UudisedPalju õnne, tärkava koorihelilooja programmi seltskond!

Tärkava koorihelilooja programm "Sahtlist saali" kuulutati Tartu Kultuurikandja 2017 laureaadiks aasta kultuurisündmuse kategoorias.

Lisaks on Tärkava koorihelilooja programm pälvinud Eesti Kooriühingu tunnustuse "Aasta tegu 2017".

Tartu Kultuurikandja 2017 laureaatidega saab tutvuda
SIIN.
Eesti Kooriühingu aastapreemiate nimekirjaga saab tutvuda SIIN.

Tärkava koorihelilooja programmi kodulehekülg: sahtlistsaali.ut.ee
Tartu ülikooli koorid tähistavad Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva


Naiskoor tähistab Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva päris mitmel rindel ja mitme ülesastumisega.

Nädal enne õiget sünnipäeva päeva ehk siis 17. ja 18. veebruaril ühendavad kolm ülikooli koori - lisaks naiskoorile ka Tartu ülikooli kammerkoor ja Tartu akadeemiline meeskoor - terveks nädalavahetuseks oma jõud ja astuvad üles nii mitme kontserdi kui ka ühe suure kontsertlavastusega.

Kontsertlavastust “Me hommikud, me päevad, õhtud, ööd” mängitakse ainult üks kord ning seda saab näha 18. veebruaril (pühapäev) algusega kl 19.18 Tartus Eesti Rahva Muuseumis.

Tekst KAUR RIISMAA
lavastus JAANUS TEPOMEES (teater Vanemuine)
kunstnik LIISI TAMM
valguskunstnik PRIIDU ADLAS
video CARMEN SELJAMAA

Laval:
ANDRES MÄHAR (teater Vanemuine)
PIRET SIMSON

TARTU ÜLIKOOLI AKADEEMILINE NAISKOOR
TARTU ÜLIKOOLI KAMMERKOOR
TARTU AKADEEMILINE MEESKOOR

Dirigeerivad TRIIN KOCH ja KUNO KERGE

Lavastaja Jaanus Tepomees on lavastuse idee võtnud kokku nii: “See on justkui teekond, mis portreteerib ja iseloomustab lihtsat inimest oma murede ja rõõmudega. Laval ei ole lugu, vaid olustik, kus tegeletakse inimeseks olemise ja eestlaseks olemise küsimustega.” Mõtisklusi saadab Eesti heliloojate koorimuusika. Teiste seas tuleb esitusele näiteks Veljo Tormise, Ester Mägi, Pärt Uusbergi ja Kadri Voorandi looming.

Etendus on ühes vaatuses ning kestab poolteist tundi.
Pilet 12/15€
Piletid müügil
Piletimaailmas
Täpsem info Facebookis


Päev enne suurejoonelist kontsertetendust saab naiskoori ja Tartu ülikooli kammerkoori kuulata 17. veebruaril kell 12 Pärnu vanalinna põhikooli aulas (FB-üritus) ning kell 18 Põltsamaa kultuurikeskuses (FB-üritus). Kahe kontserdi vahel teevad nais- ja kammerkoor peatuse Vändra hooldekodus, kus tervitavad lühikontserdiga sealseid eakaid elanikke, kes ise enam kontserdile minna ei jaksa.


Ja see pole veel kõik, olge kuuldel!


Kolme ülikooli koori korraldatavate EV100 ürituste toimumist toetavad: Tartu linn, Eesti Kultuurkapital, Tartu Kultuurkapital, Tartu Ülikool, Eesti Rahva Muuseum, Hasartmängumaksu Nõukogu, Moodne Valgustus AS.Värske U-duur!


Juba aastaid, et mitte öelda aastakümneid, on olnud tavaks, et naiskoor võtab korra aastas oma tegemised ühede kaante vahele kokku. Algselt pigem ajalehe formaadis ilmunud U-duurist on ajapikku saanud päris mahukas ajakiri - nii on eelmise aasta lõpus ilmunud U-duuri 16. numbris juttu ja pilte lausa 40 lehekülje jagu.

Mida huvitavat ajakirjast seekord lugeda saab? Eks täit tõde teavad ja saavad teadma ainult need, kel ajakiri olemas, ent isu tekitamiseks alljärgnevalt väike assortii küsimustest, millele 2017. aasta U-duurist loodetavasti vastused saab:
 • Kas naiskoori seltskonnaüritusi on liiga palju?
 • Mida tegi dirigent Triin vabal semestril?
 • Millest räägivad omavahel kohvikus kohtudes naiskoori uus president Piret ja koorivanem Agnes ja mitut pilli mängib eelmisel aastal naiskooriga liitunud koormeister Kaisa?
 • Mida naiskoori lauljad peale nootide veel uurivad?
 • Millisena mäletavad naiskoori lauljad Veljo Tormist ja mida räägib Eesti naiste kohta Ester Mägi "Vahtralt valgõ pilve pääle"?
 • Millised on meie kogemused ahistamisega ja kas me ise ka kunagi kedagi ahistanud oleme?
Ja kui nii mõnigi on lootuses meid vahele võtta küsinud, kas U-duuris on olemas ka horoskoop, koomiks ja ristsõna, siis jah, sel aastal on need kõik olemas ja ristsõna pole mitte mingi mänguristsõna, vaid täiesti päris!

Selleks, et see huvitav kraam enda lugemislauale või öökapile saata, on vaja teha kõigest kaks näpuliigutust:
 1. anda oma soovist märku, saates e-kirja koos oma postiaadressiga aadressile uduur@naiskoor.ee;
 2. teha naiskoori arveldusarvele järgmine ülekanne:
  • Konto nr (IBAN): EE792200001120073097 (Swedbank)
  • Saaja: TARTU ÜLIKOOLI AKADEEMILINE NAISKOOR
  • Summa: 6.00
  • Selgitus: U-duur 2017 (kui maksab 3. isik, siis tuleks märkida ka, KELLE eest makse sooritatakse. Kui soovitakse saada rohkem kui üks eksemplar, siis tuleks ka seda selgituses märkida)
  Kui saaksid ja tahaksid ajakirjale ise Tartus järele tulla, siis tuleks naiskoori arveldusarvele samade rekvisiitidega üle kanda 5 eurot (1 euro on postikulu).

NB! U-duurid on nüüdseks ostas.
Tutvu varasemate U-duuri numbritega
SIIN.


Uudiste arhiiv: 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017