UudisedKontsert Rannu rahvamajas

Plakat "Killud tähistaevast"

18. detsembri õhtul kell 19:00 toimub Rannu rahvamajas TÜ naiskoori ja TÜ kammerkoori ühine meeleolukas jõulukontsert "Killud tähistaevast". Sissepääs on tasuta!
Tulemas on traditsiooniline jõulukontsert meeskooriga

Jõulukontsert TAM-iga 2013 plakat

14. detsembril kell 17.00 toimub Tartu Salemi kirikus naiskoori ja Tartu Akadeemilise Meeskoori jõulukontsert. Sissepääs on tasuta.

Naiskoor laulab naislaulupäeval

23. novembril kell 17:00 toimub Tartu Ülikooli aulas XIX Tartu ja Tartumaa naiskooride laulupäev, kus esineval linna ja maakonna nais- ja neidudekoorid.

Koorid esitavad ühendkooris M. Härma, V. Tormise, G. Ernesaksa, P. Ripsi, A. Hagi, H. Hindpere, A. Lemba koorilaule.

Iseseisvalt esinevad Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor, Naiskoor Domina, Lähte naiskoor, Elleri noortekoor, Mart Reiniku Kooli neidudekoor, Elva Gümnaasiumi neidudekoor ja neidudekoor Kurekell. 

Pilet 4 EUR (sooduspilet 2 EUR).

Kontserdi kunstiline juht on Triin Koch.

Allikas

Lauljate vastuvõtt on lõppenudNaiskoor ootas enda sekka uusi lauljaid nii soprani kui aldi häälerühma.

Katsed toimusid kell 18.00 ülikooli peahoones ruumis 232
  • T 10. septembril,
  • N 12. septembril,
  • T 17. septembril,
  • N 19. septembril,
  • T 24. septembril,
  • N 26. septembril.
Ette tuli valmistada üks laul vabal valikul.

Naiskoori proovid toimuvad kaks korda nädalas, teisipäeval ja neljapäeval kell 18-20.

Vaata ka naiskoorist öölaulupeol filmitud tutvustusvideot (Aleksandr Kheyfets, Madis Kats):


Kontakt:
Dirigent Triin Koch 5271105
Koorivanem Karoliina Kalda 56216528 (koorivanem[ät]naiskoor.ee)
Stipendiumikonkurss! Tähtaeg 19. august


Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor kuulutab välja täiendava STIPENDIUMIKONKURSI.

Stipendiumi võivad taotleda heliloojad naiskoorile mõeldud heliteos(t)e loomiseks.

Stipendiumiavaldus palume esitada 19. augustiks 2013 e-postiga president@naiskoor.ee või aadressil Ülikooli 18, 50090, Tartu. Nimetatud e-posti aadressil saab ka infot konkursil esitatavate dokumentide kohta.

Stipendiumide rahastamine toimub Tartu Ülikoolile Akadeemilisele Naiskoorile Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA koostöös Eesti Kooriühingu ja Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsiga poolt laulu- ja tantsupeo protsessis osalevate kollektiivide tegevustoetuse programmi (LTP TTP) raames antud avaliku kollektiivi arendusstipendiumist.

 
KultuuriministeeriumEesti Kooriühing
Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus
Öölaulupidu Tartu Lauluväljakul 19. augustil kl 20

19. augustil, algusega 20.00 algab Öölaulupidu: Järjepidevus. Seekordse laulupeo teeb eriliseks TÜANi jaoks just see, et üle pika aja saame koostööd teha maineka meeskooriga RAM. Mis ilus teos täpselt ettekandele tuleb, jäägu üllatuseks. Võta sõbrad-tuttavad kaasa, suurüritus on tasuta! Loe lähemalt ideest nii Postimehe erilehelt kui ka Facebookist.

