UudisedNelja kollektiivi ühised jõulukontserdid

Sel aastal tulevad jõulud väga eriliselt: neli Tartu Ülikooli muusikakollektiivi annavad ühiselt kaks kaunist jõulukontserti "Üheskoos".

Tartu Akadeemilise Meeskoori, Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori, Tartu Ülikooli Kammerkoori ja Tartu Ülikooli Sümfooniaorkestri ühised jõulukontserdid toimuvad 20. detsembril kell 17.00 ja 21. detsembril kell 19.00 Tartu Ülikooli aulas.

20. detsembril (17.00) on kavas Tõnu Kõrvitsa "Kreegi vihik" ja mõnusad jõululaulud.

21. detsembril (19.00) on kavas Felix Mendelssohn Batholdy viiulikontsert e-moll op. 64, solist Hans Christian Aavik ning Tõnu Kõrvitsa "Kreegi vihik".

Dirigeerivad Triin Koch, Alo Ritsing, Lauri Sirp ja Kuno Kerge.

Pilet 9/7 €

Piletiinfo: Kirstin Karis 504 7995, kirstin.karis@hotmail.com
Pileteid on võimalik osta ka enne kontserti kohapeal.

Yheskoos

6.11 - koorimuusika konverents ja kontsert Rahvusmeeskooriga

Reede, 6. november 2015 saab Tartu Ülikooli Akadeemilisele Naiskoorile olema tõeliselt huvitav päev: esimeses pooles korraldame ja kuulame koorimuusika konverentsi ja teises pooles anname Eesti Rahvusmeeskooriga kontserti.

Konverentsi lisainfo:
tiigiseltsimaja.tartu.ee/konverents
Kontserdi piletimüük: Piletimaailm

Miks Tiiu Tallinnasse läks? Miks Valter Tartusse ei tule? Kas lahkub ka Kuno? Kui tihti unistas Uno tegelikult teisest ametist? Mida Triin ikka veel Tartus teeb? Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli Tubina saali oodatakse kell 9.57-17.00 kõiki koorimuusika huvilisi üle Eesti alates esimestest sopranitest lõpetades kultuurikorraldajatega. Muuhulgas tuleb juttu kooride rahastamisest, dirigentide palgast, kuidas laulda jo-le-mi, milleks mulle muusika, Tartu ja koorimuusika? Lisaks venitame kaelalihaseid ja palju muud. Seda kõike selleks, et teada, unistada, nautida ja võtta ette. Konverentsi peakorraldajad on Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor ja Tiigi Seltsimaja.

Kontserdi „Unustatud laulud“ kunstiline juht on Ants Soots. Kontserdisari tahab taaselustada 1930ndail, eriti aga 1960.–1980. aastatel loodud koorimuusikat. Fookusesse on tõstetud sadakond koorilaulu, mis kõnetavad ja liigutavad hingekeeli ka täna, olgu ajad ning olud nüüdseks palju muutunud. Tõdeme, et nii mitmelgi heliloojal on üldtuntud väärtteoste kõrval ka neid, mis on unustusse jäänud (Sarapik, Aav, E. Oja, Tubin, Marguste). Paljud nimed on teenimatult pea sootuks unustatud: Arro, Lemmik, Vedro, Lepik, Podelski, Karindi jt. Tartu kontserdil laulavad Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor ning Eesti Rahvusmeeskoor, Tallinna kontserdil laulavad HUIK! ja Eesti Rahvusmeeskoor.

Koorikonverents 2015
Koorikonverents 2015

Uute lauljate vastuvõtt!

Peagi algab TÜANil uus hooaeg ning võtame oma ridadesse vastu uusi naiskoorlasi! Lauljaid ootame katsetele 3.09, 8.09, 15.09, 17.09, 22.09 kell 18 Tartu Ülikooli peahoone ruumis 232.
Lisainfo koorivanem Marililt tel 51 24 795 või koorivanem[ät]naiskoor.ee.

