Traditsioonid
Esinemine ülikooli aktustel.
Kuna Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor on Tartu ÜLIKOOLI akadeemiline naiskoor, on meie au ja kohustus muuta elavamaks ja ülevamaks ülikooli pidulikke hetki. „Gaudeamus” tuleb naiskoorlasel une pealt.

Sügisene laululaager. Kaks päeva Tartust väljas mõnes Eestimaa toredas paigas. Palju lauluõppimist, mille sekka mahub vastselt koori vastu võetud lauljate rebasteks löömine. Lisaks saab iga noorlaulja endale lauluema vanema laulja näol, kes neile koorinduses jala valgeks saamisel toeks on.
Lauluemade vanne 2014 / Rebasesaba tutvustus 2016
 
Häälerühmaõhtud. Lauluproov on ennekõike laulmise, mitte jutuajamise koht. Et inimesed siiski üksteisele tänaval vastu jalutades tere teaks öelda ja maast-ilmast natuke heietada, korraldatakse regulaarselt häälerühmaõhtuid, mis lahti seletatult on õdus-hubased ja meeleolukad olengud vabalt valitud kohas vabalt valitud ajal (v.a proovi ajal), häälerühmade kaupa. Naiskoor tähendab ju ka seltsielu ning naiskonnal on laval kindlam laulda kui üksteisele võõrail inimrühmal. Ja tihti juhtub nii, et häälerühmaõhtu õhkkonda tuleb veel vabamaks muutma mõni Tartu Akadeemilise Meeskoori häälerühm.
   
Jõulukontsert koos Tartu Akadeemilise Meeskooriga (TAM). Jõud ühendatakse jõulude ajal ning üks armas kontsert kahe koori osalusel on saanud paljude tartlaste regulaarseks muusikaürituseks iga aasta detsembrikuus.
Jõulukontsert 2011 / Jõulukontsert 2012 / Jõulukontsert 2016
 
Jõulupidu koos TAMiga – Nii. Kontsert sai küll läbi, aga ega jõuluvana seepärast tulemata jää! Et teda väärikalt vastu võtta, keeravad kaks koori sellel õhtul reaalsuse pisut teiseks ja tantsivad koos tuisuga ühe kena talvetee Tartusse, et jõuluvana saan kiirelt lendaks. 
 
Suusalaager koos Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemilise Meeskooriga. Nagu ikka on kenadel ja hakkajatel neidudel juba ajast aega austajaid aia taga mitmeid reas. Ka ülikooli naiskooril on „kosilaskoore” rohkem kui üks. Ühega neist, Tehnikaülikooli Akadeemilise Meeskooriga, korraldatakse iga aasta alguses ühel lumisel nädalalõpul seltskondlik-sportlik ühisüritus nimega suusalaager. Ka spordivihkajad saavad suusalaagri paadunud fännideks ja muretsevad järgmiseks korraks suusad, uisud ja kelgugi takkapihta.
 
Naiskoori sünnipäev. Naiskoor sündis 3. märtsil 1945. Seega vanust juba nii palju, et ühtki sünnipäeva vahele jätta ei tohi. Seepärast tulevad märtsi alguses kokku nii noored kui vanemad naiskoorlased, laulavad koos ühe hea proovitäie laulu, võtavad aja maha ning vaevad minevikku, olevikku ja tulevikku.
Sünnipäevakontsert 2012 / Juubelikontsert 2015 / Avatud proov vilistlastega 2017
 
Kevadkontsert. Mis aasta jooksul õpitud, saab ülikoolilinna rahvale ette lauldud ühel kenal maikuupäeval. Kui aga rahvas on aulast väljunud, jääb naiskoor saali ja võtab koori täisliikmeiks vastu sügisel rebaseks löödud lauljad. Samuti omistatakse teenelise laulja staatus kooris viis aastat aktiivselt laulnud naiskoorlastele.
Kevadkontsert 2013
 
Pöksi laulupäevad. Suve alguses kutsub dirigent Triin Koch oma kodukohta kokku kolm koori: Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor, Tartu Ülikooli Kammerkoor ja Tartu Ülikooli Naiskoori Tallinna Vilistlaskoor. Koos lauldakse ja nauditakse ühiselt suve algust Pöksi talus ning peetakse Sulbi laululaval maha oma väike laulupidu.
Lõkkeõhtu 2014 / Rongkäik 2015 / Proovid 2015 / Kontsert 2015
 
Osavõtt laulupidudest – Üks raudkindlamaid ja emotsionaalsemaid üritusi naiskoori tegemiste reas. Pidude pidu igale koorilauljale, vaieldamatult. Mitu päeva täis laulu, koosolemist oma koorikaaslaste ja sõpruskooride liikmetega, nalja, naeru, Eestimaa taeva äikest ja päikest ning siirast eestlaseks olemise rõõmu. Laulupeo lõpetab TÜAN alati oma kivi juures üksteisele tänu avaldades ja motot lauldes.
Laulupeo rongkäik 2017 / Laulupidu 2017
 
Moto. Üks esimesi lugusid, mis uutel lauljatel koori tulles selgeks saab, on koori moto. Motot lauldakse kõigi proovide lõpus samuti ka ürituste ning kontsertide lõpus. Moto viisi kirjutas 1957. aastal Richard Ritsing, sõnad seadis koori laulja Valli Kaselaid.