UudisedMe kolmekesi...


Tartu Ülikooli kooride ühine jõulukontsert
16. detsembril kell 18:00
Tartu Ülikooli aulas

Dirigendid Triin Koch ja Kuno Kerge

Piletid: 7/5€, piletid on müügil kohapeal enne kontserdi algust


FB-üritus:
www.facebook.com/events/134193283953641/
Laulutaadi sünnipäev


12. detsembril kell 19:00 toimub Tallinna Lauluväljaku klaassaalis pidulik kontsert tähistamaks laulutaadi Gustav Ernesaksa 109ndat sünniaastapäeva. Üritusel antakse üle Gustav Ernesaksa nimelised koorimuusika stipendiumid.

Kontserdil esinevad:
Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor (dirigent Triin Koch)
Tartu Ülikooli Kammerkoor (dirigent Triin Koch)
Tartu Akadeemiline Meeskoor (dirigent Kuno Kerge ja Alo Ritsing)

Sissepääs on tasuta.
Lõuna-Eesti koorimuusika maraton11. novembril 2017 toimub Tartus Lõuna-Eesti koorimuusika maraton. Esmakordselt esinevad ühel ja samal päeval kõik kooriliigid (nais-, mees- ja segakoorid) erinevates Tartu kirikutes.

12:00 16 naiskoori kontsert Tartu Jaani kirikus
16:00 15 meeskoori kontsert Tartu Peetri kirikus
19:00 14 naiskoori kontsert Tartu Pauluse kirikus
22:00 lummutus Tartu Maarja kiriku juures


Rohkem infot:
koorimuusikamaraton.eeOtsime liigikaaslast!Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor ootab kõiki huvilisi ettelaulmisele 7., 12., 14., 19., 21., ja 26. septembril TÜ peahoone ruumis 232. Ette saab laulda ühe laulu oma vabal valikul.

Naiskoori proovid toimuvad teisipäeviti ja neljapäeviti kell 18-20.

Dirigent Triin Koch 5271105
Koorivanem Agnes Vask 53453485
Tartu laulupidu 2019

Tartu 2019. aasta laulupeo kunstilise lähteidee ja muusikalise juhi avaliku konkursi võidutööks valiti Triin Kochi, Maarja Ülperi ja Triinu Araku ideekavand. Järgmise Tartu laulupeo muusikaline juht on dirigent Triin Koch.

Võidutöö välja valinud 13-liikmeline ekspertkomisjon tunnustas ideekavandi haaret ja mõtestatust. Plussina toodi välja esimese üldlaulupeo Tartus toimumise fakti läbitunnetamist autorite poolt ning ambitsiooni korraldada Tartus lisaks laulupeo lõppkontserdile ka mitmeid teisi laulupeo 150. sünnipäeva tähistavaid üritusi. Töö tugevustena nimetati veel kaugemale vaatamist ning kaasamõtlemist koorimuusika valdkonna kestmise osas.

Järgmise Tartu laulupeo muusikaline juht Triin Koch on Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori, Tartu Ülikooli Kammerkoori ja Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori Tallinna vilistlaskoori peadirigent. Koch on olnud aastaid kaastegev nii üldlaulupidude, noorte laulupidude kui ka Tartu laulupidude kunstilistes meeskondades, seda nii liigijuhi kui liigidirigendina.

Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori pikaaegsed aktiivsed lauljad Maarja Ülper ja Triinu Arak on olnud mitmete viimastel aastatel enam kõlapinda tekitanud Tartu koorimuusikaalaste ettevõtmiste algatajateks ning elluviijateks.

II koha preemia pälvis Lauri Breede ja Astrid Halliku poolt esitatud ideekavand. III preemia antakse konkursitööle, mille autoriks oli Lylian Kaiv.

