TÜAN toetab murepöördumist seoses arengutega Tallinna lauluväljakul

25. mai 2016

Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor toetab Eesti Meestelaulu Seltsi, Eesti Naislaulu Seltsi, Eesti Segakooride Liidu, Eesti Kammerkooride Liidu, Eesti Koorijuhtide Liidu, Eesti Muusikaõpetajate Liidu, Eesti Puhkpillimuusika Ühingu, Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu, Eesti Heliloojate Liidu, Eesti Arhitektide Liidu, Eesti Muusikakoolide Liidu, Eesti Teatriliidu, Eesti Muusika Nõukogu, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, G. Otsa nim Tallinna Muusikakooli, Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Eesti Kontserdi ning Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA ühispöördumist Tallinna Linnavalitsusele, milles tuntakse muret arengute pärast, mis lauluväljakul aset on leidmas.

“Tallinna lauluväljak ei ole lihtsalt üks maatükk mere kaldal. See on kordumatu hiis, kus põlvest põlve käiakse pühitsemas eestlaseks olemist ja jäämist. Tallinna lauluväljakul oleme rahvana jaganud kordumatuid hetki ning see püha paik on kujunenud Eesti rahvusliku ühtsuse ja meie iseseisvuse sümboliks.”

Kutsume ka teisi kollektiive, lauljaid, tantsijaid ja kõiki laulu- ja tantsupeomeelseid üles näitama oma toetust lauluväljaku mõistliku majandamise ja arendamise poolt.

Pöördumise täistekst on leitav SIIT.