Otsime uusi lauljaid!
Festival des Chœurs Lauréats

Juba homme, 24. juuli varahommikul kell 2:20 istub Naiskoor Vanemuise teatri juurest bussi peale, et asuda teele Tallinna lennujaama poole, kust edasi lendame Lõuna-Prantsusmaale koorifestivalile "Chœurs lauréats". Sellele festivalile on meid (peale Maribori konkurssi 2013. aastal) kutsutud juba mitu korda, kuid nüüd lõpuks saame sinna ka päriselt minna! Festivali raames anname viis kahe poolega kontserti. Kuna ilmateada lubab meie reisipiirkonda järgnevaks nädalaks päiksepaistelist üle-30-kraadist ilma, oleme kohvritesse pakkinud oma kõige õhemad hilbud, kübarad ja lehvikud. Tagasi eestimaisesse jahedusse jõuame 31. juulil kell 00:15.

Kui keegi meie sõpradest järgmise nädala jooksul Lõuna-Prantsusmaale satub, siis kuulama on meid võimalik tulla järgnevates kohtades järgenvatel aegadel (kohaliku aja järgi):

L 25.07 kell 21:00 Montbrun les Bains (Drôme) kirik
P 26.07 kell 18:30 Valence (Drôme) St Jean kirik
E 27.07 kell 21:00 Vaison-la-Romaine (Vaucluse) katedraal
T 28.07 kell 21:00 Crest (Drôme) St Sauveur kirik
K 29.07 kell 20:45 Saint Félicien (Ardèche) kirik

Dirigent Triin Kochi laulukooride VIII laulupäev

Aruande- ja valimiskoosolek 2015

9. juunil toimus Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori selleaastane noorte vastuvõtt ning aruande- ja valimiskoosolek. Enne koosolekut kinnitati täieõiguslikeks TÜANi liikmeteks meie sügisel koori vastu võetud noorlauljad, nimetati uued teenelised lauljad ning õnnitleti koolilõpetajaid ning juubilare.

Koosolekul andsid erinevad ametinaised aru oma tegemistest lõppeval hooajal: noodikogu hoidja on viimase aasta jooksul teinud noodikappides põhjalikku koristus- ja korrastustööd ning riieturi sõnul vajavad meie esinemisriided aina tungivamalt uuenduskuuri.

Peale aruandeid valiti järgmiseks hooajaks president ja koorivanem ning kinnitati laekur. TÜANi hooajal 2015/2016 jätkab presidendina Ragne Kasesalu, koorivanemaks valiti Marili Palover ning laekuriks on endiselt Kadri Pool.
Palju õnne!
Maestra Vaike Uibopuu juubelikontsert

30. mail tähistas oma 75. sünnipäeva Eesti naislaulu hing maestra Vaike Uibopuu kontserdiga Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli Tubina saalis kell 17. Kontserdil astusid üles Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor, Tartu Ülikooli Kammerkoor ja Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori vilistlaskoor. Kontsert toimus koostöös Tartu Ülikooli, Tartu linna ja Heino Elleri nim. Tartu Muusikakooliga. Kontsert on järelvaadatav SIIT, pildid on nähtavad SIIT.


Foto: Andres Tennus/Tartu Ülikool

Vaike Uibopuud võib liialdamata pidada Tartu ja Lõuna-Eesti koorimuusika eestvedajaks ja alussambaks. Nii on ta loonud Eesti ühe silmapaistvaima kammerkoori – Tartu Ülikooli Kammerkoori – ning Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori vilistlaskoori. Kuid kindlasti tuleb Uibopuu peamiseks õnnestumiseks lugeda pikaajalist tööd Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskooriga – 42 koosoldud aasta jooksul tõusis koor Vaike käe all Eesti parimaks naiskooriks, tunnustust võideti mitmetel rahvusvahelistel konkurssidel ning salvestati Eesti ja maailma koorimuusikat.