Võidutöö valinud komisjoni kuulusid Eesti Kooriühingu esimees dirigent Raul Talmar, dirigendid ja muusikapedagoogid Küllike Joosing, Margus Kasemaa, Kadri Leppoja, Vilve Maide ja Eve Paap, dirigent Kuno Kerge, Klassikaraadio tegevtoimetaja Marge-Ly Rookäär, ooperisolist ja kultuurikorraldaja Reigo Tamm, helilooja ja muusikaloolane Alo Põldmäe, kauaaegne Tartu ülikoori kammerkoori laulja ja valdkonnas aktiivselt tegev Ken Ird ning rahvatantsuansambel Tarbatu kunstiline juht Jaanus Randma. Võidutööd välja selgitavat arutelu juhtis komisjoni esimees, dirigent ja helilooja Alo Ritsing.

Avalikule konkursile laekus kaheksa kavandit. Tartu Linnavalitsus tänab ja tunnustab kõiki konkursil osalejaid.

Tartu 2019. aasta laulupeo muusikalise juhi ülesandeks on luua kunstiline meeskond, et tagada peo kõrgetasemeline läbiviimine ning laulupeo 150. sünnipäeva tähistamine laulupidude sünnilinnas Tartus moel, mis liidab osalejaid ja pealtvaatajaid. Kunstilise toimkonna ühisloominguna valmiva laulupeo repertuaari kava ning peoga seotud ürituste esialgse programmi esitamise tähtaeg Tartu Linnavalitsuse kultuuriosakonnale on 1. jaanuar 2018.

Tartu laulupidu korraldab Tartu Linnavalitsuse kultuuriosakonna allasutus Tiigi seltsimaja koostöös peo muusikalise juhi ja tema loodud kunstilise toimkonnaga. Laulupeo kontseptsioon ja peoga seotud üritused viiakse ellu ühise meeskonnana.

Tartu laulupeo kontsert toimub 22. juunil 2019 Tartu lauluväljakul. Laulupeo kontserdil osalevad kõik kooriliigid, puhkpilliorkestrid ning valikuliselt Tartu linna ja maakonna rahvatantsurühmad.

2019. aasta tähistab 150 aasta möödumist esimesest laulupeost, mis toimus 1869. aastal Tartus. Ka kaks nädalat hiljem toimuva XXVII laulu- ja XX tantsupeo tuli süüdatakse 22. juunil 2019 laulupidude sünnilinnas.


Lisainfo:

Maris Peebo
Tiigi seltsimaja direktor
e-post Maris.Peebo@tartu.raad.ee
tel 506 8770

Riho Leppoja
Tiigi seltsimaja koorimuusika peaspetsialist
e-post Riho.Leppoja@raad.tartu.ee
tel 513 8681
Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor otsib koormeistrit!

Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor (TÜAN) otsib alates sügisest omale koormeistrit. Meie senine hea abiline Jaanus vahetab Tartu Tallinna vastu, et hakata Tatari tänaval enda elukutse redelil pikemaid samme astuma. Oleme põnevil, keda sügisel enda toredas kollektiivis tervitada saame!

Tulevaselt koormeistrilt ootame:
 • soovi olla TÜAN-i muusikaline partner ja kaasteeline;
 • armastust (koori)muusika vastu;
 • koori õppetöömetoodika head valdamist;
 • initsiatiivikust ja koostöövõimet koori töö suunamisel;
 • ausust iseenda ja teiste suhtes.
Koormeister valmistab koori muusikalisteks etteasteteks ette, olles dirigendi abiline häälerühmadele noodipartiide selgeks õpetamisel ning tehes esmase muusikalise kujundamise dirigendi juhiste järgi, et dirigent saaks tööga (sh paralleelselt) jätkata. Koormeistrit ootame proovidesse, vähemalt kaks korda aastas toimuvatesse laululaagritesse ja võimalusel ka meie seltsiüritustele. Eelkõige teeb koormeister koostööd dirigendiga, samal ajal on väga oluline suhtlus ka presidendi ja mõistagi kõigi ülejäänud lauljatega

Tulevase koormeistri tööle asumise aeg: sügis 2017.

