UudisedKaks kaunist jõulukontserti: „Wolcum!“ ja „Laota rahu üle maa“

Taas on kätte jõudmas kaunis ja maagiline jõuluaeg, mil kõikjal süttivad küünlad ning pimedatesse õhtutesse toovad valgust ka koosveedetud hetked ja kaunis muusika.
Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor tervitab oma jõulukontserdiga “Wolcum!” sel aastal jõule Viljandis ning toob kallile Tartule jõulukingiks ilusa ja jõuluhõngulise õhtu traditsioonilisel Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori ja Tartu Akadeemilise Meeskoori ühiskontserdil “Laota rahu üle maa”.

Wolcum


Reedel, 16. detsembril, kell 19.00 kutsub Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor Viljandi Pauluse kirikusse endaga veetma üht imelist jõuluootust täis õhtut.

Kuna sel sügistalvel on TÜANi ees seisnud noor ja karismaatiline inglise dirigent Benjamin Kirk, kes lisaks armastatud eesti kooriheliloojate loomingu tõlgendamisele on toonud endaga naiskoori repertuaari nii uuemat kui ka vanemat muusikat mujalt maailmast, on ka naiskoori sellaastase jõulukontserdi kavas tavapärasest pisut teistsugust hõngu.
Kontserdi keskmes on inglise helilooja Benjamin Britteni armastatud ja maagiline jõulukantaat "A Ceremony of Carols" ("Jõulutseremoonia") koorile, soolohäältele ja harfile. Lisaks aitab jõululugu jutustada koori- ja jõulumuusika teistelt, nii eesti- kui ka välismaistelt heliloojatelt.

Kavas:
B. Kirk, S. Pehk “To Autumn”
B. Kirk “In Drear-nighted December”
B. Britten “A Ceremony of Carols”
Perotinus “Viderunt omnes”
M. Ravel “Toi, le cour de la rose”
S. Ikebe “Poro-Hechiri (Seven songs of Sakhalin Ainu)
O. Ehala “Jõuluingel”

Aeg: R, 16.12.2016 kell 19
Koht: Viljandi Pauluse kirik
Pilet: 5€/3€
Koori tegevust on võimalik toetada, soetades toetajapileti 15€. Sel aastal soovime oma ilusad Põhja-Eesti rahvarõivad korda teha.

Täpsem info ja piletid:
maarjaliisapilvik@gmail.com
www.bit.do/wolcum


Laota rahu üle maa


Laupäeval, 17. detsembril, kell 18.00 toimub Tartu Pauluse kirikus Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori ja Tartu Akadeemilise Meeskoori traditsiooniline jõuluhelidest õhkuv ühiskontsert “Laota rahu üle maa”.

Kaks tunnustatud ja tegusat koori on ikka ühiselt jõule pidanud ning leidnud ilusaid mõtteid ja soove, mille abil tuua kauni ja maagilise pühadeaja puhul soojust ja valgust oma armastatud kuulajateni. Sel aastal segame Eesti pühadesse jõuluhelisid ka mujalt maailmast ning anname kahe koori peale kokku ühe nauditava kontserdielamuse, mis on täis nii rõõmsaid äratundmisi kui ka põnevaid üllatusi.
Kontserdil kõlab tuntud koori- ja jõulumuusikat Benjamin Brittenilt ("A Ceremony of Carols"), César Franckilt ("Panis Angelicus"), Franz Gruberilt ("Püha öö") ja Jean Sibeliuselt ("Ei au, ei hiilgust"), ent ka Cyrillus Kreegilt ("Taaveti laul nr 104)", Mart Saarelt ("Unustamatu laul"), Gustav Ernesaksalt ("Kõige ilusam luule"), Olav Ehalalt ("Jõuluingel") jpt-lt.
Tartu Akadeemilise Meeskoori ees seisavad muusikasõpradele juba tuttavad Made Ritsing, Kuno Kerge ja maestro Alo Ritsing, kes tähistas sel aastal oma 80. sünnipäeva. Tartu Ülikooli Akadeemilist Naiskoori juhatab sel sügistalvel aga noor ja särav inglise dirigent Benjamin Theophilus Martin Kirk.


