TÜAN laulab Laulupeomuuseumi avamisel 19. oktoobril kl 16

17. oktoober 2007

Reedel, 19.oktoobril kell 16 laulab TÜAN eesti ühes kirevama ajalooga seltsimajas ja eesti teatri sünnipaigas laulupidude traditsioonile pühendatud laulupeomuuseumis. Tartu Laulupeomuuseum ulatub läbi Jaama 14 asuva, värskelt renoveeritud ajaloolise maja kolme korruse, millest esimesel asetseb eesti laulupidudele keskenduv ekspositsioon, teisel aga üritustesaal, kus muu hulgas mängitakse läbi sügise Suveteatri etendust “Romeo ja Signe”. Kolmandal korrusel asub hoones aastakümnete jooksul tegutsenud seltside – näiteks “Vanemuise” seltsi, Eesti Kirjameeste Seltsi ja Eesti Üliõpilaste Seltsi – ajalugu ja eesti teatri saamislugu tutvustav näitus “Teatri sünd”.

Muuseumi avavad kultuuriminister Laine Jänes ja Tartu linnapea Urmas Kruuse. Esinevad Tartu Akadeemiline Meeskoor ning Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor, kohal on eesti tippdirigendid.

Avamisüritusele pääseb vaid kutsega, muuseum on kõikidele huvilistele avatud alates 24.oktoobrist ja sealt edaspidi, kolmapäevast pühapäevani kell 11-18.