Ootame Sind meie sekka laulma!

12. august 2012

Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor võtab vastu uusi lauljaid. Ootame katsetele 4./6./11./13./18. septembril kl 18 Tartu Ülikooli peahoonesse ruumi 232. Täpsemat infot küsi julgesti koorivanemalt (tel: 56216258) või dirigendilt (tel: 5271105).
TÜANi proovid toimuvad TÜ peahoones teisipäeviti ja neljapäeviti algusega kl 18. Kusjuures, selleks, et TÜANi laulma tulla, ei pea olema äsja ülikooli astuv nooruk. Meie kõige noorema ja vanema laulja vanusevahe on suurem kui noorimal lauljal turjal olevate aastate arv.

Uuri ka kindlasti meie traditsioonide kohta, vii end kurssi TÜANi viimaste uudistega, vaata galeriisse ning kui endiselt kahtled, kas tulla meie ridadesse laulma, loe, mida on öelnud mõned meie seast:

„Ma toonitaks eriti, et see naiselikkus, mis meie koorist igapäevaselt kiirgab, on minu jaoks täitsa midagi uut. Naiselikkus on kindlasti üks selle koori märksõnu, millele ma siia koori sisse astudes üldse ei mõelnud kah ja mis on minu jaoks nagu veidike uue tähenduse saanud.”

“Teine selline uus ja huvitav on seltskonnaüritused. Nt korvpalliüritus, kus meie koori esindus ja ttü esindus omavahel võistlesid ja kus nagu ei tulnud sellist mõtet, et ooh, jubedalt tahaks võita, vaid… hoopis ilus peab olema ! 😀 Selline mõnus lähenemine võib-olla muidu mitte nii meelepärastele tegevustele nagu selleks on võistlemine. Adrenaliin oli sees, aga mitte seepärast, et võiks võita , vaid kõik olid lihtsalt nii säravad ja heatujulised, et tahtsidki kohe minna ja hüpata seal. :)”

“Noorlauljate motiveerimine, valgustamine igasugu teemadel vanemlauljate poolt. Nt enne Vanemuise Jakobi etendust, kus Annely jutustas noorlauljate proovis Jakobi lood nii huvitavalt ja kaasakiskuvalt lahti, et ma ei teagi, kuidas seda öelda… Selline üdini südamlik ja kaasakiskuv. Ma ise poleks ühestki nendest lugudest nii osanud mõelda. Ja nüüd, kui see on lahti seletatud, on hoopis teine tunne neid lugusid laulda. Hingestatult.“

„Koori juures võlubki just seltskond. See kuidas kõik on niivõrd asjas sees, nii proovitöös kui ka seltskondlikel üritustel. Kindlasti jätavad noorlauljale kustutamatu mulje naiskoori traditsioonid, suusalaager, korvpall, jõulupidu, sügisene laululaager ja palju muud.
Tore on olnud ka see, kuidas noorlauljad võeti kohe koori vanemate liikmete poolt omaks. Aasta algul polnud sellist vastikut tunnet, et ei tea kellega rääkida ja kuidas olla. Kõik olid nii sõbralikud ja abivalmis.“

„Naiskooriga seostub mul hea seltskond – kõik on nii sõbralikud ja positiivsed koguaeg. Hästi palju lähendas koori mu meelest Kanada reis – 2 nädalat päevad läbi koos olles ikka on hoopis teine, kui 2 tundi 2 korda nädalas.“

„Tänu naiskoorile pole mul enam üleliigset vaba aega, ei pea igavust tundma. Ja naiskooril on superilus repertuaar, mis toidab mu laulurõõmu kaks korda nädalas.“