Aeg: L, 17.12.2016 kell 18
Koht: Tartu Pauluse kirik
Pilet: Piletid soodushinnaga 8€/6€ müügil Piletilevis kuni 15.12. Piletite hind alates 16.12: 10€/7€.
Kooride tegevust saab toetada, soetades toetajapileti hinnaga 15€.
Piletid on müügil Piletilevis ja 30 minutit enne algust kohapeal.


Ootame teid, et jagada pühademeeleolu ja pakkuda erilisi kontserdielamusi!

Tärkava koorihelilooja programmi teosed on välja valitud!

Tärkava koorihelilooja programm sai avapaugu tänavu mais, kui koorilauljad hakkasid koguma mitte (veel) elukutselistelt heliloojatelt avaldamata uudisloomingut, et nn kapiheliloojaid innustada, tunnustada, näidata ja edasi suunata.

Teoseid koguti neli kuud kuni septembrini ning kõigile asjaosalistele äärmiselt ootamatult esitati programmi lausa 100 teost kokku 51 tärkavalt loojalt. Kõige noorem osaleja on 17- ja kõige vanem 73-aastane, osalejate hulgas on muusikaõpetajaid, kompositsiooni (üli)õpilasi, instrumentaliste, koorilauljaid, dirigente jt.

Nüüdseks on žürii valinud välja need 21 helitööd, mis lähevad edasi töösse kooridega ja mille esmaettekanded kõlavad programmi galakontserdil:

Naiskoori teosed:
 • Hando Põldmäe - Millest kõnelevad
 • Imre Rohuväli - Laul sügavast düünist
 • Jaanus Karlson - Ainule
 • Maarja-Liisa Pilvik - Kiigelaul
 • Maarja-Liisa Pilvik - Palve
 • Sander Sokk - Veel kolm päeva augustikuud
 • Siim Aimla - Kojukutsumise laul (Talendid koju!)
 • Viktoria Grahv - Loojangutaeva all sa vaatad
Segakoori teosed:
 • Hando Põldmäe - Sind palun
 • Imre Rohuväli - August
 • Jaanus Nurmoja - Viis tundelendu Neeme Plutuse sõnadele
 • Karin Kuulpak - Unelaul
 • Liisa Rahusoo - Loomine
 • Patrik Sebastian Unt - Viimased lumeta päevad
 • Roland Viilukas - Unelaul
 • Sander Sokk - Vikerkaar
 • Sirje Kaasik - Sind ma tahan armastada
Meeskoori teosed:
 • Anne-Mai Salumäe - Üle lumise välja
 • Imre Rohuväli - Usalda oma silmi
Teosed naiskoorile ja meeskoorile või ühendkoorile:
 • Jaanus Nurmoja - Mere äärde meeled viivad
 • Jörgen Kursk - Kiigele
Kõik teosed valiti välja ilma autori nime teadmata ning žürii jaoks on lõppvalikus väga mitu üllatajat. Žürii tunneb austust ja rõõmu, et koorimuusika kirjutamine on nõnda paljude toredate ja erinevate inimeste südamesooviks. Uus veri hüüab tulles ning põnev koostöö kooride ja heliloojate vahel algab juba uue aasta alguses.

Kui seni olid hindajad mõtisklenud teoste üle ilma autoreid nägemata, siis 18. novembril toimus Tartu Erinevate Tubade Klubis tagasisideseminar, kus osavõtvatele tärkavatele heliloojatele anti pikem ülevaade teoste üldistest suundadest ja soovitustest.

Mõned nopped üldisemast tagasisidest:
 • Muusikaharidus on muusika kirjutamisel väga oluline. Selleks ei pea aga tingimata EMTA-sse minema, kui päris sellist soovi ei ole. Ka harrastuslauljad võtavad hääleseadjate käest eratunde - samamoodi võivad huvilised pöörduda eratunni korras ka elukutseliste heliloojate poole.
 • Vastutage iga oma noodi eest.
 • Saage ka teada, mis teile EI meeldi. Nagu Tõnu Kõrvits on öelnud: laula OMA laulu.
 • Seadke oma ideaalid kõrgele - ärge unustage esimest impulssi, esimest armastust, mis teid muusika juurde tõi!
 • Eesti koorimuusikas prevaleerib väidetavalt kurblikkus, programm ei olnud erand.
 • Teksti valikust sõltub väga palju - kas on tajutud teksti emotsiooni, rütmi, kulminatsioone, ja kuidas muusikaga seda kõike edasi antakse.
 • Notatsioon! Notatsioon! Notatsioon!
(Täpsemad soovitused leiab peagi programmi kodulehelt.)

