Tartu Ülikooli Akadeemline Naiskoor on Eesti parim!

16. november 2008

Laupäeval, 15. novembril Tallinna Ülikooli aulas toimunud naiskooride võistulaulmisel saavutas esikoha Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor, koori dirigent Triin Koch pälvis parima dirigendi eripreemia. Edukalt esinesid ka teised Tartu naiskoorid.
Üle-eestiline naiskooride võistulaulmine oli pühendatud Gustav Ernesaksa 100. sünniaastapäevale ning sellest võtsid osa kõik Eesti parimad nais- ja neidudekoorid. Võisteldi viies erinevas kategoorias, kokku osales võistlusel 39 koori. Konkursi korraldaja oli Eesti Naislaulu Selts.

Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor saavutas esikoha A-kategoorias ning sai rahvusvaheliselt žüriilt naiskooridest kõrgeima punktisumma (94 punkti). TÜ Akadeemiline Naiskoor on aastaid kuulunud Eesti parimate naiskooride hulka ning koor võitis esikoha ka naiskooride eelmisel võistulaulmisel. Dirigent Triin Koch, kes on ülikooli naiskoori juhtinud alates 2005. aastast, pälvis parima koorijuhi eripreemia. Saavutatud võit on suur tunnustus koori ja dirigendi heale koostööle.

Ka teistele Tartu naiskooridele oli konkurss edukas. Tiheda konkurentsiga A-kategoorias läks kolmas koht jagamisele ning selle pälvis koos Tallinna Ülikooli Naiskooriga naiskoor Emajõe Laulikud, mille dirigent on Vilve Maide.

Suurepäraselt esinesid TÜ Akadeemilise Naiskoori vilistlaskoorid: Tartu vilistlaskoor saavutas esikoha B-kategoorias ning pälvis eripreemia kohustusliku laulu parima esituse eest, koori dirigent Vaike Uibopuu nimetati B-kategooria parimaks dirigendiks. TÜ Akadeemilise Naiskoori Tallinna vilistlaskoor, mida juhatab Triin Koch, saavutas B-kategoorias III koha.

Tartu Ülikooli Akadeemilist naiskoori saab kuulata 13. detsembril kl 19.00 Tartu Ülikooli aulas ning 14. detsembril kell 19.00 Estonia kontserdisaalis, kus koor astub ühe esinejana üles G. Ernesaksa 100. sünniaastapäevale pühendatud kontsertidel. 19. detsembril antakse Tartu Jaani kirikus koos Tartu Akadeemilise Meeskooriga traditsiooniline jõulukontsert.

Lisainfo: TÜ Akadeemilise Naiskoori president Ingrid Maasi (president@naiskoor.ee, tel 5374 5051)