Uudised18. dets kl 17 TÜ peahoone aulas jõulukontsert TAM-iga

Tartu Akadeemilise Meeskooriga toimub meil juba traditsiooniline jõulukontsert 18. dets kell 17:00 TÜ aulas. Kontserdil kõlavad kõigile armsaks saanud jõululaulude kõrval ka koorimuusika tippteosed. Sissepääs on tasuta. Dirigeerivad Triin Koch, Alo Ritsing ja Made Ritsing.
"Nii elevil, nii rõõmus" jõulukontsert TTÜAM-iga Tartu Jaani kirikus 10.dets kl 19

10. detsembril toimub TÜANi ja Tehnikaülikooli Akadeemilise Meeskoori jõulukontsert "Nii elevil, nii rõõmus" Tartu Jaani kirikus. Dirigeerivad Triin Koch, Peeter Perens ja Siim Selis.
Algus kell 19:00. Pilet 50.-.
XVI Tartu ja Tartumaa Naiskooride Laulupäev 28. novembril kl.17 Jaani kirikus

Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor osaleb XVI Tartu ja Tartumaa Naiskooride Laulupäeval 28. novembril Jaani kirikus.Osavõtvad koorid esitavad lühikese kava ning ühtlasi  toimub ka kõikide naiskooride kooslaulmine. Kontsert algab kl 17.00 Kontserdi kavas on vaimulikku koorimuusikat, eesti rahvalaule samuti Alo Ritsingu, Olav Ehala, Kadri Hundi,Veljo Tormise, Ülo Vinteri loomingut. Kontserdil antakse esmakordselt üle Tartu Kultuurkapitali Vaike Uibopuu sihtkapitali preemia.
Muuseumikontsert 16. novembril kl 16

Tartu Ülikooli Akadeemilisel Naiskooril on au esineda Irene Maaroosi 100. sünniaastapäevale pühendatud näituse avamisel Tartu Ülikooli Ajaloo Muuseumis 16. novembril. Avamine, sõnavõtud ja kontsert on algusega kl 16.00.
Irene Maaroos, TÜANi asutajaliige ja esimene president, valiti aastal 1975 koori auliikmeks.

***Üritus on järelvaadatav UTTV lingil siin

Hannoveri tütarlastekoori kontsert 22. oktoobril kl 18. TÜ peahoones

Tartu Ülikooli Akadeemilisel Naiskooril on meeldiv olla võõrustajaks Hannoveri tütarlastekoorile. Koos veedetakse meeleolukas õhtu, millele järgneb töötubades teadmiste ja oskuste vahetamine- kulmineerub see kõik Hannoveri tütarlastekoori kontserdiga, mis toimub Tartu Ülikooli peahoones 22. oktoobril kl 18.00, mis on maailmakuulsal kooril Eestis ühtlasi selle reisi viimane esinemine. Koorist ja dirigendist saab lähemalt lugeda koori
kodulehelt (ing. k.).

Ootame sind ja su sõpru osa saama kõrgetasemelisest koorimuusikast!
Võidukas spordiüritus

9. oktoobril toimus TTÜ AM- i ja TAM- i 13. kohtumine korvpalliplatsil. Võidukarikas tuli seekord Tartu meestele! Veelkord palavad õnnesoovid!  Naised- TÜAN, TTÜ AN ja Emajõe laulikud-  panid oma oskused, kiire mõtlemise ja kalkuleerimisvõime proovile linavõrkpallis. Võit tuli TÜANi spordipiigadele. Meelt lahutasid TÜANi särtsakad tantsutüdrukud.

Järgmise lahinguni!
Noorte vastuvõtt on lõppenud

25.-26. septembril toimus sügisene laululaager värske ilme ja olemise saanud Otepää gümnaasiumis. Seal vanntutati naiskoori ridadesse 19 rebaseneidu ja tehti põhjalikumat tutvust uue hooaja repertuaariga.

Noorte vastuvõtt on seega lõppenud, lauljad on taas oodatud katsetama septembris 2011.


TÜAN on Aasta naiskoor 2010

Eesti Naislaulu Seltsi uue hooaja teabepäeval, 18. septembril kuulutati välja Aasta naiskoor 2010. Pidulikul kontserdil tunnustati austava tiitliga Tartu Ülikooli Akadeemilist Naiskoori.

