puhkpillimuusika aastapreemiad 2008 (loe täpsemalt siit ja siit).
Aasta dirigendiks valiti meie oma dirigent Triin Koch, kes juhatab nii Eesti parimat kammerkoori kui parimat naiskoori – tema dirigeeritavad Tartu Ülikooli kammerkoor ja Tartu Ülikooli Akadeemiline naiskoor pälvisid möödunudaastastel vabariiklikel konkurssidel veenvad esikohad. Preemiaks saab aasta koorijuht valida meelepärase täienduskoolituse väljaspool Eestit.
Palju õnne armas Triin!

Triini juhatatatav TÜ Kammerkoor pälvis konkursivõitude, suurvormiettekannete ning kõrgetasemelise kontserttegevuse eest aasta koori tiitli – palju õnne ka TÜKKile!

Triin Kochi on peagi võimalik näha dirigeerimas Eesti Rahvusmeeskoori kontserdikava "Eesti laulud Eesti keeles": laupäeval, 21. veebruaril, kell 18:00 Haljala rahvamajas, pühapäeval, 22.02., kell 15:00 Estonia kontserdisaalis ja esmaspäeval, 23. veebruaril, kell 18 Jõhvi Mihkli kirikus.
''Tähemõrsja'' uus tiraa˛!

Veljo Tormise laulud ja rahvalauluseaded TÜ Akadeemilise Naiskoori esituses ja Vaike Uibopuu juhatamisel - laserplaat "Tähemõrsja" (Star Bride) - on saanud omale uue, ilumeeli paitava kuue.

1999-2000. aastal lindistatud "Tähemõrsja" on naiskoorile üks südamelähedasemaid helikandjaid. Plaadi "Tähemõrsja" nimi pärineb arhailisest runolaulust, mis kõneleb armastusest ja saatusest, vabadusest ja ettemääratusest, kosilaste valimisest ja otsustamisest: “sinnap pead sina minema, kuhu on veri vedanud, kuhu õnneke osanud”. Need on naistelaulud kõige paremas mõttes - neiud ja naised laulavad armastusest, oma tulevasest, sünnist, emadusest, lastest, kodust ja tööst.

Kõige eelnimetatu tõttu sai algatatud kordustira˛eerig. Uues imeilusas plaadikujunduses on kasutatud fotosid ERMi kogu ehetest.Plaadi hind on 199.-
Suuremas koguses erikokkuleppel.

Kontakt:
Helene Urva, 55536163Elamusterikast uut aastat!

TÜAN on veel paar nädalat talvepuhkusel, seniks soovime teile ilusat uut aastanumbrit.
Eelmise aasta tegemistega saate tutvuda uudiste arhiivi kaudu.Uudiste arhiiv:
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018