UudisedKallitele kuulajatele, lähedastele ja toetajatele...

Jõulukontsert Tartu Akadeemilise Meeskooriga 16. detsembril Tartu Jaani kirikus

Jõulukontsert Tartu Ülikooli Kammerkooriga 10. detsembril

Meil on hea meel, et saame koostööd teha Tartu Ülikooli Kammerkooriga ning koos anda jõulukontsert 10. detsembril kl 17.00 Ülikooli kirikus Jakobi 1. Piletid eelmüügist 4 eurot kooride kontaktisikutelt ning kohapealt ostes 5 eurot.
Naislaulupäev ja Vaike Uibopuu sihtkapitali pälvimine

19. novembril toimus Tartumaa naislaulupäev Tartu Ülikooli aulas. Teist aastat anti välja ka Vaike Uibopuu sihtkapital ning seekord pälvisime selle meie, arvestades koori aktiivset kontserttegevust, etendusi ja saavutusi eelmisel lauluaastal ning I kohta Naislaulu Seltsi korraldatud konkursil. Sihtkapitali kohta loe lähemalt
siit.Vaike Uibopuud tunnustati Maailma kultuurinõukogu aukirjaga

10. novembril toimunud Maailma kultuurinõukogu auhinnatseremoonial anti üle iga-aastased teaduse ja kunstide auhinnad. Auhinnadiplomiga tunnustati ka TÜ akadeemilise kogukonna teenekaid liikmeid nende panuse eest Eesti haridusse, teadusesse ja kultuuri. Üheksa väärika korüfee hulgas oli ka TÜANi kauaaegne dirigent Vaike Uibopuu, kes alloleval pildil kuulab rõdult ainult temale sel tseremoonial osaks saanud õnnesoovilaulu TÜANi esituses. Lähemalt üritusest saab lugeda siit: http://www.ut.ee/1082666.

Foto: Andres TennusTriin Koch pälvis helikunsti sihtkapitali aastapreemia

1. oktoobril, rahvusvahelisel muusikapäeval jagasid Eesti Kultuurkapital ja Eesti Muusikanõukogu aastapreemiaid, tunnustades nii eesti muusikuid. Triin Koch pälvis helikunsti sihtkapitali aastaauhinna silmapaistvate saavutuste eest dirigendi ja koorimuusika arendajana.
Ka oli seekordne aastaauhindade jagamine naiskoori jaoks eriline veel selle poolest, et eesti muusika tipptasemel salvestamise eest pälvis tunnustuse Maido Maadik, kes on naiskoori auliige aastast 2005.
Vaata ka teisi laureaate Eesti Muusikanõukogu poolt
siit ja Helikunsti sihtkapitali poolt siit.Etendus Põhuteatris 4. sept kl 19

Etendus TÜ kirikus 9. sept kl 22

Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor esitleb:
9.septembril, 22.00
Tartus, Tartu Ülikooli kirikus
Etendus "Jakob, oh Jakob"
Lavastaja Anne Türnpu.

Tõelised naised on nagu õunad: elame kodupuul, alguses toored, kuid järjest küpsemaks ja mahlasemaks kasvades. Ning varem või hiljem tuleb aeg, mil potsatame küpsetena puu otsast alla. Kuid see ei tähenda, et me oma minevikku ei mäletaks.

Sellel sügisel lähevad Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori lauljad oma juurte juurde tagasi, ja kutsuvad teid sellest teekonnast osa saama.

"Jakob, oh Jakob" on etendus naiseksolemisest. Kõlavad Ester Mägi, Veljo Tormise, Alo Ritsingu jt heliloojate laulud. Esivanemate mälestused, aga ka enda kogemused annavad Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori neiud edasi nii sõna, muusika, valguse kui ka liikumisega.

Piletid saadaval
Piletilevis ja Piletimaailmas. Kaunid müstilised helid hämaras sügisõhtus, SEE ON ELAMUS! Kiirusta, sest piletite arv on piiratud.
Dirigent Triin Kochi laulukooride IV laulupäev

Naiskooril on hea meel armsaks saanud traditsiooni jätkata ning saada looduses kokku dirigent Triin Kochi kooridega! Võtame laulupeohooajaks rahvarõivad kapist välja ja marsime rõõmsalt Sulbi laululavale! Mõnusas laulupesas on meiega Tartu Ülikooli Kammerkoor ja Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori Tallinna Vilistlaskoor. Seekord on meil ka külaline: Osula Segakoor. Kohtume Sulbi laululaval 11. juunil kl 17!

