Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor võõrustab 4. mail Helsinki Akadeemilist Meeskoori KYL

Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor võõrustab 4. mail Helsinki Akadeemilist Meeskoori KYL (“Kauppakorkeakoulun Ylioppilaskunnan Laulajat”). Ühine kontsert antakse laupäeval, 4. mail kell 18 Tartu Ülikooli aulas. Pilet 5 €. Piletid müügil Fientas.

Helsingi Akadeemiline Meeskoor KYL (Kauppakorkeakoulun Ylioppilaskunnan Laulajat) on Aalto Ülikooli majanduskooli üliõpilasesinduse juures tegutsev meeskoor. Kooris laulavad peamiselt ülikooli praegused ja endised tudengid. Traditsioone hoidvate, kuid elujõuliste lauljatega koor on alates 1949. aastast olnud energiline ja tunnustatud kollektiiv Soome muusikamaastikul.
KYL on aastakümnete jooksul maailmas tähelepanu pälvinud ja pakkunud kuulajatele mitmekülgset repertuaari, mis hõlmab nii Soome rahvusromantikat kui ka modernsemat ja kergemat muusikat, rääkimata serenaadidest, joogilauludest ja traditsioonilistest jõulukontsertidest. KYL on võitnud arvukalt rahvusvahelisi konkursse, näiteks rahvusvahelise meeskooride konkursi Inglismaal Cornwallis (2011) ja Leevi Madetoja meeskooride konkursi Soomes Espoos (2010). 1998. aastal tunnustas Soome Meeskooride Liit KYL-i aasta meeskoori tiitliga.
Alates 2018. aasta jaanuarist KYL-i dirigeeriv Visa Yrjölä (s. 1992) sai kooridirigeerimise magistrikraadi Sibeliuse Akadeemiast (Helsingi Kunstiülikool) 2018. aasta juunis. Ta on läbinud ka vahetusõppe Viini Muusika- ja Teatriülikoolis. Yrjölä on osalenud Euroopa professionaalsete kammerkooride ühenduse Tenso meistriklassides ning teinud koostööd selliste muusikakollektiividega nagu Cappella Amsterdam, Helsingi kammerkoor (Helsingin kamarikuoro), Hollandi Kammerkoor (Nederlands Kamerkoor), Sloveenia Filharmoonia koor (Zbor Slovenske filharmonije) ja Horvaatia Raadio- ja Televisiooni koor (Zbor HRT).
Lisaks kunstilise juhi tööle KYL-is juhatab Yrjölä ka kahte auhinnalist kollektiivi, Kammerkoori Kaamos (Kamarikuoro Kaamos) ja Meeskoori Euga (Mieskuoro Euga). 2013. aastal tunnustati teda Tampere Vokaalmuusika Festivalil lootustandva noore dirigendi preemiaga ja 2018. aasta juunis võitis ta Bratislava koorifestivalil parima dirigendi preemia.