Sport! ehk TAM vs TTÜAM 26. septembril

27. september 2009

26. septembril toimus viie koori sportlik kohtumine Eesti Maaülikooli uues spordihoones. Kui naiskoorid võtsid mõõtu pimevõrkpallis ning TÜ Akadeemilise Naiskoori, Emajõe Laulikute ja TTÜ Akadeemilise Naiskoori vahelise rebimise võitsid Tallinna sünnipäevalapsed, siis kahe kange meeskoori vahel leidis aset korvpallilahing.

Tartu Akadeemiline Meeskoor (TAM) ja Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemiline Meeskoor (TTÜAM) on korvpallilahinguid pidanud alates 1998. aastast, mil TAM’i algatusel esimene mäng peeti. Mängu võitja saab enda valdusesse rändkarika ning ohjeldamatult au ja kuulsust. Mängude üldseis oli enne eilset lahingut 5:6 Tallinna kasuks. Eelmine kohtumine 2008. aastal lõppes TAM’i võiduga 65:64 ning rändkarikas toodi Tartusse, sel aastal Tartu oma võimalust viigistada ei aga kasutanud ning TTÜAM võitis nelja punktiga.

Korvpallilahingut vürtsitasid meie tüdrukute võrratud tantsunumbrid – käisime laval nii barbide, luikede, “Matrixi” kangelannade kui jänesemõmmidena -, ning sportimisele järgnes mõnus koosviibimine hiliste öötundideni Veski villas.