Lisaks tööle koorijuhina on Vaike Uibopuu tunnustatud kooripedagoog. Vaike Uibopuu pedagoogitegevus Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis on olnud viljakas. Tema dirigeerimisklassis on õppinud Triin Koch, Ain Tarro, Tiiu Sinipalu, Airi Liiva, Riina Airenne, Vilve Maide ja paljud teised muusikud. Tal on Eesti Dirigentide Liidu V kategooria dirigendi diplom.

Vaike Uibopuu juhatatud koorid ja pedagoogitöö on tublisti tugevdanud Tartu kui kõrge koorikultuuriga linna mainet ja kogunud tunnustust nii Eestis kui raja taga. Tema oskus tuua esile naishäälte sära ja rikkalikke kõlavarjundeid on võitnud naiskoorilaulule palju uusi austajaid. Tema ise ja tema koorid on pälvinud auhindu rahvusvahelistel konkurssidel. Seetõttu pole üllatav tõik, et just Vaike Uibopuu ja tema õpilastega seotud koorid on võitnud enamiku Eesti Naislaulu Seltsi korraldatud naiskooride võistulaulmisi. Vaike Uibopuu ise on tunnistatud korduvalt parimaks dirigendiks ning noore dirigendi preemiaid on võitnud tema õpilased.

Aastal 2010 asutas Vaike Uibopuu Tartu Kultuurkapitali juures endanimelise sihtkapitali Lõuna-Eesti naiskooride ja dirigentide toetuseks.

Vaike Uibopuu tööst
Eesti Kooriühing, mentor alates 2000. a
Eesti ja rahvusvaheliste koorikonkursside žürii liige alates 1990
TÜANi vilistlaskoor, dirigent, hääleseadja 1992–2014
Hääleseade projekti läbiviija 2010–2011
Kammerkoor Camerata Universitatis, dirigent 2000
TÜ kunstide osakonna dotsent 1990–2000
Eesti Koorijuhtide Naiskoor, dirigent 1988–1993
Tartu Ülikooli Kammerkoor, peadirigent 1971–1979
Teater “Vanemuine”, dirigent 1976–1984 (“Meestelaulud”, “Naistelaulud”)
Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor, peadirigent, hääleseadja 1963–2005
Heino Elleri nimeline Tartu Muusikakool, õpetaja, 1963–2010
Tartu I LMK, õpetaja 1963–1976
Kohila KM segakoor, dirigent 1962–1963

Autasud
1995 – Eesti Kultuurifondi aastaauhind
1999 – Tartu Ülikooli Raefondi preemia
2000 – Tartu Ülikooli väike medal
2001 – Valgetähe III klassi orden
2003 – Gustav Ernesaksa Fondi aastastipendium
2005 – Tartu Ülikooli suur medal
2005 – aasta kooridirigendi nimetus
2006 – Tartu Kultuurkapitali aastapreemia 2005. aasta eest
2008 – Tartu aukodanik
2011 – Maailma Kultuurinõukogu diplom

Helikandjad
1997 – Vivat Academia! (TÜ Akadeemiline Naiskoor)
2000 – Tähemõrsja (TÜ Akadeemiline Naiskoor)
2005 – Ester Mägi kooriloomingu CD „Laulupuu“
2005 – Eesti mustrid (TÜ Akadeemiline Naiskoor)
Lindistused Klassikaraadios
Marktoberdorfi XIV rahvusvaheline koorikonkurss

Tartu ülikooli akadeemiline naiskoor saavutas Euroopa Grand Prix’ sarja kuuluval Marktoberdorfi XIV rahvusvahelisel koorikonkursil naiskooride kategoorias 3. koha, millega kaasnes 1500-eurone preemia. Koori juhatas Saksamaal toimunud konkursil koori kunstiline juht ja peadirigent Triin Koch.Alates 1988. aastast toimuv Marktoberdorfi rahvusvaheline kammerkooride konkurss on üks Euroopa kõrgetasemelisemaid koorifestivale. Seekord võistles kokku 15 koori Lõuna-Koreast, Kuubalt, USAst, Ukrainast, Lätist, Saksamaalt, Šveitsist, Indoneesiast, Ungarist, Venemaalt ja Eestist.

