Varsti tulekul: Põhjamaade Üliõpilaskooride Festival

11. aprill 2014


24.-27. aprillini Tartus toimuva IX Põhjamaade Üliõpilaskooride Festivali ettevalmistused on täies hoos. Festival toob siia kokku 1300 lauljat Eestist, Soomest, Rootsist ja Norrast ning naiskoor on üks selle suurejoonelise ürituse peakorraldajatest. Festivali õnnestumise nimel on töösse rakendatud pea kõik naiskoorlased, kõiki ohje hoiab peakorraldajana meie oma väsimatu I sopran Maarja Ülper ning festivali kunstilist poolt suunab meie dirigent Triin Koch koos lavastaja Anne Türnpu ja helilooja Maria Kõrvitsaga.

Festivali raames on Tartus 24.-26. aprillini võimalik kuulata palju head koorimuusikat 10 väiksel kontserdil ning ühel suurel galakontserdil, mis toimub 26. aprilli õhtul. Galakontserdil täidame suure tühja ruumi mõtte ja muusikaga, mis mõlemad tõukuvad põhjamaalase olemusest – meie merest, metsadest ja linnadest. Ühtäkki saab keset Tartut näha murduvaid laineid, kuulda kohisevaid kuuselatvu ja tunda kuumal suvepäeval linna tabanud vihmajärgse märja asfaldi lõhna. Kontsert-lavastus räägib meie, see tähendab Põhjala rahvaste loomusest, mida enda jaoks oleme mänguliselt kokku võtnud sõnapaariga ME / WE (ingl “meie”).

Galakontserdi kõige parema õnnestumise nimel kogume galakontserdi toimumispaiga, A. Le Coqi spordisaali kontserdisaaliks ümber ehitamiseks toetusi ka Hooandja portaalis. Täpsem info festivali ja selle raames toimuvate kontserdite ning piletimüügi kohta on kättesaadav festivali kodulehel nsss2014.ut.ee.
Tulge meid kindlasti festivalil kuulama ja vaatama, seda elamust juba nii kergelt ei unusta!