80 aastat Tallinna märtsipommitamisest, Benjamin Britten „Sõjareekviem” op. 66

Naiskoor teeb kaasa 9.03.2024 toimuval kontserdil “80 aastat Tallinna märtsipommitamisest, Benjamin Britten „Sõjareekviem” op. 66″. Kontsert toimub Kaarli kirikus algusega kell 19:00.

Arete Kerge (sopran), Mati Turi (tenor), Taavi Tampuu (bariton)

Rahvusooper Estonia poistekoor, dirigent Hirvo Surva
Orelil Olga Opryshko
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koor
Rahvusooper Estonia noormeestekoor
Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor
Kammerkoor Collegium Musicale
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkester ja sinfonietta

Dirigent Toomas Kapten

9. märtsil 2024 möödub 80 aastat Tallinna suurpommitamisest. Just sel päeval tuleb ettekandele Benjamin Britteni suurejooneline „Sõjareekviem“, et meenutada traagilist sündmust.
Monumentaalne teos, mida on peetud Britteni loomingu üheks kõrgpunktiks, valmis 1962. aastal, et tähistada sõjas hävinud Coventry katedraali taastamist. Väga ulatuslikus ja suurele koosseisule komponeeritud reekviemis on Britten põiminud omavahel ladinakeelse surnumissa tekstid inglise poeedi Wilfred Oweni romantilise sõduriluulega. Esiettekandest saati on teos omanud kuulajatele erakordset mõju, Šostakovitš olevat hinnanud seda 20. sajandi suurimaks teoseks. Britteni „Sõjareekviem“ on helilooja sõjavastane manifest ning hoiatus tulevastele põlvedele, samas ka inimliku lootuse ja armastuse väljendus ning veendumus, et parem, puhtam ja ilusam maailm on võimalik.

Kontserdi korraldajad Tallinna linn ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia.
Kontsert kuulub UNESCO Muusikalinn Tallinn programmi. Kontserti toetab Eesti Kultuurkapital.

Piletid müügil piletilevis ja piletikeskuses: 20/15 €