Konkurss toimus kahes kategoorias: kammerkooride kategoorias võistles kümme ja naiskooride kategoorias viis koori. TÜ naiskoori saavutust võib kahtlemata pidada esmaklassiliseks, kuna erinevalt naiskooride kategoorias 1. ja 2. koha saavutanud kooridest ei tegele TÜ naiskoori lauljad muusikaga igapäevaselt.

„Oleme saavutatu üle üliõnnelikud,“ rõõmustas koori dirigent Triin Koch. “Aeg-ajalt oli tunne, et tegu on vastupidavuskonkursiga, sest esinemisi täis päevad venisid 17-tunnisteks muusikamaratonideks. Kuid hoolimata pikkadest päevadest oli meeleolu suurepärane – sellisel tasemel koore ja konkursikorraldust pole naiskoor oma 70 aasta jooksul veel kohanud.“

TÜ naiskoor esitas konkursil kaks kava. I voorus tuli esineda kuni 25-minutilise kavaga, kus kanti ette väga erinevat muusikat alates varasest barokist kuni ülikeerulise faktuuriga tänapäevaste teosteni välja. Nii kandis naiskoor ette J. Galluse, J. Brahmsi, G. Grigorjeva, W. Buchenbergi (kohustuslik lugu, kirjutatud spetsiaalselt konkursi jaoks), V. Tormise ja J. Tarmi teoseid. II vooru 10-minutilises kavas sai koori esituses kuulata A. Pärdi, V. Tormise ja E. Mägi loomingut.

Tartu ülikooli akadeemiline naiskoor on alates 1945. aastast pidevalt tegutsev kontsertkoor, mille peadirigent ja kunstiline juht on 2005. aasta sügisest Triin Koch. Oma 70 tegutsemisaasta jooksul on koor edukalt osalenud mitmetel rahvusvahelistel ja kodumaistel koorikonkurssidel ning salvestanud suure hulga Eesti koorimuusikat. 2015. aastal anti välja eesti heliloojate uue naiskoorimuusikaga helikandja ”Võrsed”. TÜ naiskoor tunnistati selle aasta kevadel Eesti naiskooride võistulaulmisel Eesti parimaks naiskooriks.

Juulis ootab naiskoori reis Prantsusmaal Provence’i kontsertreisile ning septembri algus toob kaasa esinemise teatrifestivalil Draama 2015.

Marktoberdorfi rahvusvahelise kammerkooride konkursi 2015 võitjad:

Kammerkoorid:
I tase – suurepärane sooritus rahvusvahelisel tasemel ja I KOHT – Gracias Choir, Seoul, Lõuna-Korea, dir. Boris Abalyan
I tase – suurepärane sooritus rahvusvahelisel tasemel ja II KOHT – Oregoni Ülikooli kammerkoor, Eugene, USA, dir. Sharon J. Paul
II tase - väga hea sooritus rahvusvahelisel tasemel ja III KOHT – Batava Madrigal Singers, Jakarta, Indoneesia, dir. Avip Priatna
II tase - väga hea sooritus rahvusvahelisel tasemel ja III KOHT – Ghostlight Chorus, New York, Usa, dir. Evelyn Treoster DeGraf
II tase - väga hea sooritus rahvusvahelisel tasemel ja III KOHT – Oreya, Zhytomir, Ukraina, dir. Alexander Vatsek

