UudisedJõulukontsert Tartu Akadeemilise Meeskooriga

Koolieelikutele on sissepääs kontserdile tasuta!

Kutse Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori ja Tartu Akadeemilise Meeskoori jõulukontserdile

Koolieelikutele on sissepääs kontserdile tasuta!Jõulukontsert Tartu Ülikooli Kammerkooriga

Kutse Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori ja Tartu Ülikooli Kammerkoori ühisele jõulukontserdile
Rahvusülikooli 95. juubeli tähistamine

Tänavu tähistame eestikeelse ülikooli 95. aastapäeva! Sellega seoses toimub mitmed vahvaid üritusi, millest täpsemaid kirjeldusi ja piletiinfot võib leida siit: www.ut.ee/et/rahvusulikool95. Muidugi lööme ka meie, Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor, pidustustes kaasa.

Laupäeval, 29. novembril esineme Vanemuise kontserdimajas toimuval pidulikul kontsert-etendusel. Meiega koos on laval veel Tartu Akadeemiline Meeskoor, Tartu Ülikooli Kammerkoor, Eesti Maaülikooli kammerkoor Camerata Universitatis, Tartu Ülikooli Rahvakunstiansambel, Tartu Ülikooli Akadeemiline Puhkpilliorkester Popsid ning ansambel Paabel. Esitame ühiselt 2011. aastal toimunud Gaudeamuse (Baltimaade üliõpilaste laulu- ja tantsupidu) tarbeks kirjutatud teost "Loomiselugu", muusika Tauno Aints, libreto Anzori Barkalaja. Kontsert-etenduse teises pooles astuvad üles aga Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia tudengid visuaalpoeetilise etendusega "Helin mu rinna sees".

Esmaspäeval, 1. detsembril laulame akadeemilisel rahvusülikooli aastapäeva aktusel, mis toimub traditsiooniliselt Tartu Ülikooli aulas ning õhtul võtame koos teiste akadeemiliste tudengiorganisatsioonidega osa tõrvikurongkäigust.
Tulemas on 20. nais- ja meeslaulupäev

Juba sel nädalavahetusel toimub järjekordne laulupäev ning kuna on tegemist 20. juubeliga, laulavad naised ja mehed seekord koos. Laulupäeva kunstilisteks juhtideks on Alo Ritsing ning meie oma dirigent Triin Koch. Laulupäevast võtavad osa Tartu ja Tartumaa nais- ja neidudekoorid ning Lõuna-Eesti meeskoorid. Kokku osaleb kontserdil 22 koori.

Kutse Tartu ja Tartumaa naiskooride ning Lõuna-Eesti meeskooride laulupäevale
Eesti Naislaulu Selts 20

Naiskoor otsib uusi lauljaid


Tartu laulupeo nädalTuleval nädalal, 2.-7. juunil, võib naiskoori kohata erinevatel Tartu laulupeoga seotud üritustel. Meie esinemised:

Alo Ritsingu autorikontsert
teisipäeval, 3. juunil kell 19.00 TÜ aulas
pilet 3/5€

Tartu laulupeo eelkontsert
reedel, 6. juunil kell 19.00 Vanemuise kontserdimajas
pilet 9/12€

Tartu laulupidu
laupäeval, 7. juunil kell 18.00 Tartu laululaval
pilet eelmüügist 6€

Rohkem infot
Tartu laulupeo kodulehelt.Triin Kochi kooride kontsert Sulbis

Varsti tulekul: Põhjamaade Üliõpilaskooride Festival

Põhjamaade üliõpilaskooride festival

24.-27. aprillini Tartus toimuva  IX Põhjamaade Üliõpilaskooride Festivali ettevalmistused on täies hoos. Festival toob siia kokku 1300 lauljat Eestist, Soomest, Rootsist ja Norrast ning naiskoor on üks selle suurejoonelise ürituse peakorraldajatest. Festivali õnnestumise nimel on töösse rakendatud pea kõik naiskoorlased, kõiki ohje hoiab peakorraldajana meie oma väsimatu I sopran Maarja Ülper ning festivali kunstilist poolt suunab meie dirigent Triin Koch koos lavastaja Anne Türnpu ja helilooja Maria Kõrvitsaga. 

Festivali raames on Tartus 24.-26. aprillini  võimalik kuulata palju head koorimuusikat 10 väiksel kontserdil ning ühel suurel galakontserdil, mis toimub 26. aprilli õhtul. Galakontserdil täidame suure tühja ruumi mõtte ja muusikaga, mis mõlemad tõukuvad põhjamaalase olemusest - meie merest, metsadest ja linnadest. Ühtäkki saab keset Tartut näha murduvaid laineid, kuulda kohisevaid kuuselatvu ja tunda kuumal suvepäeval linna tabanud vihmajärgse märja asfaldi lõhna. Kontsert-lavastus räägib meie, see tähendab Põhjala rahvaste loomusest, mida enda jaoks oleme mänguliselt kokku võtnud sõnapaariga ME / WE (ingl "meie").

Galakontserdi kõige parema õnnestumise nimel kogume galakontserdi toimumispaiga, A. Le Coqi spordisaali kontserdisaaliks ümber ehitamiseks toetusi ka Hooandja portaalis. Täpsem info festivali ja selle raames toimuvate kontserdite ning piletimüügi kohta on kättesaadav festivali kodulehel nsss2014.ut.ee.

Tulge meid kindlasti festivalil kuulama ja vaatama, seda elamust juba nii kergelt ei unusta!

Stipendiumikonkurss

Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor kuulutab välja täiendava STIPENDIUMIKONKURSI.

Stipendiumi võivad taotleda heliloojad naiskoorile mõeldud heliteos(t)e loomiseks.

Stipendiumiavaldus palume esitada 3. märtsiks 2014 e-postiga president@naiskoor.ee või aadressil Ülikooli 18, 50090, Tartu. Nimetatud e-posti aadressil saab ka infot konkursil esitatavate dokumentide kohta.

Stipendiumide rahastamine toimub Tartu Ülikoolile Akadeemilisele Naiskoorile Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA koostöös Eesti Kooriühingu ja Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsiga poolt laulu- ja tantsupeo protsessis osalevate kollektiivide tegevustoetuse programmi (LTP TTP) raames antud avaliku kollektiivi arendusstipendiumist.


Kontsert Brandoni Ülikooli kammerkooriga (Kanada)

Kutse kontserdile Brandoni Ülikooli kammerkooriga
Lauluema Miina Härma 150. sünnipäev

Miina Härma 150 plakat

Naiskoor esineb Miina Härma 150. sünnipäeva tähistamise kontserdil Tartus Vanemuise kontserdisaalis. Piletid on saadaval
Piletilevist.Naiskoor uue muusika plaadil

Plaat - Uus Eesti koorimuusika 2013


Ilmus naiskoori ajakiri U-duur

U-duuri kaas detsembris 2013

Aasta lõpus ilmus naiskoori iga-aastane häälekandja U-duur. Artiklite autorid on meie oma koori lauljad.

Vaata ka eelmiste U-duuride elektroonilisi versioone.

Trükitud ajakirja hind on 5 EUR.

Kontakt:
Annika Oper, U-duuri toimetaja
E-mail: annika.oper [ät] gmail.com
Telefon: +372 581 721 24
Uudiste arhiiv: 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018