Koormeistriks on oodatud kandideerima nii praegused õpilased / tudengid kui ka juba (ammu) lõpetanud huvilised.

Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor
TÜAN on 72-aastane kollektiiv, kes koosneb peamiselt Tartu Ülikooli tudengitest ja vilistlastest. Naiskooris laulab 50 eripalgelist ja väga laulda armastavat naist! Meie dirigent on Triin Koch!

Koori tegevus on küllaltki kirev. Ühelt poolt peegelduvad pika aja jooksul kujunenud traditsioonid nii hoolega läbimõeldud kunstilises kui ka ühiskondlikus tegevuses. Samal ajal toetab see meie nooruslikku vaimu, mis otsib pidevalt uusi väljakutseid ja kompab ka koorimuusika kui kunstivormi piire. Praegune hooaeg algas Hiiumaa õppe- ja kontsertreisil, kui tegime koostööd dirigent Jaan-Eik Tulve ja rütmikajuhendaja Paul Bobkoviga. Terve sügissemestri töötas meiega külalisdirigent Benjamin Theophilus Martin Kirk, kellega andsime neli kontserti Tartus, Viljandis ja Tallinnas.
Kevadsemestril oleme muuhulgas valmistunud tärkava koorihelilooja programmi lõppkontserdiks, Kuno Kerge magistrieksam-kontserdiks, põhjamaade üliõpilaskooride festivaliks NSSS 2017, toimus X Triin Kochi kooride laulupäev ja ees on kaua oodatud noorte laulupidu!

Naiskoori repertuaaris on tavapäraselt nii kodu- kui välismaist muusikat. Sel hooajal näiteks Garšnek, Kõrvits, Tormis, Vettik, Britten, Duruflé, Ikebe, Makaroff.

Koori proovid
Naiskoori proovid on teisipäeviti ja neljapäeviti Tartu Ülikooli peahoones kell 18-20, ent sobiva koormeistri leidmisel saame teha täpsustavaid kokkuleppeid, kui koormeister saaks meie juures käia näiteks ainult kord nädalas või mingi muu ajagraafiku alusel. Kui tegemist on teisest linnast tuleva inimesega, kes otsib omale Lõuna-Eestis ka teisi muusikalisi väljundeid ja tulemine jääks muu töö puudumise taha, siis palume sellest kindlasti (esimesel võimalusel!) teada anda. Naiskoori esindusel on juba veidi kogemust ja teeksime kindlasti oma parima, et leida sobiv lisatöökoht dirigendi / koormeistri / muusika-, solfedžo-, instumendiõpetaja / lasteaia muusikaõpetaja / hääleseadjana vms.

----------
Kandideerimiseks palume saata 1) CV ning 2) enese lühitutvustuse koos motivatsioonikirjaga aadressile president@naiskoor.ee hiljemalt 1. augustil 2017. Saadetud materjalide puhul ei hinnata kirjaoskust, vaid need on aluseks Teiega kohtumisel ja esimese info saamisel.
Oleme väga põnevil. :)

Lisainfo:
triin.koch@mail.com / 52 711 05
president@naiskoor.ee / 56 569 655

www.naiskoor.ee

www.facebook.com/TartuUlikooliAkadeemilineNaiskoor
www.youtube.com/naiskoor

TÜAN-i meenete müük kodulehel


Naiskoori kodulehel on nüüdsest avatud
Meenete e-pood!

