Dirigent Triin Kochi kooride lauluõhtu Sulbi laululaval 8. juunil

Võrumaalt pärit dirigent Triin Kochi kõik kolm koori kogunevad 8. juuni õhtul kell 21 Sõmerpalu valda Sulbi laululavale andma kontserti „Öös on laule“. Koorid, mida Triin juhatab, on vinged. Tartu ülikooli akadeemilist naiskoori on korduvalt tunnustatud Eesti parima naiskoori tiitliga ning selle aasta kevadel esindas ülikooli naiskoor Eestit Sloveenias toimunud ja Euroopa Grand Prix’ sarja kuuluval Maribori koorikonkursil. Tartu ülikooli kammerkooril on selja taga puupüsti täis saalile antud kevadkontsert Tartu ülikooli aulas ning ülinapp teine koht talviselt Tuljaku võistulaulmiselt. Tartu ülikooli naiskoori Tallinna vilistlaskoor on kohe-kohe minemas kontsertreisile Leetu. Kuigi koori liikmetest paljud on juba vanaemade staatusesse jõudnud, siis nende elulustist rõkkavat laulu lihtsalt peab oma silmaga nägema. Mõlemad naiskoorid saabuvad Sulbi laululavale otse samal päeval Põlvas toimuvalt üle-eestiliselt naislaulupäevalt „Nüüd ep on ilus elada“.

Koore juhatav Triin Koch on Eesti tunnustatumaid dirigente. Lisaks nii aasta noore dirigendi kui ka aasta dirigendi preemia saamisele on teda ka tunnustatud mitmetel koorikonkurssidel. Triin on olnud dirigendipuldis mitmel laulupeol. 2009. a ja järgmisel, 2014. a oli ta üldlaulupeo naiskooride üldjuht ning 2011. a koolinoorte laulupeo “Maa ja ilm” neidudekooride liigijuht. Ühtlasi on ta ka Sulbi kontserdiga samal päeval toimuva Põlva naislaulupäeva kunstiline juht.

Triini kolm koori ei saa omavahel kokku küll väga tihti, aga igakevadine kohtumine Triini kodukohas on raudkindel traditsioon, mis püsib juba kuuendat aastat. Tulge meid kuulama, kontsert on seda kindlasti väärt!