XXVI laulu- ja XIX tantsupeo esimene puudutus Tartus Raadil, 27. juunil

Esimene killuke saabuvast laulupeost aastal 2014 on nähtav ja kuuldav juba 27. juunil Raadil algusega kell 17.00. Naiskoori saab kuulda kell 20.30, mil osaleme selles, et tuua lavale Väike muusikaline-lavastuslik tervitus järgmisest suvest XXVI laulu- ja XIX tantsupeolt “Aja puudutus. Puudutuse aeg”.
Aruande-valimiskoosoleku tulemused

Harukordselt üksmeelselt ja kiirelt kulgnenud aruande-valimiskoosolekul 6. juunil selgus, et hooajal 2013/2014 on TÜANi presidendiks Anne Haller ning koorivanemaks Karoliina Kalda.Veel kinnitati ametisse laekurina Kadri Pool.Dirigent Triin Kochi kooride lauluõhtu Sulbi laululaval 8. juunil

Võrumaalt pärit dirigent Triin Kochi kõik kolm koori kogunevad 8. juuni õhtul kell 21 Sõmerpalu valda Sulbi laululavale andma kontserti „Öös on laule“. Koorid, mida Triin juhatab, on vinged. Tartu ülikooli akadeemilist naiskoori on korduvalt tunnustatud Eesti parima naiskoori tiitliga ning selle aasta kevadel esindas ülikooli naiskoor Eestit Sloveenias toimunud ja Euroopa Grand Prix’ sarja kuuluval Maribori koorikonkursil. Tartu ülikooli kammerkooril on selja taga puupüsti täis saalile antud kevadkontsert Tartu ülikooli aulas ning ülinapp teine koht talviselt Tuljaku võistulaulmiselt. Tartu ülikooli naiskoori Tallinna vilistlaskoor on kohe-kohe minemas kontsertreisile Leetu. Kuigi koori liikmetest paljud on juba vanaemade staatusesse jõudnud, siis nende elulustist rõkkavat laulu lihtsalt peab oma silmaga nägema. Mõlemad naiskoorid saabuvad Sulbi laululavale otse samal päeval Põlvas toimuvalt üle-eestiliselt naislaulupäevalt „Nüüd ep on ilus elada“.

Koore juhatav Triin Koch on Eesti tunnustatumaid dirigente. Lisaks nii aasta noore dirigendi kui ka aasta dirigendi preemia saamisele on teda ka tunnustatud mitmetel koorikonkurssidel. Triin on olnud dirigendipuldis mitmel laulupeol. 2009. a ja järgmisel, 2014. a oli ta üldlaulupeo naiskooride üldjuht ning 2011. a koolinoorte laulupeo “Maa ja ilm” neidudekooride liigijuht. Ühtlasi on ta ka Sulbi kontserdiga samal päeval toimuva Põlva naislaulupäeva kunstiline juht.

Triini kolm koori ei saa omavahel kokku küll väga tihti, aga igakevadine kohtumine Triini kodukohas on raudkindel traditsioon, mis püsib juba kuuendat aastat. Tulge meid kuulama, kontsert on seda kindlasti väärt!
Meie põnevad tegemised sel kevadel

 2. juunil veedab Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor päeva Eesti Raadio stuudios, et salvestada eesti heliloojate uudisloomingut. Koori töisesse kevadesse on mahtunud veel ka esinemine märtsis Heliloojate Liidu ja Eesti Kooriühingu koostöös korraldatud uudisloomingu kontserdil Eesti Muusika päevade raames ja edukas osalemine rahvusvahelisel koorikonkursil Mariboris. Pühapäeval,  8. juunil osaleb koor Põlvas toimuval üleeestilisel naiskooride laulupäeval ning annab seejärel koos teiste dirigent Triin Kochi kooridega Sõmerpalu vallas Sulbi laululaval kontserdi „Öös on laule“.

Dirigent Triin Kochi sõnul on lõppev hooaeg olnud koori jaoks eriline: on üsna harukordne, et uudislooming moodustab ühe koori repertuaarist nii suure osa. Laulu- ja Tantsupeo SA ning Eesti Kooriühingu finantseeritava arendusstipendiumi toel on koor tellinud eesti heliloojatelt spetsiaalselt naiskooridele mõeldud heliteoseid. „Päris uute lugudega töötamine on alati väga põnev, kuid samas ka keeruline protsess, mis kahtlemata arendab nii lauljaid kui ka dirigente,“ tõdeb Triin Koch. Juuni alguses salvestatakse Olav Ehala, Mariliis Valkoneni, Andres Lemba ning Riho-Esko Maimetsa loomingut, varasemast on juba olemas Tõnu Kõrvitsa ja Aare Kruusimäe lugude salvestused. Projekti lõpptulemusena on naiskooril kavas välja anda uue naiskoorimuusika plaat.
Stipendiumikonkurss

Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor kuulutab välja STIPENDIUMIKONKURSI.