Naiskoorid:
I tase – suurepärane sooritus rahvusvahelisel tasemel ja I KOHT – Naiskoor „Balta“, Riia, Läti, dir. Mara Marnauza
II tase - väga hea sooritus rahvusvahelisel tasemel ja II KOHT – Kultuurikolledži Akadeemiline Naiskoor, Mikolaiv, Ukaina, dir. Tatiana Ostrovska
II tase - väga hea sooritus rahvusvahelisel tasemel ja III KOHT –Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor, Tartu, Eesti, dir. Triin Koch

Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori konkursikava:
I voor
Jacobus Gallus “Pueri concinite”
Johannes Brahms “Drei geistliche Chöre” op.37 I
“O bone Jesu”
“Adoramus”
Galina Grigorjeva “Песнь Пресвятой Богородице”
Wolfram Buchenberg/Aus Frankreich „Luz y paz”
Veljo Tormis/Aleksander Suuman “Suvemotiivid”
I Põuailm
II Suveöö
Jonas Tarm/Kaalu Kirme “Peegelpildid” IV Tilgad

II voor
Arvo Pärt “Zwei Beter”
Ester Mägi “Vahtralt valgõ pilve pääle”
Veljo Tormis/Viivi Luik “Sügismaastikud” VII Kanarbik
Birgit Püve fotonäitus

 

TÜ naiskoor pärjati parimaks Eesti naiskooriks

Nädalavahetusel toimunud Eesti Naislaulu Seltsi 20. aastapäevale pühendatud nais- ja neidudekooride võistulaulmisel pälvis Tartu ülikooli akadeemiline naiskoor A-kategoorias esimese koha. Kõrgeimat kohta jagati naiskoorgiga „Kammerhääled“, mõlemad koorid said žüriilt 96,6 punkti.

Võistulaulmisel võisteldi viies kategoorias ning kohustuslikud laulud olid valitud heliloojaid-juubilare silmas pidades (Pärt, Tormis, Tamberg, Kaljuste). TÜ naiskoorile oli kohustulikuks lauluks A-kategoorias Tauno Aintsi “Unelus”.

Lisaks kohustuslikule loole esitas TÜ naiskoor Saksamaal Marktoberdorfis toimuva kõrgetasemelise koorikonkursi kohustusliku 8-häälse laulu “Luz i paz” (“Valgus ja rahu”) ja noore helilooja Joonas Tarmi teose “Tilgad”. Kõik kolm esitatud teost on valminud viimasel kahel aastal.

Võistulaulmisel osales 29 naiskoori ja 5 neidudekoori üle Eesti. Koore hindas kolmeliikmeline žürii, Aira Birzina (Läti) Alo Ritsing ja Kadri Hunt.

Tartu ülikooli akadeemiline naiskoor on alates 1945. aastast pidevalt tegutsev kontsertkoor, mille peadirigent ja kunstiline juht on 2005. aasta sügisest Triin Koch. Oma 70 tegutsemisaasta jooksul on koor edukalt osalenud mitmetel rahvusvahelistel ja kodumaistel koorikonkurssidel ning salvestanud suure hulga Eesti koorimuusikat.
Võrsed

Lõpuks ometi on valmis saanud Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori plaat eesti heliloojate uue loominguga! Teostega, millest enamust on praeguseks esitanud vaid Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor. Osa neist meile kingitud, osa valminud tellimustööna. Esimeste lugude esmaettekannetest plaadi valmimiseni kulus ligi neli aastat. Naiskoori jaoks on see olnud väga huvitav aeg, võimalus laulda midagi täiesti uut, anda noodiridadele sisu ja hing, võimalus edasi liikuda ja areneda.