Tärkava koorihelilooja programmi galakontsert toimub 27. mail 2017 Tartus, kus välja valitud töid esitavad Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor, Tartu Akadeemiline Meeskoor ja Tartu Ülikooli Kammerkoor. Piletid tulevad müüki tuleva aasta veebruaris.

Žüriisse kuulusid dirigendid, heliloojad ja koorilauljad: Triin Koch, Alo Ritsing, Kuno Kerge, Pärt Uusberg, Riho Esko Maimets, Karoliina Kalda, Jürgen Rünk, Robert Pirk. Programmi algatasid ja korraldavad Tartu Ülikooli koorid eesotsas Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskooriga.

Lisainfo:
sahtlistsaali.ut.eeOod sügisele 20.11 Tartu Ülikooli aulas


Ood sügisele


Sel sügisel juhatab Tartu Ülikooli Akadeemilist Naiskoori noor ja särav Benjamin Kirk. Naiskoori ja Kirki koostöö esimesed viljad on publiku ees pühapäeval, 20. novembril kell 17.00 Tartu Ülikooli aulas. Te kuulete naiskoori esituses peamiselt uut, aga sekka ka tuttavamat repertuaari: Grigorjeva "Pesn Presvjatoj Bogoroditse", Ikebe põhja-jaapani laul, teadaolevalt maailma vanim säilinud 4-häälne teos Perotinuselt ning Tormise "Sügismaastikud". Repertuaar on väga huvitav, ilus ja mõtteist pakatav! Vahetekste loeb Kaija M Kalvet.

Lisaks mainitud maiuspaladele kuuleb publik meie jaoks väga erilise 3-osalise teose "To Autumn" esmaettekannet (sõnad John Keats). Kirk kirjutas selle Sander Pehkiga kahasse justnimelt oma esimesele koorile - Tartu Ülikooli Akadeemilisele Naiskoorile.
Pilet: 7€/5€ (toetajapilet 15€)
Piletid on müügil 30 minutit enne algust kohapeal või eelmüügis
SIIN.
Kontsert kestab tund aega.

Olete väga oodatud!Tule meiega!

Tartu Ülikooli akadeemiline naiskoor ootab endaga ühinema uusi lauljaid!

Sisseastumiskatsena tuleb ette laulda üks laul vabal valikul.

Ettelaulmised toimuvad TÜ peahoone ruumis 232 järgmistel kuupäevadel: 6.09, 8.09, 13.09, 15.09, 20.09 ja 22.09 kell 18.Naiskoori proovid toimuvad teisipäeviti ja neljapäeviti kell 18-20. Koori dirigeerib vapustav Triin Koch, sügissemestril töötab naiskooriga aga müstiline Benjamin Kirk!

Tule meiega!Naiskoor läheb Hiiumaale külla!

Maagilisel muinastulede öö nädalavahetusel annavad Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor ja Kärdla Kammerkoor suvele kauni muusikalise lõppakordi ühise kontserdiga "Ilu etüüdid". Kontserdil kõlavad ilusa koorimuusika hittlaulud Garšneki, Kreegi, Kõrvitsa, Morrise, Pärdi, Rahmaninovi, Tormise, Uusbergi jt sulest - ainult ilus koorimuusika.

Hiiumaa


Kontsert toimub Kärdla kirikus 28. augustil kell 14.

Dirigeerivad kursusekaaslased Raili Kaibald ja Triin Koch.

Lugege naiskoori tulekust ja muudest mõtetest
siit.

Pileteid 5€/3€ saab osta 30 minutit enne kontserti kohapealt.