Stipendiumi võivad taotleda heliloojad naiskoorile mõeldud heliteos(t)e loomiseks. Stipendiumiavaldus palume esitada 5. juuniks 2013 e-postiga president@naiskoor.ee või aadressil Ülikooli 18, 50090, Tartu. Nimetatud e-posti aadressil saab ka infot konkursil esitatavate dokumentide kohta.

Stipendiumide rahastamine toimub Tartu Ülikoolile Akadeemilisele Naiskoorile Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA koostöös Eesti Kooriühingu ja Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsiga poolt laulu- ja tantsupeo protsessis osalevate kollektiivide tegevustoetuse programmi (LTP TTP) raames antud avaliku kollektiivi arendusstipendiumist.

 Maribori konkursi tulemused

Osalesime Maribori konkursil, mis koosnes kolmest kategooriast: vanamuusika, vabakava ning auväärne grand prix. Olime üliõnnelikud kuuldes, et pääseme grand prix´sse ning vast see rõõm ja enese kokkuvõtmine just grand prix´ voorus meile 3. tulemuse tõigi. Loomulikult ka hea kava, mille kohta kuulsime banketil mitmel korral kiidusõnu.
Eelnevates voorudes pidime enamasti tunnistama, et kokku on saanud väga tugevad koorid ning meil on veel palju õppida. Üldjuhul jäime rahule: tase oli kõrge ning võistlus pakkus palju põnevaid hetki.

Lõppkokkuvõttes jäime jagama 4. kohta Saksamaa kooriga Alumni Heidelberg. Meie paremust pidid seekord tunnistama nägusad šveitslased - kategoorias equal voices jäime võistluses Šveitsi meeskooriga Männerstimmen Basel peale meie. Konkursi võitis Stockholmi muusikagümnaasiumi koor. Vaata täpsemaid tulemusi, fotosid ja videosid esinemistest konkursi kodulehelt.

Aitäh kõigile kodustele pöidlahoidjatele ja Kultuurkapitalile, kelle toel me Maribori sõita saime!

Sõidame Maribori konkursile

Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor sõidab 18ndal aprillil Maribori poole, et seal siis osaleda mainekal koorikonkursil. Oleme ainuke naiskoor, kes on sinna kutsutud ning ka osaleb. Loodame sealt rõõmsalt, kogenenumalt ja väärikalt naasta. Meie sõitu toetab Kultuurkapital. Ingliskeelse konkursi kodulehega saab tutvuda siin.
"Tallinn 2011" võitjatena naiskooride kategoorias. Foto: Kristjan Sulond

"Tallinn 2011" naiskooride kategooria võitjad Foto: Kristjan Sulond

Kevadkontsert 5. aprillil TÜ aulas kl 18

5. aprillil (reedel) kell 18 annab Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor ülikooli aulas kontserdi "Muusikatund". Kontsert on tasuta ja sellel tulevad ettekandmisele teosed Eesti ning Euroopa muusika tänasest ja eilsest päevast. Aprilli keskel sõidab meie koor mainekale koorikonkursile Sloveeniasse ning enne sealse ˛ürii ette astumist soovime me näha ja kuulda, kuidas reageerib meie konkursikavale kodune publik. Stiililiselt mahub meie konkursi- ja seega ka kontserdikavva nii romantilisi kui kaasaegseid koorilaule ning Eesti koorimuusika paremikku kuuluvaid teoseid. Seepärast oleme otsustanud ehitada oma 5. aprilli kontserdi üles muusikaajalootunnina, mis annab ülevaate koorimuusika erinevatest stiilidest.

Kontsertõhtu Richard Ritsing 110

Meil on rõõm osaleda Richard Ritsingilue pühendatud kontsertõhtul esmaspäeval, 25ndal märtsil TÜ peahoones kl 19. Loe siit sellest, kuidas Richard Ritsing TÜANiga seotud on.

Toimus kevadsemestri laululaager

16. - 17. veebruaril toimus traditsiooniline kevadsemestri laululaager. Kaks tublit naiskoorinaist jõudsid ka Tartu maratonile, mõned teised tutvusid aga lühemate suusaradadega peale laagrit. Repertuaar sai täiendust uudisloominguga, mida juba märtsi lõpus saame esitada Eesti Muusika Päevade avakontserdil. Omasemaks said laagri käigus ka konkursilood. Maribori konkurss, kuhu läheme suuresti Tartu Kultuurkapitali toel, on vaid paari kuu kaugusel.
Ootame põnevil!Uudiste arhiiv:
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018