Traditsioonid

Esinemine ülikooli aktustel. Kuna Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor on Tartu ÜLIKOOLI akadeemiline naiskoor, on meie au ja kohustus muuta elavamaks ja ülevamaks ülikooli pidulikke hetki. „Gaudeamus” tuleb naiskoorlasel une pealt.

Sügisene laululaager. Kaks päeva Tartust väljas mõnes Eestimaa toredas paigas. Palju lauluõppimist, mille sekka mahub vastselt koori vastu võetud lauljate rebasteks löömine. Lisaks saab iga noorlaulja endale lauluema vanema laulja näol, kes neile koorinduses jala valgeks saamisel toeks on.

Häälerühmaõhtud. Lauluproov on ennekõike laulmise, mitte jutuajamise koht. Et inimesed siiski üksteisele tänaval vastu jalutades tere teaks öelda ja maast-ilmast natuke heietada, korraldatakse regulaarselt häälerühmaõhtuid, mis lahti seletatult on õdus-hubased ja meeleolukad olengud vabalt valitud kohas vabalt valitud ajal (v.a proovi ajal), häälerühmade kaupa. Naiskoor tähendab ju ka seltsielu ning naiskonnal on laval kindlam laulda kui üksteisele võõrail inimrühmal.

Jõulukontsert koos Tartu Akadeemilise Meeskooriga. Jõud ühendatakse jõulude ajal ning üks armas kontsert kahe koori osalusel on saanud paljude tartlaste regulaarseks muusikaürituseks iga aasta detsembrikuus.

Jõulupidu koos Tartu Akadeemilise Meeskooriga. Kontsert sai küll läbi, aga ega jõuluvana seepärast tulemata jää! Et teda väärikalt vastu võtta, keeravad kaks koori sellel õhtul reaalsuse pisut teiseks ja tantsivad koos tuisuga ühe kena talvetee Tartusse, et jõuluvana saan kiirelt lendaks.

Suusalaager koos Tehnikaülikooli Akadeemilise Meeskooriga. Nagu ikka on kenadel ja hakkajatel neidudel juba ajast aega austajaid aia taga mitmeid reas. Ka ülikooli naiskooril on „kosilaskoore” rohkem kui üks. Ühega neist, Tehnikaülikooli Akadeemilise Meeskooriga, korraldatakse iga aasta alguses ühel lumisel nädalalõpul seltskondlik-sportlik ühisüritus nimega suusalaager. Ka spordivihkajad saavad suusalaagri paadunud fännideks ja muretsevad järgmiseks korraks suusad, uisud ja kelgugi takkapihta.

Naiskoori sünnipäev. Naiskoor sündis 3. märtsil 1945. Seega vanust juba nii palju, et ühtki sünnipäeva vahele jätta ei tohi. Seepärast tulevad märtsi alguses kokku nii noored kui vanemad naiskoorlased, laulavad koos ühe hea proovitäie laulu, võtavad aja maha ning vaevad minevikku, olevikku ja tulevikku.

Pöksi laulupäevad. Suve alguses kutsub dirigent Triin Koch oma kodukohta kokku kolm koori: Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor, Tartu Ülikooli Kammerkoor ja Tartu Ülikooli Naiskoori Tallinna Vilistlaskoor. Koos lauldakse ja nauditakse ühiselt suve algust Pöksi talus ning peetakse Sulbi laululaval maha oma väike laulupidu.

Osavõtt laulupidudest. Üks raudkindlamaid ja emotsionaalsemaid üritusi naiskoori tegemiste reas. Pidude pidu igale koorilauljale, vaieldamatult. Mitu päeva täis laulu, koosolemist oma koorikaaslaste ja sõpruskooride liikmetega, nalja, naeru, Eestimaa taeva äikest ja päikest ning siirast eestlaseks olemise rõõmu. Laulupeo lõpetab naiskoor alati oma kivi juures üksteisele tänu avaldades ja motot lauldes.

Moto. Üks esimesi lugusid, mis uutel lauljatel koori tulles selgeks saab, on koori moto. Motot lauldakse kõigi proovide lõpus samuti ka ürituste ning kontsertide lõpus. Moto viisi kirjutas 1957. aastal Richard Ritsing, sõnad seadis koori laulja Valli Kaselaid.