Olete oodatud!

www.naiskoor.ee
52 116 15TÜANil ja TÜKKil sügissemestril külalisdirigendid!

PRESSITEADE
2. juuni 2016

Tartu ülikooli akadeemilist naiskoori ja Tartu ülikooli kammerkoori dirigeerivad 2016. aasta sügissemestril kaks noort koorijuhti Inglismaalt ja Hollandist. Kumbagi koori juba üle kümne aasta juhatanud tunnustatud dirigent Triin Koch võtab samal ajal ajutiselt loomingulise puhkuse.

Kultuurkapitali aastapreemia 2015 laureaat dirigent Triin Koch juhatab Tartu ülikooli kammerkoori 2001. aastast ning on alates 2005. aastast Tartu ülikooli akadeemilise naiskoori peadirigent. Tema mõlemad harrastajatest koosnevad kontsertkoorid on püsinud viimastel aastatel kindlalt Eesti koorimuusika tipus. Selle aasta septembris võtavad need ülikoolikoorid vastu uue põneva väljakutse, kui neid juhatavad terve sügissemestri vältel kaks noort ja andekat külalisdirigenti välismaalt: Tartu ülikooli akadeemilist naiskoori Benjamin Theophilius Martin Kirk Inglismaalt ja Tartu ülikooli kammerkoori Lodewijk van der Ree Hollandist. Dirigent Triin Koch võtab samal ajal loomingulise puhkuse ning on oma kooride ees uute ideedega tagasi 2017. aasta kevadsemestrist.

“Kaks viimast hooaega on nii naiskoori kui ka kammerkooriga olnud ülimalt töised ja pingelised, mistõttu leidsin, et vajan värskete mõtete ja uue inspiratsiooni leidmiseks veidi aega iseendale,” selgitab dirigent Triin Koch lühidalt otsust 2016. aasta sügisel ajutiselt taanduda tööst oma kooridega. Ta plaanib rutiinsest igapäevategevusest vaba sügissemestrit kasutada eeskätt enesetäienduseks, leides ühtlasi, et tema kooride lauljatele saab pikemaajalisem töö külalisdirigentidega olema ühelt poolt küll paras proovikivi, kuid seejuures kindlasti ülimalt arendav ja põnev kogemus.

Nii Tartu ülikooli akadeemiline naiskoor kui ka Tartu ülikooli kammerkoor plaanivad anda oma külalisdirgentidega kontserte Tartus ja Tallinnas. Koostöö lõpeb 2017. aasta alguses, kui dirigent Triin Koch naaseb oma kooride juurde.

Triin, Ben ja Lodewijk.

TÜANi ja TÜKKi dirigent Triin Koch, sügissemestril naiskooriga töötav Benjamin Kirk (keskel) ning sügisel kammerkoori juhatav Lodewijk van der Ree (paremal).


Tartu ülikooli akadeemilist naiskoori juhatab külalisdirigent Benjamin Kirk (1992), kes on nii bakalaureuse- kui ka magistriõpingute ajal olnud Tõnu Kaljuste õpilane; Inglise kuninglikus muusikaakadeemias oli tema erialaõpetajaks Patrick Russill. Ta on olnud nii Eesti rahvusmeeskoori kui ka Eesti filharmoonia kammerkoori koormeister, tehes muuhulgas koostööd nii Mikk Üleoja, Kaspars Putniņši kui ka Pasi Hyökkiga. Kirk on end täiendanud arvukatel meistrikursustel, sealhulgas BBC Singers (David Hill), Yale Schola Cantorum (David Hill), R.A.M.C.C (Jeremy Summerly). Sellel sügisel on ta välja valitud meistrikursusele Berliini raadiokoori juurde (Rundfunkchor Berlin), kus Kirk töötab kooriga Simon Halsey ja Gijs Leenaarsi pilkude all. Kirk on töökas, nõudlik ja hea huumoriga kirglik muusikaarmastaja ning ootab tulevast hooaega naiskoori juures juba väga.