Seeme on mulda pandud, esimesed võrsed paistmas. Loodame, et kasvutingimused on soodsad ning plaadil kõlav muusika leiab edaspidi tee ka teiste naiskooride repertuaari.Plaadil kõlavad laulud:
1.-4. Tõnu Kõrvits "Laulud laulude laulust"
        1. "Ütle sina"
        2. "Ärka, põhjatuul"
        3. "Vaatame, kas viinapuu ajab võrseid"
        4. "Arm ja surm"
5. Riho Esko Maimets "Ei ma tallata taha"
6. Riho Esko Maimets "Pühade tee"
7. Galina Grigorjeva "Песнь Пресвятой Богородице"
8. Andres Lemba "Haned-luiged"
9. Mariliis Valkonen "Sinu südames"
10. Rasmus Puur "Haned, luiged"
11.-12. Aare Kruusimäe "Kaks armastuslaulu naiskoorile"
        11. "Elul on väikene hingemaa"
        12. "Ööviiul"
13.-16. Jonas Tarm "Peegelpildid"
        13. "Valge hobune ja hällivad kasvud"
        14. "Ämblikuvõrgud"
        15. "Tuul puhub"
        16. "Tilgad"
17. Pärt Uusberg "Öölindude õhtu"
18. Olav Ehala "Natuke valus"
19. Alo Ritsing "Lumi langeb tasa"

Plaadiga on kaasas tore buklett, mis sisaldab nii eesti kui inglise keelseid laulusõnu ning infot heliloojate kohta.
Plaadisoovi korral palume kirjutada meiliaadressile meened[ät]naiskoor.ee.
Uued meened

Naiskoori astumisega uude aastakümnesse uuenevad ka naiskoori meened.

Sel pidulikul sündmusel leiab iga huviline oma kodu kaunistamiseks sepistatud noodivõtmekujulise nagi.
Või saab edaspidi teed nautida mõnusast kruusist, mida ehib naiskoori rõhu motiiv.

Praeguste heitlike ilmade puhul on hea kaitsta ennast vihma eest praktilise ja kena läbipaistva vihmavarjuga, mida kaunistab naiskoori uuendatud logo ja Jonas Tarmi „Peegelpiltidest“ inspireeritud tekstinatuke „Tilk – tilk – tilk…“.
Kõik põnevad ja head mõtted, mis TÜANi juubelikontserte kuulates tekivad saab kirjutada naiskoorlaste oma kätega kujundatud ja naiskoorimuusikast inspireeritud ökomärkmikesse.

Kõiki neid saab sularaha eest lunastada enne ja pärast kontserte.
Hinnad:
Sepisnagi 10 €
Kruus 10 €
Vihmavari 15 €
Märkmik 5 €

Peoõhtu 28. märtsil

28. märtsi kontserdile järgneb juubelipidu korporatsioon Sakala ruumides (Veski 69). Koosviibimine algab kell 20:00. Peo programm sisaldab naiskoori õnnitlemist, mitmeid toredaid etteasteid, tantsumuusikat mängib ansambel “Onud”, kaetud on suupistelaud ning toimub heategevuslik oksjon.

Kohtumiseni!
Mis on U-duur?U-duur on Tartu ülikooli akadeemilise naiskoori häälekandja. Koori juubeliks ilmub ajakirja 13. number.


Miks ma seda lugema peaks, kui koorilaulul minu elus kohta pole? – Ei peagi! Ära loe! Maailm upub tekstidesse! :)

Aga miks ma peaks U-duuri lugema, kui koorilaul minuga kaasas käib? Sest saad teada,

  • kuhu suundub Eesti naislaululiikumine – intervjuu mitmete Eesti naiskooride presidentide ja Eesti Naislaulu Seltsi juhatusega (võtke tool, sest see pole mingi twitteri-säuts, vaid toekas arvamusartikkel!);
  • mida arvab TÜ kantsler Andres Liinat mõttest muuta TÜ peahoone üliõpilasmajaks;
  • kas tellimusteos inspireerib või ahistab heliloojat (intervjuud naiskoori uue plaadi „Võrsed“ laulude autoritega);
  • milline oleks rahvaluulekogujate meelest pidanud olema üks õige rahvalaulik ja kas ka naised rahvalauliku rolli sobisid (pilk ajalukku Eesti Kirjandusmuuseumi teadurilt Andreas Kalkunilt);
  • milline oli Ants Johansoni meelest Tartus TÜANi eestvedamisel organiseeritud Põhjamaade Üliõpilaskooride Festivali (NSSS) suurim õnnestumine;
  • mida arvab Tartu koorielust Triin Koch ja kellega ta sooviks reisile minna;
  • miks Vaike Uibopuu õed ja vend teda lapsepõlves laisaks inimeseks tembeldasid;
  • kui palju verd, higi ja pisaraid jääb koorilaulja argipäeva, kui esinemispluus vedeleb mustapesukastis ja see suusalaager võiks juba rutem tulla... (lauamäng!)
Kallis TÜANi vilistlane!

