Uue hooaja töine algus Tartu Ülikooli Akadeemilisele Naiskoorile

07. oktoober 2007

Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor on üks särav osa Tartu Ülikoolist. Meie koori selle hooaja algus oli tihedalt seotud Tartu Ülikooli ning TÜ 375. aastapäeva pidustustega. Hooaja esimesed viisid laulis naiskoor Ülikooli avaaktusel. Sellele järgnesid töised proovid ja ettevalmistused TÜ juubelipidustusteks.
Tänaseks on Tartu Ülikooli 375. aastapäevale pühendatud üritused ning kontserdid õnnelikult lõppenud. 25.-27. septembrini ei saanud naiskoori lauljate suust muud infot kui vaid viisijuppe Carl Orffi Carmina Buranast, mida esitati nii Tallinnas, Tartus kui ka Pärnus ühes sõpradega Tartu Akadeemilisest Meeskoorist, TÜ Kammerkoorist, Tallinna Tehnikaülikooli mees- ja naiskoorist ning Pärnu linnaorkestriga Jüri Alperteni juhatamisel. See energia, mida lauljad laval tundsid, oli võimas.
Vaid pool nädalat oli aega, et armsaks saanud Carmina Burana energiast välja pugeda ning Vanemuise kontserdimajas uueks tähtsaks etteasteks valmistuda. 5. oktoobril tuli pärjad pähe panna ning särasilmsena Kuningas Gustavi Galal nii kuninganna Silviale kui ka teistele tähtsatele Tartu Ülikooli juubelipidustustest osavõtjatele esineda.
Nüüd on naiskoori lauljatel muljeid, mida saame oma sõpradega ülikooli 400. juubelil jagada. Tegelikult jääb koorilauljal aega ka lähikuudel muljetada, sest järgmine esinemine toimub alles detsembris (jõulukontsert koos Tartu Akadeemilise Meeskooriga, 21.detsembril Tartu Ülikooli aulas).
Naiskoor on õnnelik, et selle kireva kuu jooksul oleme saanud uusi kogemusi ja uusi sõpru. Samuti on nüüdseks lõppenud TÜANi uute lauljate vastuvõtt. Naiskooriga liitus sel sügisel kaheksa kaunist noort lauljat.