Tartu ülikooli kammerkoori külalisdirigent Lodewijk van der Ree (1987) on pärit Hollandist. Ta on õppinud dirigeerimist 2007-2009 Utrechti kunstide keskuses (õpetaja Fokko Oldenhuis) ja 2010-2014 Amsterdami konservatooriumis (õpetajad Jos Vermunt ja Jos van Veldhoven), lisaks täiendanud end Kaspars Putniņši meistrikursustel. Lodewijk on olnud mitmete Hollandi kammerkooride peadirigent: näiteks Collegium Utrecht (2012-2015) ja Amphion (2013-2015); külalisdirigendina on ta juhatanud paljusid üliõpilaskoore Hollandis, Eestis on ta teinud dirigendina koostööd kammerkooriga Voces Musicales. Professionaalsetest kollektiividest on Lodewijk dirigeerinud erinevaid instrumentaalansambleid, Madalmaade kammerkoori ning teinud koostööd Cappella Amsterdamiga. Ta elab hetkel Tallinnas ja laulab ansamblis Vox Clamantis. Lahke ja teotahtelise inimesena on Lodewijk siiralt tänulik võimaluse üle olla tuleval sügisel ja talvel Tartu ülikooli kammerkoori külalisdirigent.

Täpsem teave:
Ragne Kasesalu (Tartu ülikooli akadeemiline naiskoor)
president@naiskoor.ee
5663 0069

Ken Ird (Tartu ülikooli kammerkoor)
tykk@tykk.ee
5226 980

Koorilauljad esitlevad: tärkavate kooriheliloojate programm

Olete kompositsiooniklassis mõelnud, et võiks ju mõnele konkreetsele koorile kirjutada küll? Või et küll oleks kihvt, kui koor laulaks nagu klarnet? Äkki te pole iial nii mõelnud, aga mõte proovida tundub ahvatlev olenemata sellest, et te mitte kunagi heliloomingut õppinud ei ole?

Eestis on 42 000 koorilauljat, iga ruutkilomeetri peale üks, ja nüüd on Teil võimalik teha nad veel rõõmsamaks.

Kuulutame välja tärkava koorihelilooja programmi!

Programmist on oodatud osa võtma kõik, kes ei pea ennast kutseliseks kooriheliloojaks – nii need, kes on veel tudengid/õpilased, kui ka need, kes ei ole viimasel ajal koorile muusikat kirjutanud või on seda seni teinud ainult sahtlisse. Programmist ei või osa võtta need, kes on lõpetanud muusikakõrgkooli kompositsiooni eriala enne 2015. aastat (k.a). Osalemine ei ole piiratud vanuse või omandatud erialaga.

Programmi reglement ja täpsem info on leitav programmi kodulehel
sahtlistsaali.ut.ee

Külastada tasub ka programmi lehte Facebookis.

Väikest videoklippi saab vaadata siit.

Sahtlist saali

TÜAN toetab murepöördumist seoses arengutega Tallinna lauluväljakul

Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor toetab Eesti Meestelaulu Seltsi, Eesti Naislaulu Seltsi, Eesti Segakooride Liidu, Eesti Kammerkooride Liidu, Eesti Koorijuhtide Liidu, Eesti Muusikaõpetajate Liidu, Eesti Puhkpillimuusika Ühingu, Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu, Eesti Heliloojate Liidu, Eesti Arhitektide Liidu, Eesti Muusikakoolide Liidu, Eesti Teatriliidu, Eesti Muusika Nõukogu, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, G. Otsa nim Tallinna Muusikakooli, Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Eesti Kontserdi ning Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA ühispöördumist Tallinna Linnavalitsusele, milles tuntakse muret arengute pärast, mis lauluväljakul aset on leidmas.

"Tallinna lauluväljak ei ole lihtsalt üks maatükk mere kaldal. See on kordumatu hiis, kus põlvest põlve käiakse pühitsemas eestlaseks olemist ja jäämist. Tallinna lauluväljakul oleme rahvana jaganud kordumatuid hetki ning see püha paik on kujunenud Eesti rahvusliku ühtsuse ja meie iseseisvuse sümboliks."

Kutsume ka teisi kollektiive, lauljaid, tantsijaid ja kõiki laulu- ja tantsupeomeelseid üles näitama oma toetust lauluväljaku mõistliku majandamise ja arendamise poolt.