Aasta naiskoori tiitliga anti üle raamistatud tänukiri, kolm punast roosi ja preemia. Lisaks
saab koor võimaluse osaleda isadepäeva kontserdil Estonia kontserdisaalis. Naislaulu Seltsi esinaine põhjendas meie valituks osutumist Naiskoori eelmise sündmusterohke hooajaga, mille sisse jäi nii edukas osavõtt Griegi konkursist Bergenis kui ka meeldejääv juubelitähistamine kevadel. Eraldi mainiti häälekandja U-Duur ja CD/DVD väljaandmist.
 
Kõige selle eest võlgneme tänu Triinile, Enele ja Vivianele, sest nemad on meist voolinud 2010. AASTA NAISKOORI!

Aasta naiskooriks saab kandideerida koor, kes on olnud Eesti Naislaulu Seltsi liige vähemalt kolm hooaega. Aasta naiskoori tiitli saaja võib uuesti kandideerida nelja aasta pärast.
Uute lauljate vastuvõtt!Selgi sügisel ootame oma ridadesse värskeid hääli - niisiis, julgus rindu ja rind kõlama! Koorivanem Triinuga on võimalik kontakteeruda ka meili koorivanem[ät]naiskoor.ee vahendusel. Rohkem infot naiskoorielu kohta leiate aga justnimelt siitsamalt koduleheküljelt.
TÜ avaaktus 30. augustil kell 9


Digilaulupidu Ühtelaulmine 20. augustil

Tähistame iseseisvuse taastamise päeva üle-eestilise laulmisega!

20. augustil esitavad Põltsamaal Sõpruse pargis Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor, Revalia Meeskoor ja Segakoor HUIK! armastatud Eesti dirigentide - nende seas Triin Kochi -, juhtimisel kaheksa tuntud isamaalist laulu.

Pilt kantakse Kanal2 teleülekande vahendusel üle kogu Eestimaa. Samal ajal on üle Eesti kogunenud sadadesse erinevatesse kohtadesse koorid ja lihtsalt lauluhuvilised seltskonnad, kes saavad reaalajas dirigentide taktikepi all neid lugusid kaasa laulda.

Sajast korraldajate poolt valitud kohast aitab Elion teha omakorda internetiülekande ja kõik need 100 akent kuvatakse Tallinnas kesksel väljakul suurel ekraanil.
Triin Kochi kooride laulupäev 12. juunil kell 17 Sulbi laululaval
Sellel suvel toimuvad juba kolmandat korda dirigent Triin Kochi kooride laulupäevad. Kui esimesel korral laulsid Triini koorid Abruka saarel ja teisel korral juba Triini kodukülas Sulbis, siis sealne mõnus laululava ja kohalike elanike lahke vastuvõtt toob koorid sellelgi aastal Sulbisse tagasi. 12. juunil kell 17 algaval laulupäeval esineb Triini käe all ligi 80 tema enda naiskoorilauljat.


2008. aastal Aasta dirigendiks tunnistatud Triin Koch juhatab laulupäeval Tartu Ülikooli Akadeemilist Naiskoori ja Tartu Ülikooli Naiskoori Tallinna Vilistlaskoori. Äsja oma juubelihõngulisi aastapäevi tähistanud naiskoorid on oma kõrgvormis ja laulupäeval tahetaksegi oma repertuaari ja naislauluväge kuulajatega jagada.

Laulupäeva repertuaarist leiab kauneimaid naiskoorilaule ning sõna sekka ütlevad Võrumaalt pärit koorilauljad. Laulupäev on kõigile laulusõpradele tasuta ja kõik koorimuusikasõbrad on laupäevaõhtusele kontserdile teretulnud. Laulupäeva kontserdile eelneb ka rongkäik Pöksi talust Sulbi laululavale.

Vihma korral toimub kontsert Sulbi laululava kõrval asuvas kiviaidas.
Laulupäeva kontsert on tasuta.


Info ürituse kohta:
Indrek Mustimets 506 3076
Naiskooride laulupäev 6. juunil Rakveres

Eesti naislauluseltsi korraldatud vabariiklik naiskooride laulupäev Päev paistab, pidu kestab leiab sel suve aset 6. juunil, pühapäeval kell 16 Rakvere linnuses. Eestimaa naiskoorid jagavad ühist laululusti kavaga, mis on kokku põimitud nii naiskooride repertuaari klassikalistest kui värskematest paladest. Juhatavad dirigendid üle Eesti.