Meenete lehel saab tutvuda saadaval olevate TÜAN-i meenetega, mille seas nii värskemaid kui ka ajaloohõngulisemaid mälestusesemeid kruusidest särkideni.
E-poe kaudu saab meile edastada nii meenete kui ka plaatide ja U-duuride tellimissoovid.
Tärkava koorihelilooja programm on lõppenud

Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor soovib tänada kõiki, kes osalesid tärkava koorihelilooja progammis kas siis helilooja, nõuandja, toetaja, dirigendi, laulja, korraldajana - tärkava koorihelilooja programm on lõppenud.
Laupäeval, 27. mail toimus ERM-is programmi lõppkontsert, kus tuli esmaettekandele 21 teost 15 tärkavalt heliloojalt. Kontserttöid žürii rohkem enam ei järjestanud, see polnud programmi eesmärk. Oma lemmiku said valida aga nii publik (telefonihääletuses osales 125 telefoninumbrit) kui koorid (eelhääletus).

Publiku lemmik: Karin Kuulpak "Unelaul"
TÜAN-i lemmik: Imre Rohuväli "Laul sügavast düünist"
TÜKK-i lemmik: Roland Viilukas "Unelaul"
TAM-i lemmik: Imre Rohuväli "Usalda oma silmi"
Karusepäeva auhind: Patrik Sebastian Unt "Viimased lumeta päevad"

Teoste ja heliloojate tutvustused leiab kodulehelt:
www.sahtlistsaali.ut.ee/teosed/
Galeriiga on võimalik tutvuda siin: www.sahtlistsaali.ut.ee/galerii/
Kontserdi salvestus on Klassikaraadios eetris 15. ja 22. juunil kell 21-22 (vastavalt esimene ja teine kontserdipool).On olnud ütlemata huvitav, avardav ja nauditav teekond!

Tänuga
Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor, tärkava koorihelilooja programmi algataja ja peakorraldaja

Lisainfo:
www.sahtlistsaali.ut.ee
sahtlistsaali@gmail.com
X Triin Kochi kooride laulupäev "Laulu algus. Laulu vägi"
9.-10. juunil Võrus ja SulbisDirigent Triin Kochi koorid TÜ akadeemiline naiskoor, TÜ kammerkoor ja TÜ naiskoori Tallinna vilistlaskoor saavad juba kümnendat korda kokku ühisel laulupäeval: 9. juunil kell 19 avakontsert Võru kultuurimajas Kannel (piletid hinnaga 4 eurot müügil Võru Kandle kassas ja enne algust kohapeal) ja 10. juunil kell 16 traditsiooniline laulupäev Sulbi laululaval (tasuta).
Laulupäev kannab pealkirja “Laulu algus. Laulu vägi” ning on pühendatud Veljo Tormise loomingule.

Olete väga oodatud!
Duruflé "Requiem" 25.04 19:00 Pauluse kirikus


Kuno Kerge magistrieksam-kontserdil tulevad ettekandele M. Duruflé "Requiem" ja G. Fauré "Cantique de Jean Racine".
Esinevad Tartu Akadeemiline Meeskoor, Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor, solistid Arete Teemets ja Atlan Karp ning organist Toomas Trass.
Sissepääs on tasuta!

Olete väga oodatud!
Tärkava koorihelilooja programmi galakontserdi piletid on müügil!


Laupäeval, 27. mail 2017 kell 19 toimub Eesti Rahva Muuseumi sillapealsel alal "Tärkava koorihelilooja programmi" galakontsert "Sahtlist saali", kus tuleb esmaettekandele 15 tärkava helilooja 21 teost. Tegemist on naiskoori algatatud programmiga, kus laulame lisaks TAM-ile ja TÜKK-ile ka ise kaheksa naiskoori ning kaks ühendkoori teost. Aprilli lõpuni on soodushinnaga piletid müügil Ticketeris, Piletimaailmas ja Piletilevis.

Olete väga oodatud!Mullu mais hakati koguma seni trükis avaldamata ja avalikult esitamata repertuaari nendelt muusika kirjutajatelt, kes ei ole kunagi heliloomingu eriala kõrgkoolis lõpetanud. Kokku esitati programmi 100 tööd, mille autorite hulgas olid dirigendid, heliloomingu tudengid, muusikaõpetajad, kooliõpilased, muusikateadlased, instrumentalistid, koorilauljad ja teised huvilised.

