Koor

Saame tuttavaks - Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor

Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor on alates 1945. aastast pidevalt tegutsenud kontsertkoor. Tartu Ülikool on meie matrooniks ja esimeseks toetajaks. Akadeemilisus kajastub meie repertuaaris – oleme kontsertkoor, kuigi meie lauljad on valdavalt asjaarmastajad. Meie dirigendiks on suurepärane Triin Koch.

Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori lauljaskonnast moodustavad enamiku Tartu Ülikooli tudengid ja vilistlased. Õppivate noorte rohkus muudab naiskoori koosseisu pidevalt vahelduvaks, kuid samas väga nooruslikuks ja ärksaks. Loomisest alates on koor osalenud kõikidel Eesti laulupidudel, olnud üks üliõpilaslaulupidude Gaudeamus traditsiooni algatajaid ja kandjaid.

Millised on need noored ja nooruslikud naised, kes laulavad Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskooris? 

Isiksustena erinevad, nagu me kõik, kuid kes eneseteostuse ja laulmisrõõmu eest ei pea nad õpingute ja töö kõrvalt paljuks osaleda korralistes proovides kaks korda nädalas. Proovidele lisanduvad laululaagrid ja hääleseadetunnid ning kooriliikmeks olemine pakub lisaks laulmisele võimaluse ka aktiivseks seltsieluks. Ka see on, mis seal salata, tudengielus oluline.