UudisedSoojad soovid...

Jõulukontsert 14. detsembril Pauluse kirikus kl 19

Oli esinemisterohke november

November möödus TÜANile väga esinemisterohkelt. 11. novembril osalesime isadepäevakontserdil Estonias, mida kanti üle ka ETVs. See on järelvaadatav
siin. Tallinnasse tuli taaskord võtta ette tee 25. novembril, mil toimus Mart Saare 130. aastapäeva kontsert. Keerulise ja ülitäpse logistikaga Estonias toimunud üritusest on valik kuulatav Klassikaraadio lehel. Vahepeal teed kinni tuisanud lumi meid ei takistanud ning kolmas kord sel kuul sõitsime Tallinnasse 30. novembril. Otseülekandena kontserdisaalist, seekord Mustpeade majast, kõlas TÜANi laul Eesti Kooriühingu 30. aastapäeva kontserdil. Ka see on kuulatav Klassikaraadiost järelkuulatavate saadete all.
Jõuluootust hakkasime koguma endasse juba I advendil XVIII Tartu ja Tartumaa naiskooride laulupäeval. Nüüd aga valmistume jõulukontserdiks, mis toimub 14.detsembril Pauluse kirikus kl 19.Toimus sügisene laululaager

Pidasime oktoobri alguses hubases Elva gümnaasiumi põhikooli majas oma laululaagrit. Laulsime, jutustasime, ristisime rebaseid ja keerutasime hularõngaid. Nii palju uusi laule kui seekord polegi laululaagris vist enne olnud. Osa neist lausa nii värsked, et veel praegugi kirjutavad heliloojad neid järjest paremaks. Loodetavasti saate esimesi neist kuulda juba meie jõulukontserdil 14. detsembril kell 19 Pauluse kirikus. Aitäh ka Tartu Kultuurkapitalile, kes meie laululaagri läbiviimist toetas!
Kui TÜAN Kanadas käis..


Ehkki TÜAN käis Kanadas maikuus, on mälestused ja emotsioonid sellest kõigest veel värskelt meeles. Tahame neid ka teiega jagada ning
septembrikuises UTis ilmubki lugu sellest, kuidas Kanadas kontserte anda oli, mida põnevat veel tehti ja mida nähti.
Unustamatu kontsertreis kestis kaks ja pool nädalat, mille jooksul anti nii suuremaid kui ka väiksemaid kontserte.


           Pildid: Peeter Põldre
Algab hooaeg 2012/2013!

Naiskoori uus hooaeg on kohe-kohe algamas. Juba ülehomme, 30. augustil toimub meie esimene proov ja järgmisel päeval, 31. augustil esimene esinemine - meil on au laulda kell 12 Tartu Ülikooli peahoones toimuval uue rektori inauguratsioonitseremoonial.
 
Järgmisest nädalast oleme täielikult uute lauljate vastuvõtmise lainel. 3. septembril, s.o päeval, mil ülikoolis toimuvad avaaktused, võib meid hommikul kella 9.30st kuni kella 17ni õhtul kohata peahoone ees ja sees kõigile huvilistele naiskooris laulmise võlusid tutvustamas. Meiega koos on seal ka meie sõbrad Tartu Akadeemilisest Meeskoorist, Tartu Ülikooli Kammerkoorist ja Tartu Ülikooli Sümfooniaorkestrist, nii et muusikat, nalja ja naeru on sel päeval peahoone ümbruses rohkem kui küll. Tulge meid sinna kindlasti vaatama ja meie tegemiste kohta infot saama.
 
Ja veel - sõltumata sellest, kas te 3. septembril peahoone lähedusse satute või mitte, tulge sinna kindlasti 6. septembril kell 18. Sel ajal hakkab meil peahoone ruumis 232 proov ja seekord on kõigil naiskooris laulmisest huvitatud seda proovi kaema tulla. Nii näete oma silmaga ja kuulete oma kõrvadega, et meile tasub laulma tulla küll.
 
Kohtumiseni!
Ootame Sind meie sekka laulma!

Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor võtab vastu uusi lauljaid. Ootame katsetele 4./6./11./13./18. septembril kl 18 Tartu Ülikooli peahoonesse ruumi 232. Täpsemat infot küsi julgesti koorivanemalt (tel: 56216258) või dirigendilt (tel: 5271105).
TÜANi proovid toimuvad TÜ peahoones teisipäeviti ja neljapäeviti algusega kl 18. Kusjuures, selleks, et TÜANi laulma tulla, ei pea olema äsja ülikooli astuv nooruk. Meie kõige noorema ja vanema laulja vanusevahe on suurem kui noorimal lauljal turjal olevate aastate arv.

Uuri ka kindlasti meie traditsioonide kohta, vii end kurssi TÜANi viimaste uudistega, vaata galeriisse ning kui endiselt kahtled, kas tulla meie ridadesse laulma, loe, mida on öelnud mõned meie seast:

„Ma toonitaks eriti, et see naiselikkus, mis meie koorist igapäevaselt kiirgab, on minu jaoks täitsa midagi uut. Naiselikkus on kindlasti üks selle koori märksõnu, millele ma siia koori sisse astudes üldse ei mõelnud kah ja mis on minu jaoks nagu veidike uue tähenduse saanud."
 
