Kaks kaunist jõulukontserti: „Wolcum!“ ja „Laota rahu üle maa“

02. detsember 2016

Taas on kätte jõudmas kaunis ja maagiline jõuluaeg, mil kõikjal süttivad küünlad ning pimedatesse õhtutesse toovad valgust ka koosveedetud hetked ja kaunis muusika.

Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor tervitab oma jõulukontserdiga “Wolcum!” sel aastal jõule Viljandis ning toob kallile Tartule jõulukingiks ilusa ja jõuluhõngulise õhtu traditsioonilisel Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori ja Tartu Akadeemilise Meeskoori ühiskontserdil “Laota rahu üle maa”.

Reedel, 16. detsembril, kell 19.00 kutsub Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor Viljandi Pauluse kirikusse endaga veetma üht imelist jõuluootust täis õhtut.


Kuna sel sügistalvel on TÜANi ees seisnud noor ja karismaatiline inglise dirigent Benjamin Kirk, kes lisaks armastatud eesti kooriheliloojate loomingu tõlgendamisele on toonud endaga naiskoori repertuaari nii uuemat kui ka vanemat muusikat mujalt maailmast, on ka naiskoori sellaastase jõulukontserdi kavas tavapärasest pisut teistsugust hõngu.
Kontserdi keskmes on inglise helilooja Benjamin Britteni armastatud ja maagiline jõulukantaat “A Ceremony of Carols” (“Jõulutseremoonia”) koorile, soolohäältele ja harfile. Lisaks aitab jõululugu jutustada koori- ja jõulumuusika teistelt, nii eesti- kui ka välismaistelt heliloojatelt.

Kavas:
B. Kirk, S. Pehk “To Autumn”
B. Kirk “In Drear-nighted December”
B. Britten “A Ceremony of Carols”
Perotinus “Viderunt omnes”
M. Ravel “Toi, le cour de la rose”
S. Ikebe “Poro-Hechiri (Seven songs of Sakhalin Ainu)
O. Ehala “Jõuluingel”

Aeg: R, 16.12.2016 kell 19
Koht: Viljandi Pauluse kirik
Pilet: 5€/3€
Koori tegevust on võimalik toetada, soetades toetajapileti 15€. Sel aastal soovime oma ilusad Põhja-Eesti rahvarõivad korda teha.

Laupäeval, 17. detsembril, kell 18.00 toimub Tartu Pauluse kirikus Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori ja Tartu Akadeemilise Meeskoori traditsiooniline jõuluhelidest õhkuv ühiskontsert “Laota rahu üle maa”.


Kaks tunnustatud ja tegusat koori on ikka ühiselt jõule pidanud ning leidnud ilusaid mõtteid ja soove, mille abil tuua kauni ja maagilise pühadeaja puhul soojust ja valgust oma armastatud kuulajateni. Sel aastal segame Eesti pühadesse jõuluhelisid ka mujalt maailmast ning anname kahe koori peale kokku ühe nauditava kontserdielamuse, mis on täis nii rõõmsaid äratundmisi kui ka põnevaid üllatusi.
Kontserdil kõlab tuntud koori- ja jõulumuusikat Benjamin Brittenilt (“A Ceremony of Carols”), César Franckilt (“Panis Angelicus”), Franz Gruberilt (“Püha öö”) ja Jean Sibeliuselt (“Ei au, ei hiilgust”), ent ka Cyrillus Kreegilt (“Taaveti laul nr 104)”, Mart Saarelt (“Unustamatu laul”), Gustav Ernesaksalt (“Kõige ilusam luule”), Olav Ehalalt (“Jõuluingel”) jpt-lt.
Tartu Akadeemilise Meeskoori ees seisavad muusikasõpradele juba tuttavad Made Ritsing, Kuno Kerge ja maestro Alo Ritsing, kes tähistas sel aastal oma 80. sünnipäeva. Tartu Ülikooli Akadeemilist Naiskoori juhatab sel sügistalvel aga noor ja särav inglise dirigent Benjamin Theophilus Martin Kirk.

Aeg: L, 17.12.2016 kell 18
Koht: Tartu Pauluse kirik
Pilet: Piletid soodushinnaga 8€/6€ müügil Piletilevis kuni 15.12. Piletite hind alates 16.12: 10€/7€.
Kooride tegevust saab toetada, soetades toetajapileti hinnaga 15€.
Piletid on müügil Piletilevis ja 30 minutit enne algust kohapeal.

Ootame teid, et jagada pühademeeleolu ja pakkuda erilisi kontserdielamusi!