Koorimuusika auhinnad 2015

26. jaanuar 2016

Eelmisel nädalal jagasid koorimuusika auhindu nii Kooriühing kui ka Kultuurkapital ning naiskoor sai rõõmustada lausa kolm korda.

Kultuurkapitali aastapreemiad 2015

Dirigent Triin Koch võitis rahvakultuuri sihtkapitali koorimuusika aastapreemia koorimuusika silmapaistva edendamise eest. Palju õnne, armas Triin!

Kultuurkapitali aastapreemiate laureaatide nimekiri on SIIN.

Eesti Kooriühingu aastapreemiad 2015

Aasta kooriplaadiks valiti naiskoori uue muusika plaat “Võrsed”. Plaadil kõlab 19 uut naiskoori laulu. Ilma lihtsalt oivalise toonmeistri Tanel Klesmenti ning naiskoori sebijate Kristi Kuninga ja Marion Mitita poleks need laulud CD-toorikutele jõudnud!

Naiskoori lauljad Maarja Ülper ja Triinu Arak said koorimuusika aasta korraldajateks 2015. Tegemisi jätkub naistel mitmel rindel, tunnustus anti peamiselt aga just 6.11.2015 koorikonverentsi korraldamise ja kooriuuringu läbiviimise eest. Jätkugu teil jaksu, kullakesed!

Eesti kooriühingu aastapreemiate laureaatide nimekiri on SIIN.


Naiskoor oli Kooriühingu aastapreemiate jagamisel nomineeritud lausa 5 kategoorias lausa 6 nominendiga ja tegi sellega pöörast ajalugu. Nagu ka terve oma eelmise hooajaga. Mullune, 2015. aasta oli naiskoorile tõeliselt tihe ja pakkus tõeliselt palju tundeid ning kunstilist närvikõdi. Kevade hakul tähistas koor oma 70. sünnipäeva põnevate juubelietendustega “Kasvu. Hoone” (lavastaja Maria Peterson, kunstnik-stsenarist Andri Luup, Theatrum). Seljas mustad kilekotid, laulis ja rääkis koor sellest, mis on võlts, mis on päris, lavastati Tormise “Raua needmine”. Toimus kaks väga edukat konkurssi: mainekas Marktoberdorfi konkurss (III koht ja II rahvusvaheline kategooria) ning Eesti naiskooride võistulaulmine (jagatud esikoht). Koor andis välja uue plaadi “Võrsed”, ajalehe “U-duur” juubeliväljaande ja aastalõpuväljaande, tegi näituse Tartus ja Tallinnas. Lisaks sellele on naiskoor 6.11.2015 toimunud koorimuusika konverentsi algataja, üks peakorraldaja ning Tartu koorimuusika uuringu vedaja. Üle pika aja oli naiskoor taas ühel laval Eesti Rahvusmeeskooriga ning jõulukontserdil said kõik ülikooli muusikalised kollektiivid kokku Tõnu Kõrvitsa “Kreegi vihikut” esitades. Aasta lõpuks andis naiskoor täpselt 20 pikemat kontserti, millest 16 olid enne sügissemestri algust.

Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor tänab südamest kõiki, kes meid nominentideks esitajaid! Aitäh, Tartu Akadeemiline Meeskoor, Tartu Ülikooli Kammerkoor, Eesti Naislaulu Selts, Eesti Koorijuhtide Liit, Liidia Konsa, Astrid Hallik! See oli meile väga suur rõõm, au ja tegi seest soojaks. Ühtlasi soovime palju õnne kõigile nominentidele!

Tartu koori- ja puhkpillimuusika auhindade laureaatide hulgas

Naiskooril on väga hea meel, et sel aastal jõudis Tartu ka auhindade jagamisel koorimuusika pildile. Palju õnne!
Aasta puhkpilliorkester 2015 – Eller Brass (dirigent Priit Sonn)
Aasta dirigent 2015 – Külli Lokko (E STuudio koorid, Elleri kooristuudio)
Aasta orkestridirigent 2015 – Priit Sonn (Eller Brass)
Rahvakultuuri aastapreemia – Astrid Hallik