Möödunud sügisel valiti esitatud tööde hulgast välja 21 teost, mis tulevadki 27. mai galakontserdil esimest korda ettekandele. Teosed on välja valinud heliloojatest, dirigentidest ja koorilauljatest koosnev žürii: Alo Ritsing, Jürgen Rünk, Karoliina Kalda, Kuno Kerge, Pärt Uusberg, Riho Esko Maimets, Robert Pirk ja Triin Koch.

Kontserdile jõudnud tööd:
 • Anne-Mai Salumäe / Arved Paul - „Üle lumise välja“
 • Hando Põldmäe / Hando Põldmäe - „Millest kõnelevad“, „Sind palun“
 • Imre Rohuväli / Kersti Merilaas, Juhan Viiding, Kersti Merilaas - „August“, „Laul sügavast düünist“, „Usalda oma silmi“
 • Jaanus Karlson / Juhan Liiv - „Ainule“
 • Jaanus Nurmoja / Neeme Plutus - „Mere äärde meeled viivad“, „Viis tundelendu Neeme Plutuse sõnadele“
 • Jörgen Kursk / rahvaluule - „Kiigele“
 • Karin Kuulpak / rahvaluule - „Unelaul“
 • Liisa Rahusoo / rahvaluule - „Loomine“
 • Maarja-Liisa Pilvik / rahvaluule, Viivi Luik - „Kiigelaul“, „Palve“
 • Patrik Sebastian Unt / Kristiina Ehin - „Viimased lumeta päevad“
 • Roland Viilukas / Kersti Merilaas - „Unelaul“
 • Sander Sokk / Anu Reigo, Indrek Hirv - „Veel kolm päeva augustikuud“, „Vikerkaar“
 • Siim Aimla / Jürgen Rooste - „Kojukutsumise laul (Talendid koju!)“
 • Sirje Kaasik / Leelo Tungal - „Sind ma tahan armastada“
 • Viktoria Grahv / Jana Lepik - „Loojangutaeva all sa vaatad“
Kontserdil esinevad:
Tartu Akadeemiline Meeskoor (dirigent Kuno Kerge)
Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor (dirigent Triin Koch)
Tartu Ülikooli Kammerkoor (dirigent Triin Koch)

Publik saab kohapeal valida oma lemmiklaulu ning toimub ka teiste eriauhindade jagamine. Enne kontserti ja kontserdi vaheajal saab Eesti Muusika Infokeskuse lauas tutvuda-osta-tellida nii kontserdil kõlavate kui ka teiste Eesti heliloojate teoste partituuridega.

Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Tartu linn, Eesti Autorite Ühing, Eesti Muusika Infokeskus, Klassikaraadio, Athena Keskus, ajakiri Muusika, Teater.Muusika.Kino.

Programmi algatasid ja veavad Tartu Ülikooli koorid eesotsas Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskooriga.

Aeg: L, 27. mai 2017 kell 19-21.15 (sissepääs alates 18.15)
Koht: Eesti Rahva Muuseumi sillapealne ala (siseruum)
Piletihind: 8€/6€ (kuni 30.04), alates 01.05 10€/8€, toetajapiletid 15€ ja 25€

Piletimüük:
Ticketer - Eesti, Soome, Läti ja Leedu pangalingid, Pocopay ning Visa ja Mastercardi deebet- ja krediitkaardid
Piletimaailm - Eesti pangalingid (Swedbank, SEB, LHV, Danske Bank, Nordea), Soome Nordea ning Visa ja Mastercard
Piletilevi - Eesti pangalingid (Swedbank, SEB, LHV, Danske Bank, Nordea, Krediidipank), Visa ja Mastercard
NB. Erinevad piletimüüjad müüvad ainult “oma” pileteid - kui ühest kohast on piletid otsa saanud, proovige teise piletimüügi ettevõtte kaudu!