Vaike Uibopuu sihtkapitali asutamine

Vaike Uibopuu asutab koos Paavo Uibopuuga Tartu Kultuurkapitali juurde V. Uibopuu nimelise sihtkapitali. Sihtkapitali eesmärgiks on toetada ja tunnustada püsivalt tegutsevaid Lõuna-Eesti naiskoore ja nende dirigente, tunnustamaks kvaliteetse naiskoorimuusika viljelejaid.

Vaike Uibopuu on alates 1963 töötanud Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori dirigendina (2005 a-ni). Pikka aega töötanud õppejõuna H. Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis koorijuhtimise erialal. Tema asutatud on Tartu Ülikooli Kammerkoor ja Tartu Ülikooli Naiskoori Vilistlaskoor, mille dirigent on ta praeguseni. 1985 sai temast esimene naisdirigent Eesti üldlaulupidudel ühendkooride ees. Üldjuht 1985, 1990, 1994, 1999, 2004 ja 2009 üldlaulupidudel ja üliõpilaslaulupidudel „Gaudeamus“.

Sihtkapital on avatud sihtkapital ja sinna võivad annetada kõik füüsilised ja juriidilised isikud. Annetusi saab kanda SA Tartu Kultuurkapitali arveldusarvele 10102052050006 SEB panka märgusõnaga “Uibopuu”. Tartu Kultuurkapital töötab avalikes huvides, seega on antavad toetused saajale ja andjale maksuvabad.
Vaike Uibopuu juubeliüritused

TÜ Akadeemilise Naiskoori kauaaegne endine dirigent Vaike Uibopuu tähistab sel kevadel oma 70. juubelit. Pidulikel sünnipäevakontserditel astuvad üles aegade jooksul Vaike dirigendikätt kogenud koorid.
Nope
Ülikooli pressiteatest:
Vaike Uibopuud kui dirigenti iseloomustab eelkõige peenekoeline muusikataju, teoste põhjalik ja täpne tõlgendus ning nõudlikkus lauljate ning iseenda vastu. Tartu Ülikooli õppeprorektor prof Birute Klaasi sõnul ühendab Vaike Uibopuu nõudlikkuse ja loomingulisuse nende sõnade parimas tähenduses. „Uibopuu on muusikalise kvaliteedi taotlustes kompromissitu ning tänu sellele suutis ta panna aluse ka ülikooli kooride – naiskoori ja kammerkoori – erakordselt heale kunstilisele tasemele,“ ütles prof Klaas.
Vaike ja naiskoori ühistest lauluaastatest on võimalik lugeda ka meie kodulehelt.


Rohkem infot jagab meeleldi Leeni Uba, TÜ AN vilistlaskoori president.
Tel: 50 98 618
E-mail: leeni.uba[ät]ut.ee
Naiskoori 65. aastapäev

65. aastapäeva pidulik tähistamine on selleks korraks lõppenud.
Täname kõiki saatusekaaslasi ja toetajaid!

Fotod 17. aprilli kontsert-etendusest. Ilusat meenutamist.
Juubelisündmuste meediakajastused on kogutud siia, rohket lisalugemist leiab juubeli U-duurist.

Sellel kevadel on Tartu õhus tunda juubelihõngu. Aprillikuus sätin oma hõbedased juuksed soengusse, panen selga puhta kleidi, silun põlle, näpistan põsed roosatama ning valmistun särasilmselt külalisi vastu võtma. Nimelt tähistan oma 65. sünnipäeva, mille puhul soovin parimate sõpradega klaase kõlistada nii Tartus kui Tallinnas.


Juubeliürituste ajakava

Reedel, 16. aprillil
•   kell 18.00 vilistlaste teeõhtu Tartus Saksa Kultuuri Instituudi majas (Kastani tn 1).
See on õhtu, kus kõikidel kooriga seotud inimestel on võimalik rääkida, mis see naiskoor õieti on. Vilistlasõhtu on kõigile osalistele tasuta, kaasa võib tuua isetehtud küpsetisi.

