Tartu Ülikooli koorid tähistavad Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva

24. jaanuar 2018

Naiskoor tähistab Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva päris mitmel rindel ja mitme ülesastumisega.

Nädal enne õiget sünnipäeva päeva ehk siis 17. ja 18. veebruaril ühendavad kolm ülikooli koori – lisaks naiskoorile ka Tartu ülikooli kammerkoor ja Tartu akadeemiline meeskoor – terveks nädalavahetuseks oma jõud ja astuvad üles nii mitme kontserdi kui ka ühe suure kontsertlavastusega.

Kontsertlavastust “Me hommikud, me päevad, õhtud, ööd” mängitakse ainult üks kord ning seda saab näha 18. veebruaril (pühapäev) algusega kl 19.18 Tartus Eesti Rahva Muuseumis.

Tekst KAUR RIISMAA
lavastus JAANUS TEPOMEES (teater Vanemuine)
kunstnik LIISI TAMM
valguskunstnik PRIIDU ADLAS
video CARMEN SELJAMAA

Laval:
ANDRES MÄHAR (teater Vanemuine)
PIRET SIMSON

TARTU ÜLIKOOLI AKADEEMILINE NAISKOOR
TARTU ÜLIKOOLI KAMMERKOOR
TARTU AKADEEMILINE MEESKOOR

Dirigeerivad TRIIN KOCH ja KUNO KERGE

Lavastaja Jaanus Tepomees on lavastuse idee võtnud kokku nii: “See on justkui teekond, mis portreteerib ja iseloomustab lihtsat inimest oma murede ja rõõmudega. Laval ei ole lugu, vaid olustik, kus tegeletakse inimeseks olemise ja eestlaseks olemise küsimustega.” Mõtisklusi saadab Eesti heliloojate koorimuusika. Teiste seas tuleb esitusele näiteks Veljo Tormise, Ester Mägi, Pärt Uusbergi ja Kadri Voorandi looming.

Etendus on ühes vaatuses ning kestab poolteist tundi.
Pilet 12/15€
Piletid müügil Piletimaailmas
Täpsem info Facebookis

Päev enne suurejoonelist kontsertetendust saab naiskoori ja Tartu ülikooli kammerkoori kuulata 17. veebruaril kell 12 Pärnu vanalinna põhikooli aulas(FB-üritus) ning kell 18 Põltsamaa kultuurikeskuses (FB-üritus). Kahe kontserdi vahel teevad nais- ja kammerkoor peatuse Vändra hooldekodus, kus tervitavad lühikontserdiga sealseid eakaid elanikke, kes ise enam kontserdile minna ei jaksa.

Ja see pole veel kõik, olge kuuldel!

Kolme ülikooli koori korraldatavate EV100 ürituste toimumist toetavad: Tartu linn, Eesti Kultuurkapital, Tartu Kultuurkapital, Tartu Ülikool, Eesti Rahva Muuseum, Hasartmängumaksu Nõukogu, Moodne Valgustus AS.