FB-üritus: https://www.facebook.com/events/1409096152490118/
Naiskoor palub abi rahvarõivaste soetamisel

Et tulevasele noorte laulupeole väärikalt vastu minna, soovib Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor väga uuendada enda kalleid põhja-eesti rahvarõivaid, mis on olnud ilma värskenduskuurita juba väga kaua. Soovime alustada umbes kümmekonna uue käistepaari tellimisega. Kuna rõivaste õmblemine on väga kulukas (üks käistepaar maksab mitusada eurot), oleme otsustanud paluda teie abi. Kellel on võimalust ja soovi meid aidata, siis koor võtab sihtotstarbelisi annetusi vastu oma arveldusarvele:

MTÜ Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor
EE452200221049219563
Selgitus: ANNETUS TÜAN rahvarõivaste uuendamine

Suur ja siiras tänu kõikidele senistele annetajatele! Hetkel oleme kogunud juba 400€!

---

Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori rahvarõivad

TÜAN sai omale rahvarõivad esmakordselt 1978. aastal, kui telliti korraga AS-lt ARS 80 kompleti, järgmisel aastal lisandus veel kümme.
Rahvarõivakomplekti pani naiskoorile kokku etnograaf Aino Voolma.

Rahvarõivas on riideesemena olnud TÜAN-i pikaajaliseim tunnusriietus praeguseks peaaegu 40 aastat. Punase seeliku järgi tuntakse meid alati ära laulupidudel nii tänava ääres lehvitades kui telerite ees kaasa elades, see on oluline side meie rohkearvulise vilistlaskonna jaoks. Meie rahvarõivad sisaldavad endas palju ajalugu ja need on koori ja meie lauljate jaoks Väga tähtsad.

Meie rahvarõivad kuuluvad põhja-eesti rahvarõivarühma (täpsemalt Järvamaa, Virumaa) ja pärinevad 18.-19. sajandist. Koori rahvarõivakomplekti kuuluvad järgmised elemendid: seelik koos pihikuga, käised, vöö, lintidega pärg, sõlg ning ka mustad kinnised kingad ja valged sukad/sukkpüksid, millest kaks viimast on igal lauljal oma isiklikust kapist võtta. Varasemalt on koor kingade asemel kandnud ka pastlaid. Rahvarõivaid kannab koor kindlasti laulupidudel, aga vastavalt repertuaarile ka kontsertidel.

Komplekti täpsem ülevaade:

 • punane Koeru seelik (viide ERM A509:2034), millele on õmmeldud pihik ning toot;
 • valged tikandiga Alutaguse käised (viide ERM 929b);
 • roheline teadmata või sinine Koeru vöö (viide ERM A509:1302);
 • lintide ja paelte / litrisõõrudega pärg;
 • kuhiksõlg.
Naiskoor kannab üldjuhul rahvarõivaga musta kinnist kinga kui rahvarõiva pidulikku jalanõud. Ehetena kantakse endi isiklikke klaashelmeid või muid sarnaseid ehteid. Kotina kantakse isiklikku riidest või muud sobivat kotti.
Kõigil lauljatel on olemas rahvarõiva kandmise õpetus ning uutele lauljatele selgitatakse alati meie rõivaste päritolu ja kandmisviisi.


Siin on klipp, mis on pärit meie selle hooaja noorlauljaid koori kutsuvate videote hulgast ja kus on kasutatud just selliseid fotosid, kus me oleme oma ilusates rahvarõivastes!
02.03 avatud proov vilistlastele


Head vilistlased!

Neljapäeval, 2. märtsil toimub naiskoori avatud proov, kuhu on oodatud kõik meie kallid vilistlased. Avatud proovi esimeses osas teeb proovi praegune koorikoosseis ja proovi teises osas laulame kõik koos.