Laupäeval, 17. aprillil
•   kell 16.00 pidustuste kõrghetk – kontsert-etendus „Kallis kull´a mu sõsarõni“ Tartu Ülikooli aulas. Kontserdi II poole lavastamisel on meile abikäe ulatanud Anne Türnpu.
•   kell 20.00 piduõhtu koos sõprade ja vilistlastega Eesti Üliõpilaste Seltsi majas

Laupäeval, 24. aprillil
•   kell 17.00 kontsert-etendus „Kallis kull´a mu sõsarõni“ Tallinna lauluväljaku klaassaalis.
•   pärast kontserti pidulik vastuvõtt kontserdipaigas.
 

Lisainfo
 
Lisainfot juubeliürituste kohta jagab lahkesti koori president Ingrid Maasi
(president[ät]naiskoor.ee või tel 5374 5051).


Meid toetavad

      

  
Naiskoor on Facebookis!

Naiskoori tegemistega saab juba viimasel paaril kuul silma peal hoida suhtlusvõrgustiku Facebook vahendusel. Muljetamise ja ettepanekute tegemise võimalusi on nüüdsest veelgi mitmekesisemalt!

Grupiga Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor saad liituda
siin.Õhus on armastust 19. märtsil kell 19 Vanemuise kontserdimajasKontserdile järgneb ball (pilet 200.-).
Vabariigi aastapäeva aktus 23. veebruaril kell 12 TÜ aulas

23. veebruari keskpäeval leiab aset pidulik kontsertaktus, millega Tartu Ülikool tähistab Eesti Vabariigi 92. aastapäeva. Aastapäevale pühendatud kontsertaktuse avab kõnega Tartu Ülikooli rektor professor Alar Karis. Arstiteaduskonna teadusprodekaan, füsioloogilise genoomika professor Sulev Kõks peab ettekande teemal „Meie vaimu pärilikkusest“ ning tervitustega esinevad Tartu linnapea Urmas Kruuse ja Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonna magistriõppe teise aasta üliõpilane Mats Volberg. Aktusel antakse üle Ernst Jaaksoni stipendium ja Lennart Meri teadustöö auhinnad.

Tartu Ülikooli aulas toimuva aktuse muusikalise kujunduse eest vastutame sel aastal meie, TÜAN, ning kitarriduo Kristo Käo ja Jorma Puusaag.

Kontsertaktuse videosalvestis on järelvaadatav
siin.Suusalaager Pariisis 29.-31. jaanuaril

Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemilise Meeskoori ja Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori traditsiooniline suusalaager toimus sel aastal 29.-31. jaanuaril Pariisis. Kuna turul olid sel aastal hinnad nii all, võis iga meeskoori mees ja naiskoori neidis seal - Pariisis, Kadrina vallas, Lääne-Virumaal - omale nädalavahetuse lubada. Selleaastaseks suusalaagri pealkirjaks oli "Pariisi-Dakari ralli ehk berberid suuskadel" ja kolmel meeleolukal päeval võõrustas meid tõeline sportlik talveparadiis ning villaste sokkide järgi lõhnavas suusabaasis oli pidu igal õhtul.
Kooriühingu aastakontsert 24. jaanuaril

Sel pühapäeval, 24. jaanuaril algusega kell 15 toimub Estonia kontserdisaalis Eesti Kooriühingu aastakontsert. Kuulutatakse välja koorimuusika aastapreemiad 2009 ning esinevad:

  • ETV noortekoor, dirigent Külli Kiivet
  • Estonia Seltsi Segakoor, dirigent Heli Jürgenson
  • Kammerkoor Voces Musicales, dirigent Risto Joost
  • Lastekoor Raduga, dirigent Natalja Kuzina
  • Revalia Kammermeeskoor, dirigent Hirvo Surva
  • Segakoor Suisapäisa, dirigent Kuldar Schüts
  • Tartu Ülikooli Akadeemiline naiskoor, dirigent Triin Koch
  • Viljandi Muusikakooli puhkpilliorkester, dirigent Bert Langeler
  • EMLS üle-eestiline poistekoor Kalev, Püha Miikaeli poistekoor, Järvamaa Poistekoor ja Nõmme Muusikakooli kammerorkester, dirigent Jüri-Ruut Kangur

Koorimuusika aastapreemiate nominentidega on võimalik tutvuda
Kooriühingu leheküljel.
Piletid on müügil Eesti Kontserdi kassades ning Piletilevi ja Piletimaailma müügikohtades.
Elamusrikast uut aastat!
Uudiste arhiiv:
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018