Hooaja 2011/2012 president ja koorivanem valitud!

31. mail aset leidnud aruande-valimiskoosoleku tulemusena on TÜ Akadeemilise Naiskoori 2011/12 hooajal presidendisõle kandjaks Marion Mitt. Koorivanema kohustustes on tuleval tegusal ja põneval hooajal Margot Hein.Kevadkontsert 15. mai kl 16 TÜ aulas

Kui Viljandi kevadkontserdil olid veel õues lumised väljad ning tekkis tunne, et tõeline kevad on kaugel - siis nüüd on kevad täiesti kohal ning Tartu Ülikooli Akadeemilisel Naiskooril on hea meel anda tasuta kontsert pühapäeval 15. mail Tartu Ülikooli aulas kl 16.00.  Kavas on naiskoori 65ndaks sünnipäevaks Kammerkoori poolt kingitud teose, mille kirjutas Tõnu Kõrvits, esmaettekanne. Me naudime neid lugusid väga ning soovime anda ka teile sellelt kontserdilt kaasa mõnusa südamliku tunde.
Konkursi "Tallinn 2011" võit naiskooride kategoorias

13. ‒ 16. aprillil toimus XII rahvusvaheline koorifestival "Tallinn 2011", tuues kokku 35 koori ja 7 vokaalansamblit. Riikidest olid esindatud Ameerika Ühendriigid, Island, Leedu, Läti, Norra, Rootsi, Saksamaa, Sloveenia, Soome, Šveits, Tšehhi, Ukraina ja loomulikult Eesti. Loe konkursi korraldusliku poole kohta
siit, kuula Klassikraadio saate Helikaja arhiivsaadet siit ning uudist Tartu Postimehes siit.
Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor sai I preemia naiskooride kategoorias ning meie dirigent Triin Koch autasustati Eesti Kooriühingu eripreemiaga, olles Eesti kooridest kõrgeima punktisumma saanud koori juht. Festivalil esinesime ka Niguliste kirikus ning esmakordselt selle festivali Grand Prix´ voorus.
Meil oli ülitore ja mõnus festival! Aitäh kaasaelajatele - teie toetust saalis oli tunda.
Kontsert Viljandi Jaani kirikus 18. märtsil kl 19

Naiskooril on hea meel teatada, et anname 21. märtsil saabuva kevade tervitamiseks kontserdi "Peagi lendab liblikaid" juba 18. märtsil Viljandi Jaani kirikus. Tasuta kontsert algab kl 19.
Kontsertaktus 23.veebruaril kl 12 TÜ aulas

Tartu Ülikool tähistab aktusega 23. veebruaril kl 12 TÜ peahoone saalis Eesti Vabariigi 93. sünnipäeva. Täpsemalt aktuse ülesehituse ja kõnepidajate kohta vt aadressilt http://ut.ee/964499.

Aktuse kontsertosas laulame teile nii rõõmsaid kui ka isamaalisi laule. Peale meie esinevad ka Kadri-Ann Sumera klaveril ja Ursula Chillaud saksofonil.

TÜAN on Kultuurikandja 2010!

Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor sai 18. veebruari õhtul Tartu linna kultuuri aasta aunimetuse laureaadiks. 2010. aasta loomingulise tegevuse eest tunnustati meid harrastuskollektiivide kategoorias. Vaata siit ka teisi laureaate!

Laua- ja laululaagrid


Vahepeal on jõudnud Naiskoor pidada kahte laagrit. Esimene, mis toimus 4.-6. veebruaril üheskoos Tehnikaülikooli Akadeemilise Meeskooriga, kandis nime Laualaager tavapärase suusalaagri asemel. Laagripaigaks oli seekord Voore ning kõik osalejad veetsid meeleolukalt kvaliteetset ja eriti lõbusat puhkust.
Teine laager leidis aset meile armsaks saanud TÜ peahoones 12. ja 13. veebruaril, kus laulsime päiksegi välja.
Uus poolaasta on alanud töiselt ja suurte plaanidega.
TÜAN on Kultuurikandja 2010 nominent!

Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor ja meie dirigent Triin Koch on valitud Tartu kultuuri aasta aunimetuse nominentideks. Tutvu teiste nominentidega siin.

Hoidke meile pöialt!

Pühadesoov
Uudiste arhiiv:
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018