Palume huvilistel registreerida sellel aadressil:
https://goo.gl/forms/aI5RrSpVU3JzlgdE3. Kõikide küsimuste korral pöörduge palun president@naiskoor.ee / 56 569 655.

Päev hiljem ehk 3. märtsil saab naiskoor 72-aastaseks ja nii oleks väga tore teid meie sünnipäeva eelõhtul näha!

3. märtsil kell 12.00 kogunetakse Raadi surnuaia linnapoolse värava juures, et ühiselt külastada koori sünnipäeva puhul Richard Ritsingu hauda.

Olete väga oodatud!
Andres Raudsepp 80!

80-aastaseks sai naiskoori hea sõber ja auliige Andres Raudsepp.

Naiskoori viimase viie aasta üheks meeldejäävamaks sündmuseks on kindlasti reis Kanadasse 2012. aasta mais. Reisi korraldamisse panustas oma aega arvukalt naiskoori liikmeid, kuid ka Kanada eestlaste kogukonna üks võtmefiguure Andres Raudsepp. Tema hea nõu, lakkamatu energia ja soojus muutsid meie sealviibimise unustamatuks kogemuseks. Andres, meie Kanada teejuht, kasvas reisi jooksul naiskoori lahutamatuks osaks, mille fikseerisime jäädavalt 2015. aastal, kui nimetasime ta naiskoori auliikmeks. Kuigi lauljaid, kes viis aastat tagasi Kanadas käisid, jääb kooris aina vähemaks, on mälestus Andresest jäänud puutumatult naiskoori südame kõige soojematesse soppidesse ja muutunud legendide materjaliks. Silma hoiab ta meil nagunii alati peal ja sidemed temaga on õnneks püsinud ka hoolimata suurest vahemaast.

Kallis Andres, palju õnne sünnipäevaks!Otsime sopraneid!TÜ naiskoor otsib soprani häälerühma lõõritaja-lisa; kas siis kevadeks või kogu eluks! :)
Võta meiega ühendust!
triin.koch@mail.com / 52 711 05
president@naiskoor.ee / 56 569 655
Veljo Tormis 1930-2017

Laupäeva õhtul laulis naiskoor Niguliste kirikus "Üle taeva jooksvatest pilvedest", teadmata, et sel samal õhtul läks laev teele...

Kiigu, liigu, laivakõnõ,
tõuka takast, tuulõkõnõ!
Läämi sinnä saardõ -
saarõn omma saaja.
Sääl peni puhksõ pilli,
sääl kass' mängse kannõld,
vana lammas laulsõ,
tallõkõnõ tandsõ.

Head teed.
Oled meile väga kallis.

Sinu Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor
Ester Mägi 95!

Täna saab 95-aastaseks võrratu helilooja ja Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori auliige proua Ester Mägi.

Ester Mägi muusika kuulub meie ja paljude teiste naiskooride kallisse kullafondi: “Vahtralt valgõ pilve pääle”, “Äiu-püiu”, “Üks hetk”, “Pietà”, aga ka “Ta tuli”, “Laulikutele”, “Ühele lapsele” jt, koos meeskooriga “Jõuluõhtul”. Naiskoori lauljad on ikka selle tagasihoidliku ent võimsa muusika autori tehtut väga imetlenud ja nautinud. Aastal 2005 andis TÜAN koos rahvusmeeskooriga välja Ester Mägi autoriplaadi “Laulupuu”.

Nagu on öelnud Tiia Järg: “[Ester Mägi looming] on ilma isamaalise pateetikata, kuid kõrge eetilise nivooga muusika. Seal on eestipärane naiselikkus, milles on hingeõrnust. Ester Mägi looming on eesti muusika suur rikkus.”

Südamlikud õnnesoovid meie armsale heliloojale!
Video: Ester Mägi “Pietà” TÜAN-i 2010. aasta kontsert-etendusest “Kallis kull’a mu sõsarõni”.