Pöördumise täistekst on leitav
siit.


Tartu tõuseb 31.03 Tartu Maarja kirikus

“Tartu tõuseb” on kontsertkava, mille keskmes on Matthew Petersoni uudisteose "Surgit Dorpatum" maailma esmaettekanne. Selle teose kinkisid Tartu Ülikooli Akadeemilisele Naiskoorile meie aastatagusel 70. juubelil kallid sõbrad Tartu Ülikooli Kammerkoorist. Noor Ameerikast pärit ja nüüd Rootsis tegutsev helilooja Matthew Peterson kirjutas naiskooriteose kammerkoori lauljate valitud Tartu juhuluule tekstidele, mis pärinevad 17. sajandist.

Uudisteose ümber koostatud kava kõneleb muusika, video ja jutustuste kaudu naiskoori lauljate endi Tartust. See ei ole linn, mida tavapäraselt turistidele näidatakse, see ei ole vaid Tartu Ülikooli peahoone, Inglisild ja Toomemägi, see on igapäevane keskkond meie ümber - isiklik, romantiline, ilus, kole ja natuke valus. Tartu on täis kohti, mis justkui polekski päriselt kohad, kuid ometi on nad meie jaoks märgilised - need on tänavad ja hooned, kus me päriselt iga päev käime, kus me oleme targemaks saanud, armunud, rõõmustanud, hüvasti jätnud, kurvastanud, suureks kasvanud. Kontserdi sõnaline osa põhinebki meie lauljate endi Tartu-lugudel.

Kontserdil kõlab lisaks Matthew Petersoni "Surgit Dorpatumile" Lembit Veevo, Veljo Tormise, Mariliis Valkoneni, Märt Ratassepa, Tõnu Kõrvitsa, Anatoli Garšneki, Olav Ehala ja Arvo Pärdi muusika. Laval Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor, dirigent ja kunstiline juht Triin Koch, video Triin Todesk, stsenaarium Marili Pärtel, valguskunstnik Silver Kaljula (Must Kast).

Kontsert toimub 31. märtsil kl 19 Tartu Maarja kirikus. Piletid hinnaga 4 eurot on müügil tund enne algust sularahas kohapeal, eelmüük ja broneerimine maarjaliisapilvik@gmail.com.

Tartu tõuseb

Lenda üles kurbtusest 20.03 Tallinnas

Kevad jõuab Tartusse alati Tallinnast nädalakese või paar varem. See aeg Tartu peal on imet täis – Toomemäelt vulisevad alla veeojad, paitab aasta esimene värskendav soe tuul, tänavad on täis päikest ning ühtäkki, otsekui ühe hetkega küllastub heade mõtete linn ootusärevast hingerõõmust ja noorusliku vaimu kõikvõimalikkusest. Kes on näinud, see teab. Tänavu on Tartu ülikooli akadeemiline naiskoor, Tartu akadeemiline meeskoor, Tartu ülikooli kammerkoor ja Tartu ülikooli sümfooniaorkester võtnud nõuks tuua see ülevoolav kevadaimdus pealinna koorimuusikasõpradeni. Üheskoos tähistatakse kontserdiga „Lenda üles kurbtusest“ urvapühal, 20. märtsil kell 19.00 Tallinnas Mustpeade majas kevade ja ülestõusmispühade peatset päralejõudmist.

Kontserdi esimeses pooles esinevad kolm ülikooli koori eraldi. Kuulda saab loomingut nii Eesti kui ka välismaa heliloojatelt nagu Igor Garšnek, Märt Ratassepp, Gustav Ernesaks, Alo Ritsing, Mariliis Valkonen, Hugo Wolf, Petr Eben, Knut Nystedt, Felix Mendelssohn Bartholdy jt. Koore juhatavad Triin Koch, Alo Ritsing ja Kuno Kerge.