Kallis TÜANi vilistlane!

Kutsume Sind osalema 27. märtsi õhtul pärast kontserti “Ela. Kasva. Õitse” kohvik Vilde talveaias (Vallikraavi 4, Tartu) toimuvale vilistlasõhtule. Vilistlasõhtu orienteeruv algusaeg on kell 20:00.
 
Sellel aastal mõtlesime seda korraldada teistmoodi, eriliselt. Meil saab olema palju laulu, palju rõõmu taasnägemisest, palju toredaid esinejaid meie endi seast ning kahekäiguline õhtusöök. Ning mis saab olla veel toredam, kui et seda õhtut korraldavad vilistlased ise. Tule kindlasti kohale ja meenutame kõik koos unustamatuid aegu TÜANis.

Suurt osavõttu lootma jäädes,
Vilistlased Tiina, Ülle ja Leena


Rohkem infot TÜANi juubeliürituste kohta leiad
siit.Me soovime õnne ja rõõmu meil nüüd!

Täna, 3. märtsil on meil, Tartu Ülikooli Akadeemilisel Naiskooril 70. sünnipäev. Oleme juba üsna elukogenud, aga siiski päris kõbusad ja rõõmsameelsed. Sünnipäeva puhul käisime Raadil külas oma esimesel dirigendil Richard Ritsingul, koori asutajaliikmel ja esimesel presidendil Irene Maaroosil, kunagisel presidendil ja vilistlaskoori asutajaliikmel Heivi Pulleritsul ning koori kauaaegsel hääleseadjal Rudolf Jõksil. Laulsime neile natuke. Siis suundusime kooriproovi, kus harjutasime kõvasti peatseteks juubelikontserditeks. Õhtul laulsime omaks lõbuks veel natuke.

Täname südamest kõiki sõpru sünnipäevaõnnitluste eest, mis meile päeva jooksul saabunud on!


Et saada ka meie vahvast juubelist osa, tulge meid kohe-kohe kuulama! Rohkem infot juubeliürituste kohta leiab
siit.

Varsti on oodata võrseid!

Tartu Ülikooli Akadeemiline naiskoor ootas äsja alanud aastat juba ammu. Üsna aasta alguses saab lõpuks ometi valmis meie oma Eesti uue naiskoorimuusika plaat, mida me Eesti Raadio 1. stuudios Marge-Ly Rookääru ja Tanel Klesmenti suurel kaasabil ning Eesti ja Tartu Kultuurkapitali toel hoolsalt treinud oleme. Märtsi lõpus ja aprillis (täpsemalt 27. ja 28. märtsil ja 12. aprillil) tähistame me kontsertidega Tartus ja Tallinnas oma 70. sünnipäeva, vanusele kohaselt ikka kepsakalt ja särtsakalt. Peibutuseks meid ees ootava uue kohta lisame siia kiirülevaate meie viimasest salvestuskorrast ERRis, heli pärineb küll hoopis ühelt ülikooli aula kontserdilt.Seni on meid võimalik kuulata ka
MySpace'is ja YouTube'is ning meie tegemistel saab silma peal hoida siin samas kodulehel ning TÜANi Facebooki lehel.

Täpsem info juubeliürituste kohta on üleval siin!
Uudiste arhiiv: 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018