Läheneb naiskoori 75. sünnipäev

Kohekohe on märts ja käes naiskoori 75. sünnipäev. Kuidas me seda tähistame?

3. märtsil (teisipäev, naiskoori sünnipäev) kell 16 koguneme Raadi surnuaia Kalmistu tn poolse värava juures, et üheskoos mälestada neid naiskooriga seotud inimesi, keda meie seas enam ei ole.

17. aprillil (reede) kell 19 toimub vilistlasõhtu. Koha kuulutame välja 3. märtsil
18. aprillil (laupäev) kell 18 anname juubelikontserdi Tartu Kammivabriku tehasehoones (Teguri 28a)
18. aprillil pärast kontserti toimub juubelipidu kõrvalmajas asuvas Tartu Kammivabriku klubihoones (Teguri 26).

Seekordne juubelikontsert kannab pealkirja „Pöördumine“. See sõna võlus meid oma mitmetähenduslikkusega ja andis võimaluse siduda eripalgelist repertuaari. Kontserdil tähistab see rändamist ja otsimist, küsimist ja nõudmist ning samas julgust vaadata vastuste saamiseks ka iseenda sisse. See on ajas ja iseendas kulgemine, mis samal ajal pole muud kui üksikute paigalseisude summa.

Kontserdi jaoks tellisime põnevat uudisloomingut, kus väljendub heliloojate käsitlus pöördumisest, ent repertuaarist ei puudu ka juba tuntud ning naiskoorimuusika klassikasse kuuluvad teosed.

Kontsertetenduse lavastaja on pikaaegne Estonia teatri näitejuht ning nüüd aktiivselt Tartus tegutsev Kati Kivitar. Teksti, mis mõtestab „pöördumise“ teemat ning seob laulud ühtseks tervikuks, on spetsiaalselt meile kirjutanud luuletaja Triin Soomets. Kontsertetenduse muusikaline juht on loomulikult meie dirigent Triin Koch.

Juubelikontserdi, -peo ja vilistlasõhtu piletid lähevad müüki 3. märtsil. Siis teeme teatavaks ka täpsema info piletihindade ning tasumisvõimaluste kohta.

Sellega juubeldamised veel ei lõpe, sest maikuus tähistab oma 80. sünnipäeva ka naiskoori kauaaegne peadirigent Vaike Uibopuu. 26. aprillil kell 16 toimub Tartu ülikooli aulas Tartu ja Tartumaa nais- ja neidudekooride laulupäev, mis seekord on pühendatud Vaike kui laulupäevade traditsiooni algataja juubelile.

16. mail kell 16 toimub Tartu ülikooli aulas Vaike Uibopuu juubelikontsert, kus esineb kokku viis Vaikega seotud koori – lisaks TÜANile ka mõlemad naiskoori vilistlaskoorid, Vaike juhatatav kammernaiskoor Liivitar ja Tartu ülikooli kammerkoor.

Ootame väga teiega kohtumist ja koos tähistamist.