Kontserdi teises pooles kõlab kõigi kollektiivide esituses Tõnu Kõrvitsa 2007. aastal loodud kaheksaosaline teos „Kreegi vihik“ segakoorile ja orkestrile, juhatab Lauri Sirp. Teose pealkiri viitab kasutatud muusikalise materjali algupärale ehk Cyrillus Kreegi kogutud ja kasutatud rahvaviisidele. Anu Kõlar on seda teost kirjeldanud: „Nõnda siis on Tõnu Kõrvits otsekui hea teejuht, kes viib kuulaja läbi Kreegi avatud värava rahvapäraste koraalide värskete võimaluste ja uuestimõtestatud tähenduste juurde.“ Kontserdi esimeses pooles esinevad kolm ülikooli koori eraldi. Kuulda saab loomingut nii Eesti kui ka välismaa heliloojatelt nagu Igor Garšnek, Märt Ratassepp, Gustav Ernesaks, Alo Ritsing, Mariliis Valkonen, Hugo Wolf, Petr Eben, Knut Nystedt, Felix Mendelssohn Bartholdy jt.

Piletid hinnaga 7 eurot on saadaval
Piletilevis ja tund enne kontserti kohapeal. Kohtade arv on piiratud, seetõttu soovitame pileti varem soetada. Kontsert on vaheajaga.

Lisainfo
5124795
koorivanem@naiskoor.ee

Armsad kuulajad, ootame teid aimama Tartu kevadet!
TÜ AN

Lenda üles kurbtusest
Võõrana Põhjala kõrbes
Naiskoor astub üle väga-väga pika aja üles teatrilaval ja osaleb teatri Must Kast kaheksas etenduses "Võõrana Põhjala kõrbes". Prooviperiood on olnud äärmiselt tore ja mõnus ning naeru- ja mõttelihased on saanud kuhjaga vatti!

Tegu on pseudopärimusliku kaemusega , mis vaatleb maagilise realismi võtmes isiksustatud looduse ja inimeste vahelisi suhteid ning Eesti kultuuriga seotud arhetüüpe. Eksootilise kaunitari pikk teekond lõppeb Eestimaa soos. Kohtumisest kohaliku mehega saavad alguse inimsuhete keerdkäigud ürgse maastiku taustal, kus luusib ringi ka segadust külvav Soo.

Pärast iga etendust toimub ka aruteluring lavastusega seonduvatel teemadel! Oled oodatud kuulama, rääkima ja kaasa mõtlema.

Autor: Marite H. Butkaite
Lavastaja: Lennart Peep
Kunstnik: Birgit Landberg
Koreograaf: Jaanika Tammaru
Helikunstnik: Sten Arvi
Valgustehnik: Mihkel Kallaste
Valguskunstnik: Gabriela Liivamägi
Grimmikunstnik: Margit Lepla

Osades:
Laura Niils - Tüdruk: kaunitar kaugelt
Märt Koik - Soo: ellu ärganud maastik
Kaarel Targo - Jaan: Eesti mees / Juss: poeg
Kaija M. Kalver - Tiina: naabrinaine
Silver Kaljula - Mälu / Vana mees / Ametnik / Papp / Sõdur
Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor - Maastik

Etendused toimuvad Genialistide klubis (Magasini 5) kell 19.00:
E, 15.02; K, 17.02; P, 21.02
E, 22.02; P, 28.02
E, 29.02; N, 03.03; P, 06.03

Lisainfo: www.teatermustkast.ee

Must Kast

Eesti Naislaulu Seltsi ja Tartu linna tunnustused

Tartu Ülikooli naiskooril on taaskord põhjust olla lausa mitmekordselt uhke ja rõõmus:

Esiteks valis Eesti Naislaulu Selts meid aasta naiskooriks 2015! Suur tänu tunnustuse eest, ENLS!

Teine rõõmustav uudis tuli meile Tartu linna poolt. Nimelt valis Tartu linn meid üheks oma esinduskollektiiviks! Teisteks esinduskollektiivideks rahvakultuuri alal nimetati veel Tartu Noortekoor ja E STuudio Noortekoor, puhkpilliorkester Tartu, rahvatantsuansambel Tarbatu, Tartu Üliõpilasteater, folkloori valdkonnas Maatasa ja käsitöö alal Hestia Niplispitsiring.

Palju õnne kõigile!