---
Ester Mägi traditsioone austav helikeel on uuenenud läbi poole sajandi, säilitades isikupärase alalhoidlikkuse. Valdavalt on tema teoste aluseks eesti rahvaviisil põhinev või sellele lähedane lakooniline motiivistik.

Ester Mägi varaseim, 1950. aastate looming kannab rahvusromantismi pitserit. 1960. aastatel kasvab tema teostes eesti rahvamuusika mõju ning koos sellega diatoonika ja variantse arenduse roll. 60. aastate lõpust alates rikastavad Mägi helikeelt üha enam modernistlikud väljendusvahendid: polütonaalsus ja laiendatud tonaalsus, koloristlik harmoonia ja aktiivne rütmika. 80. aastatest alates kasutab Mägi julgemini ka stilisatsiooni.

Tema loomingus on kesksel kohal kammermuusika ja koorilooming. Eesti sümfoonilises muusikas seisab väärikal kohal ka Mägi Sümfoonia, üks tema vähestest orkestriteostest.

Ester Mägi on Mart Saare õpilane, Moskva konservatooriumi aspirantuuris täiendas ta end professor Vissarion Šebalini juhendusel. 1954–1984 oli Mägi EMTA muusikateoreetiliste ainete õppejõud, aastast 1977 dotsent. 1999. aastal valiti ta akadeemia audoktoriks.

Ilmunud on neli autoriplaati:
 1. LP "Ester Mägi. Bukoolika", Melodija 1988;
 2. CD "Ester Mägi. Ein musikalisches Porträt", Antes Edition 1998;
 3. CD "Ester Mägi. Laulupuu", Alba Records 2005;
 4. CD "Ester Mägi. Orchestral Music", Toccata Classics 2007.
(Allikas: Eesti Muusika Infokeskus)
„KOKKUVÕTE. In Freezing Winter Night“ 21.01 Tallinna Niguliste Kirikus

Wolcum


2016. aasta septembri keskpaigast kuni 2017. aasta jaanuari lõpuni juhatab Tartu Ülikooli Akadeemilist Naiskoori dirigent Benjamin Kirk. Meie viimase, Tallinna kontserdi kakskeelses pealkirjas on ühendatud vihje muusikalisele osale (“In Freezing Winter Night”) ning protsessi jaoks oluline tähis (“Kokkuvõte”).

Iga lõpp on tegelikult aga millegi algus või jätk. Kokkuvõte ju tähendab, et on olnud ühine aeg, mida saab meenutada ja kokku võtta. Nii lauljad kui Kirk on saanud sellest koostööst palju, mis jääb kindlasti meie järgmisi tegemisi saatma. Ühise töö tulemust sümboliseerivad kaks taime - jaanuari lõpuks on tekkinud koostööst kaks ilusat ja tugevat taime, kes kasvavad oma järgmistes tegemistes kenasti juba ise edasi.

Kontserdiga ütleme aitäh eelnevale neljale kuule ja mõtleme õhinaga järgmistele ettevõtmistele, kas siis koori ees või koori sees. Kevadsemestrist on naiskoori juures tagasi meie puhkuselt naasev dirigent Triin Koch!

Jaanuarikontserdil kuuleb ilusat inglise, jaapani ja prantsuse muusikat, mis on kirjutatud aastatel 1198 kuni 2016. Koor on õppinud sügisel ära hulganisti uut repertuaari, omandanud uusi töövõtteid ja -mõtteid!

Olete väga oodatud!


Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor
Benjamin Theophilus Martin Kirk
harfil: Liis Viira (ERSO)

Aeg: L, 21.01.2017 kell 19.00
Koht: Niguliste kirik, Tallinn
Piletid on müügil 30 minutit enne algust kohapeal ning uuest aastast ka
Piletilevis:
kuni 13.01: 8€/6€
alates 14.01: 10€/8€
Koori tegevuse toetamiseks on võimalik osta toetajapilet hinnaga 15€ või 20€.Uudiste arhiiv: 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018