"Teine selline uus ja huvitav on seltskonnaüritused. Nt korvpalliüritus, kus meie koori esindus ja ttü esindus omavahel võistlesid ja kus nagu ei tulnud sellist mõtet, et ooh, jubedalt tahaks võita, vaid… hoopis ilus peab olema ! :D Selline mõnus lähenemine võib-olla muidu mitte nii meelepärastele tegevustele nagu selleks on võistlemine. Adrenaliin oli sees, aga mitte seepärast, et võiks võita , vaid kõik olid lihtsalt nii säravad ja heatujulised, et tahtsidki kohe minna ja hüpata seal. :)"

"Noorlauljate motiveerimine, valgustamine igasugu teemadel vanemlauljate poolt. Nt enne Vanemuise Jakobi etendust, kus Annely jutustas noorlauljate proovis Jakobi lood nii huvitavalt ja kaasakiskuvalt lahti, et ma ei teagi, kuidas seda öelda…  Selline üdini südamlik ja kaasakiskuv. Ma ise poleks ühestki nendest lugudest nii osanud mõelda. Ja nüüd, kui see on lahti seletatud, on hoopis teine tunne neid lugusid laulda. Hingestatult.“

„Koori juures võlubki just seltskond. See kuidas kõik on niivõrd asjas sees, nii proovitöös kui ka seltskondlikel üritustel. Kindlasti jätavad noorlauljale kustutamatu mulje naiskoori traditsioonid, suusalaager, korvpall, jõulupidu, sügisene laululaager ja palju muud.
Tore on olnud ka see, kuidas noorlauljad võeti kohe koori vanemate liikmete poolt omaks. Aasta algul polnud sellist vastikut tunnet, et ei tea kellega rääkida ja kuidas olla. Kõik olid nii sõbralikud ja abivalmis.“

„Naiskooriga seostub mul hea seltskond - kõik on nii sõbralikud ja positiivsed koguaeg. Hästi palju lähendas koori mu meelest Kanada reis - 2 nädalat päevad läbi koos olles ikka on hoopis teine, kui 2 tundi 2 korda nädalas.“

„Tänu naiskoorile pole mul enam üleliigset vaba aega, ei pea igavust tundma. Ja naiskooril on superilus repertuaar, mis toidab mu laulurõõmu kaks korda nädalas.“

Palju koorisiseseid sündmusi

7. juunil võeti vastu 10 noorlauljat, kellest said täieõiguslikud koori liikmed. Oleme nende üle uhked ja õnnelikud! Rõõmustamist oli veel ka aruandevalimiskoosolekul: meil on 2 tublit alati kõikides proovides ja üritustel kohal olnud lauljat: Hanna-Liisa ja Annely ning tubli häälerühm I alt, kelle kohalkäimise protsent oli kõrgeim. 
Koor valis ka hooajaks
2012/2013 presidendi - Anne Haller ja koorivanema - Karoliina Kalda.
Ootame juba põnevil uut hooaega!
Juhatus ja ametnikud hooajal 2011/2012Juhatus hooajal 2011/2012
9. juunil kl 17 Sulbi laululaval

Eesti parimad!

Oleme tõeliselt õnnelikud eduka osalemise üle Ester Mägi 90. sünnipäevale pühendatud nais- ja neidudekooride võistulaulmisel. Saavutasime A-kategooria naiskooride seas I koha ning me dirigent sai A-kategooria naiskooride dirigendipreemia. Triin Koch oli osalemas ka Tallinna vilistlaskooriga, millega saavutati B-kategooria naiskooride parima kohustusliku laulu esitamise preemia. Tallinna vilistlaskoor saavutas B-kategoorias III koha ning meie Tartu vilistlaskoor Vaike Uibopuu juhatamisel I koha. Vaike Uibopuu sai tunnustatud B-kategooria naiskooride dirigendipreemiaga. Tartu vilistlaskoori kontsertmeistrit Märten Karmi tunnustati parima kontsertmeistri tiitliga.

Tulemustest lähemalt vaata siit.

TÜAN sünnipäevakontsert Elvas 3. märtsil

Sel aastal tähistab TÜAN oma sünnipäeva Elvas. Anname kontserdi "Laulutuules" 3. märtsil Elva Gümnaasiumis kl 15.  Kontsert on tasuta.
TÜANi dirigent Triin Koch on Tartumaa Kultuuripärl 2011!

26. jaanuaril toimus Dorpati konverentsikeskuses Tartumaa kultuuritöötajate tänuüritus. TÜANil oli eriline rõõm sel ilusal üritusel esineda - maavanem, omavalitsusliidu ja kultuurkapitali esindaja andsid koori ja külaliste silme all üle Tartumaa Kultuuripärli auhinna ja tiitli Triin Kochile. Koormeister Ene Ahven pälvis pälvis Eesti Kultuurkapitali Tartumaa ekspertgrupi aastapreemia tööjuubeli puhul.

Foto: Eda Tagamets, Tartu MaavalitsusUudiste arhiiv:
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018