Yheskoos

Foto: Andres Tennus

Koorimuusika auhinnad 2015

Eelmisel nädalal jagasid koorimuusika auhindu nii Kooriühing kui ka Kultuurkapital ning naiskoor sai rõõmustada lausa kolm korda.

Kultuurkapitali aastapreemiad 2015

Dirigent Triin Koch võitis rahvakultuuri sihtkapitali koorimuusika aastapreemia koorimuusika silmapaistva edendamise eest. Palju õnne, armas Triin!

Kultuurkapitali aastapreemiate laureaatide nimekiri on
siin.

Eesti Kooriühingu aastapreemiad 2015

Aasta kooriplaadiks valiti naiskoori uue muusika plaat "Võrsed". Plaadil kõlab 19 uut naiskoori laulu, mille nimekirjaga saab tutvuda siin. Ilma lihtsalt oivalise toonmeistri Tanel Klesmenti ning naiskoori sebijate Kristi Kuninga ja Marion Mitita poleks need laulud CD-toorikutele jõudnud!

Naiskoori lauljad Maarja Ülper ja Triinu Arak said koorimuusika aasta korraldajateks 2015. Tegemisi jätkub naistel mitmel rindel, tunnustus anti peamiselt aga just 6.11.2015 koorikonverentsi korraldamise ja kooriuuringu läbiviimise eest. Jätkugu teil jaksu, kullakesed!

Eesti kooriühingu aastapreemiate laureaatide nimekiri on siin.

Yheskoos

Fotod: Peeter Säälik, Janika Aav


Naiskoor oli Kooriühingu aastapreemiate jagamisel nomineeritud lausa 5 kategoorias lausa 6 nominendiga ja tegi sellega pöörast ajalugu. Nagu ka terve oma eelmise hooajaga. Mullune, 2015. aasta oli naiskoorile tõeliselt tihe ja pakkus tõeliselt palju tundeid ning kunstilist närvikõdi. Kevade hakul tähistas koor oma 70. sünnipäeva põnevate juubelietendustega "Kasvu. Hoone" (lavastaja Maria Peterson, kunstnik-stsenarist Andri Luup, Theatrum). Seljas mustad kilekotid, laulis ja rääkis koor sellest, mis on võlts, mis on päris, lavastati Tormise "Raua needmine". Toimus kaks väga edukat konkurssi: mainekas Marktoberdorfi konkurss (III koht ja II rahvusvaheline kategooria) ning Eesti naiskooride võistulaulmine (jagatud esikoht). Koor andis välja uue plaadi "Võrsed", ajalehe "U-duur" juubeliväljaande ja aastalõpuväljaande, tegi näituse Tartus ja Tallinnas. Lisaks sellele on naiskoor 6.11.2015 toimunud koorimuusika konverentsi algataja, üks peakorraldaja ning Tartu koorimuusika uuringu vedaja. Üle pika aja oli naiskoor taas ühel laval Eesti Rahvusmeeskooriga ning jõulukontserdil said kõik ülikooli muusikalised kollektiivid kokku Tõnu Kõrvitsa "Kreegi vihikut" esitades. Aasta lõpuks andis naiskoor täpselt 20 pikemat kontserti, millest 16 olid enne sügissemestri algust.

Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor tänab südamest kõiki, kes meid nominentideks esitajaid! Aitäh, Tartu Akadeemiline Meeskoor, Tartu Ülikooli Kammerkoor, Eesti Naislaulu Selts, Eesti Koorijuhtide Liit, Liidia Konsa, Astrid Hallik! See oli meile väga suur rõõm, au ja tegi seest soojaks. Ühtlasi soovime palju õnne kõigile nominentidele!


Tartu koori- ja puhkpillimuusika auhindade laureaatide hulgas

Naiskooril on väga hea meel, et sel aastal jõudis Tartu ka auhindade jagamisel koorimuusika pildile. Palju õnne!
Aasta puhkpilliorkester 2015 - Eller Brass (dirigent Priit Sonn)
Aasta dirigent 2015 - Külli Lokko (E STuudio koorid, Elleri kooristuudio)
Aasta orkestridirigent 2015 - Priit Sonn (Eller Brass)
Rahvakultuuri aastapreemia - Astrid HallikUudiste arhiiv: 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018